Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt gyereket rá lehet...

Felnőtt gyereket rá lehet nevelni a szociális felelősségvállalásra? Hol csináltam rosszul?

Figyelt kérdés
Rendes, szorgalmas, becsületes ember lett belőle. Diplomás, értelmes, sosem keveredett rossz társaságba. Egy hibája van: gerinctelen és konfliktuskerülő. Ha nem tetszik neki egy munka, nem felmond, hanem kirúgatja magát. Nem szakít szemtől szembe, hanem Facebookon vagy kinyomja a telefont. Gyerekként is azt csinálta, hogy ha nem akart lemenni játszani, azt hazudta, hogy megbüntettük vagy beteget jelentett.
2020. szept. 23. 07:26
1 2 3
 21/22 TR75 ***** válasza:

#20

Miért ne alkalmazhatná szülőkön?

Szülő nem kérhet/várhat el a gyerekétől olyat, ami a gyereknek árt, rá nézve káros, megalázó, sértő?

Az elvet kell megtanítani, amit aztán alkalmazhat BÁRKIRE, még a szülőre is.

2021. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%
Tévedés. Én ugy neveltem őket, hogy megtanitottam neki mindent, amivel ki tud állni magáért, megtanitottam őket korán nemet mondani. De mivel 4 gyerekem van, nem mehettek bele az olyan időt rabló ,parttalan vitákba velem , ami (felnőttként nyilván én átláttam) sehova sem vezet, csak az időt rabolja. Ezt 4 gyerek mellett ,akik között 1-1 év van, nem engedhettem meg magamnak. De nem kértem soha olyat, ami számukra káros, sértő, megalázó lett volna.
2021. jún. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!