Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyen helyzetben hibás az anya?

Ilyen helyzetben hibás az anya?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok ha egy anya 11 éves gyerekét egyedül kénytelen hagyni otthon mert muszáj dolgoznia, az elítélendő? Kárt okoz a gyermek normális fejlődésében? Válás után rezsit és hitelt egyedül fizetni nagyon nehéz. Ha nem dolgozna az anya akkor elveszítenék a lakásukat. A gyermek nem panaszkodik, egyedül jár iskolába, korához képest önálló. Nincs más rokon aki vigyázzon rá rendszeresen. Elítélendő?
2020. márc. 4. 18:16
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha más megoldás nincs és a gyerek kellöen érett, akkor nem.

Mellesleg ezelött 40-50 évvel alegtöbb ekkora gyerek egyedül volt otthon iskola után estig és nem lett töle bajuk.

Miért okozna ez bármi kárt is a gyerek fejlödésében? Legfeljebb önállóbb lesz, mint a legtöbb mai gyerek.

Egy 11 éves gyerek már egyáltalán nem kicsi, nem kell rá folyamtosan figyelni, képes ellátni magát.

A gyereknek is sokkal rosszabb lenne, ha nem lenne hol lakni, mit enni, szóval semmi baj sincs ezzel.

2020. márc. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
44%
De nem éjszaka hagyja egyedül, ugye?
2020. márc. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%
ma 18:21-es: itt az APA az, aki nem vállalja a gyerek melleti kötelezettségeit és egyedül hagyja az anyát a gyerek körüli problémákkal.
2020. márc. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
98%
8 éves korom óta egyedül jártam iskolába meg haza, a napközit nem szerettem, megengedték, hogy otthon legyek, míg meg nem jönnek a munkából, kifőzdéből hoztam az ebédemet, szerintem egy 11 éves is képes erre...
2020. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
39%

"De nem éjszaka hagyja egyedül, ugye?"


Bocs, de miért lenne rosszabb éjszaka, mint nappal? Éjjel a gyerek alszik, sokkal kevésbé vesz észre abból bármit is, hogy egyedül van vagy sem.


De a kérdésben nem éjszakáról van szó, csak ezt sosem értettem, ez mennyivellenne problémásabb!

2020. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Amúgy 2-essel értek egyet. Ennyi idős koromban apám tartós kiküldetésen volt 2 évig (10 ezer km-re), anyám dolgozott. Én hazajöttem a suliból fél 2-kor, megírtam a leckét, kajáltam, stb. Utána elmentem a négyéves hugomért az oviba, hazavittem, stb.stb. Anyu hazaért valamikor 5-re. Ez akkoriban nagyon általános dolog volt.
2020. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
45%

#2

50-60 éve az is általános volt hogy egy 1-2 évest otthon hagytak és a 3-4 éves nagyobb testvére vigyázott rá. De ma már egy 14 évest nem lehet egyedül hagyni mert életképtelenek a mai fiatalok.

2020. márc. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem baj.

Én is 10-11 éves koromban kezdtem el egyedül (pontosabban a szomszéd kisfiúval) haza járni, a szomszédos városba. Kb egy óra volt. Nyilván egyedül is voltam otthon, amíg haza nem értek szüleim. De reggel mindig elvittek suliba. Ez 15 éve volt.

2020. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
73%

"De a kérdésben nem éjszakáról van szó, csak ezt sosem értettem, ez mennyivellenne problémásabb!"


Hát nem tudom, de éjszaka én sem szívesen lennék egyedül, pedig már 40 feletti nő vagyok...

2020. márc. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
96%

"Minek vállal az olyan gyereket aki aztán nem tud a szülői kötelezettségeinek eleget tenni?"


Amikor vállalta nyilván még nem tudhatta, hogy egyedül marad vele. Ezen az alapon soha senki ne vállaljon gyereket, mert mindig benne van a pakliban, hogy apuka lelép vagy esetleg meghal és egyedül kell felnevelnie.

2020. márc. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!