Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen büntetést kaptok ha...

Milyen büntetést kaptok ha rossz jegyet hoztok haza?

Figyelt kérdés
Én mindig nadrágszíjjal kapok ki. Más családban is főleg ezt használják?

2020. szept. 21. 21:54
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
95%
Nagymamám mesélte hogy ők tényleg szíjjal vagy fakanállal kaptak ki régen,szüleim úgyszintén. Engem nem vertek el,csak leszidtak esetleg megvontak a szórakozástól.
2020. szept. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
90%
Büntetést nem kaptam rossz jegyért, csak jutalmat jó jegyért. Hetente kaptam egy alap mennyiségű zsebpénzt, és ha csak ötöseim voltak az adott héten, akkor azon felül még kaptam plusz zsebpénzt. Rossz jegyért nem járt semmi büntetés vagy megvonás, csak annyi, hogy akkor értelemszerűen azon a héten nem kaptam meg a plusz zsebpénzt.
2020. szept. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
95%

Általánosban volt pár rossz jegyem, de mindig akkor mondtam el anyukámnak, ha volt itthon valaki, mert akkor kevésbé szidott le.

Középiskolában már nagyon jó jegyeket hoztam, de annyira nem izgatta anyukámat.

Amikor rossz jegyeket hoztam mintha több figyelmet kaptam volna tőle. Ha meg ötöst hozok, akkor "jólvan, ügyes vagy"...

2020. szept. 22. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
93%

Általában mindenből megvolt az 5ös. Rossz viselkedésért már alapból az iskolába jött a körmös/tenyeres vagy a nyakleves, szülőknek már nem kellett elverni otthon. Középiskolában már nem foglalkoztak vele, egyetemre meg felnőttként mentem, nem kellett beszámoljak senkinek.


26F / Ukrajna

2020. szept. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%

Férjem papuccsal vagy fakanállal kikapott rossz jegyért.


Engem nem fenekeltek el a szüleim, de bár inkább tette volna ezt apu. Nagyon sokat tudott beszélni meg ellenőrizte a leckéket, kikérdezett hetekig rossz jegy után.

2020. szept. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
6%
Három napra kikötöztek a rekettyésbe a varjúkhoz.
2020. szept. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
100%
Semmit. Reál tárgyakból (fizika, matek, kémia) alapból nem voltam jó, ott csak az igyekezetet akarták látni. A többiből ritkán hoztam haza nagyon rosszat, humán vonalon pedig már a négyes is rossz volt, de úgy is kijavítottam pillanatok alatt.
2020. szept. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem kapok büntetést! Elmondták, hogy nem nekik tanulok, hanem magamnak. Nekem lesz szar, ha megbukok vagy annyira rossz jegyeim lesznek, hogy nem tudok továbbtanulni.
2020. szept. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Semmi, egyetemen még a kettesnek is örülünk. 🤣


Egyébként általánosban az ötös volt a norma 🤣, aztán ötödiktől a stabil négyes átlagot várták el, kilencedikben főleg az angolt nyomták nagyon (nyelvvizsgát tettem), tizediktől meg egyrészt szépen lassan lazább lett a suli, másrészt megvolt az elképzelésem, hogy hova akarok bekerülni, főleg arra mentem rá, hogy meglegyenek a pontjaim a felvételihez..

2020. szept. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez a nadrágszíjjas dolog ilyen tömören leírva kicsit ismerős innen nekem... Ez neked valami fétis?


Ha meg nem, akkor mikor legközelebb elvernek, és a nyoma is látszik, irány a gyámügy vagy a rendőrség...

Nem értem, hogy egyes emberek miért tartsák normálisnak azt, hogy egy felnőtt ember fizikailag bántalmaz egy neki minden irányból kiszolgáltatott gyereket, mindezt meg úgy, hogy ha a buszon csak rálép valaki a lábukra, már ki vannak akadva, hogy mégis mit képzel a másik...


1.-2.-ban anyám ordítozott, ha rossz jegyet vittem haza, de mivel elkezdtem dadogni valamennyire abbahagyta.

Mamámtól a jó jegyért meg mindig kaptam édességet, szóval megérte tanulni. :D

2020. szept. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!