Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kopognak a szüleitek mielőtt...

Kopognak a szüleitek mielőtt bemennek hozzátok a szobába?

Figyelt kérdés

Életkort is írjatok.


Akinél nem, az úgy gondolja hogy rendben van?



2020. szept. 21. 23:02
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
74%
Van egy 5 és egy 9 évesem. A kicsi nem igazán igényel privát szférát, a 9 éves fiamnál egyértelműen kopogok, megvárom míg válaszol, ha azt mondja "most nem lehet " (pl.minecraftozik és tudja, hogy nem csipem) akkor is megkérdezem, hogy legalább csukott szemmel beadhatom-e a pizsit/feldarabolt gyümölcsöt. Ezzel rengeteg bizalmat érek el ,kompromisszumot (30 perc és leteszi a tabletet) , a kopogásra nem rezzen össze és nem dugja el amivel éppen foglalkozik mert tisztában van vele, nem fogok benyitni . Az 5 évesemnél akkor kopogok, mikor duzzogva magára csukja. Ott is megadom az esélyt, hogy elutasítson, de szerencsére eddig erre nem volt példa.
2020. szept. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
9%
17 évesen lett saját szobám, de utána sem volt szokás a kopogás, nekem fura is lett volna ha az ember a saját házában kopog...
2020. szept. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Úgy gondolom, alap dolog lenne kopogni mindenkinek aki bemegy valaki szobájába. Azok a szülők, akik nem kopognak, mert az, ő házuk, hogy várják el, hogy a gyerekeik kopogjanak majd az ő hálószobájuk ajtaján?


Hiába nincs titkolni való, ez mindenkinek megjárna.


22es válaszoló, engem teljes mértékben megvettél a valaszoddal, ennek véleményem szerint is így kéne működnie.

2020. szept. 22. 08:42
 24/41 anonim ***** válasza:
11%

a kopogásra nem rezzen össze


honnan tudod, ha csukva az ajtó és nem nyitsz be? :D Édesek ezek a milyen jó szülő vayok történetek, csak át is kéne őket gondolni :D

2020. szept. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
81%

Nekem anyum sose kopog, így ha nem akarom, hogy random rám nyisson, akkor bezárom, ilyenkor persze mindig ki van akadva.

20/l

2020. szept. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
91%
Illetve ha valaki itt van nálunk, akkor szokta azt, hogy kopog és mindjárt nyitja xd
2020. szept. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 25-ös,először is van fülem,tehát ha a kopogásra nem hallok pakolászást vagy csörgést, nem hallom megállni a tableten futó alkalmazás háttérzenéjét,akkor nem változtat helyzetet sem, nemhogy helyet. Ergo a komfortérzete nem változott. Másodszor egy kis szakaszán az ajtónak tejüveg van felületi egyenetlenségekkel, tehát látni semmit nem látok abból mit néz, mit csinál, de azt igen ha a kopogásra változnak a fényviszonyok (lefordìtja a tabletet/kikapcsolja a tévét) látom valamelyest a sziluettjét is,de csak, ha mozog. Ha ezek nem történnek meg, nyilván nem rezzen össze, nem érzi úgy, hogy bármivel szemben védekeznie kell.

Van esetleg más is ami álságossá teszi a szemedben a "jó szülőségem " mert ha igen kérlek most szólj, mielőtt hamis biztonságérzetbe ringatnám magam..

Vagy csak kellett a reggeli kávé mellé egy kis "szóljunk már be a véranyának"..?

2020. szept. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szobám, anyámmal vagyok egy szobába, apám még egyedül a a nagyobb szobába. Rossz is a kapcsolatom mind a kettővel... Nem tudok elvonulni, mert anyám megsértődik, ha túl sokat vagyok egyedül a szobába, akár tanulás miatt is.
2020. szept. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
100%
Anyám sose kopogott, mindig berontott, mintha ott se lennék.
2020. szept. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
100%

Kopogok nagyjából 10 éves kora óta a most már kamasz fiam ajtaján.

Viszont ő nem kopog nálam, de nem is lenne értelme, mert az én ajtóm éjjel-nappal nyitva van.

2020. szept. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!