Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek anyukámnak igaza...

Szerintetek anyukámnak igaza van, és én voltam a hibás?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem egy csomag gumicukrot. Miután kibontottam, rövidesen mentem anyához, hogy megkínáljam. Ő csak egyet vett, azt hittem többet fog, de úgy gondoltam, azért nem, mert nem kell neki.

Aztán ma, így pár nappal később megkérdezte, hogy megettem-e az összeset vagy van még. Én mondtam, hogy van még, erre meg elcsodálkozott, hogy én csak egyetlen egyszer kínáltam meg őt. De hát mivel csak egyet vett, ebből nekem az jött le, hogy nem kell neki több. De ő mondta, hogy úgy illik, hogy a megkínált fél, először csak egyet vesz, mert nem illik egyszerre többet venni, így a kínáló félnek pedig többször is illik kínálni.

Na de hát itthon vagyunk, közeli családtagok. Formálisabb helyeken, nem annyira közeli ismerősöknél tényleg nem illik egyszerre sokat venni, na de ő az anyám, nem a szomszédom, nyugodtan vehetett volna többet, nem sértődtem volna meg, sőt.


Szerintetek én voltam az illetlen vagy anyám reagálta túl?



2020. szept. 27. 15:12
A kérdező szavazást indított:
Igen, anyukádnak igaza van, illetlen és bunkó voltál
Nem, nincs igaza, anyukád túlreagálta
73 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:
Mondta, hogy én is biztos kiakadtam volna, ha egyszerre többet vesz. Hát pedig egyáltalán nem. Sőt, pont azt hittem.
2020. szept. 27. 15:15
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nálad valami baj lehet, ha képes vagy, ilyen kérdést feltenni itt.

De tényleg, meg nem írtam ilyet.

2020. szept. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Baj van nálam, amiért szeretnék biztosra menni abban, hogy bunkó vagyok vagy sem???
2020. szept. 27. 15:20
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy bunkó, nyugi. Anyukád hozzáállása is érthető, de neked van igazad. Mondd meg neki, hogy nyugodtan vegyen legközelebb akármennyit, hiszen az anyukád.
2020. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
20%

Nehéz igazságot tenni, nehéz jól felelni.

Te is megkínálhattad volna őt később, meg ő is rákérdezhetett volna hamarább. Az érthető, hogy legelőször nem vehetett el sokat (talán kettőt se), de Neked is eszedbe juthatott volna, hogy az első kínáláskor elfogadta, tehát jó lenne neki máskor is. Legfeljebb azt mondta volna, hogy köszönöm, most nem kérek (vagy: megeheted mindet, nekem nem ízlik).

Egyikőtöknek sem kell megütközni a másik viselkedésén.

2020. szept. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Legkozelebb felezzetek el, vagy vegyel neki is kulon, ennyi. Ez azert nem agysebeszet, hogy napokig ezen kelljen gyotrodni 🙃
2020. szept. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van ez a dolog otthon, hogy pl. anya vagy apa bármikor vehet mindenből nem is kell kérdezni. Ha elfogy veszünk másikat. Nyilván megkínáljuk egymást, meg, mielőtt az utolsót megenné valaki, akkor a "Kér még valaki?, Megehetem mindet?" Kérdések mindig elhangzanak. Ha meg valaki nagyon akar enni valamiből, akkor vesz magának. Anyukád szerintem túlreagálta a dolgot. Meg különben is, nem lehet mindig ott, amikor gumicukrot eszel!
2020. szept. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Gumicukorról beszélünk... ha csak nem lakik el eldugott tanyán akkor az anyja vehetett volna magának egy kilóval is. Ez tipikusan az a szülő aki minden áron be akarja mesélni a gyerekének, hogy az valamit rosszat csinált.
2020. szept. 28. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Még ha nem anyádat, hanem a pápát kínáltad volna meg gumicokorral, még akkor is röhejes lenne ez a kérdés. XD


Mi az hogy a megkínált félnek csak egyet illik venni? Mikor én veszek valaki chips-éből egyet, hogy lám milyen az íze, mindig rámszólnak, hogy vegyek már többet. :D

2020. szept. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Atya világ 🤦‍♀️

Az élet nagy gondjai... hány éves vagy 11?

2020. szept. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!