Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleimnek vagy nekem van...

Szüleimnek vagy nekem van igazam anyagi támogatással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Viszonylag jó módban élnek(8 budapesti belvárosi lakás + 3 vidék) szüleim de nem akarnak támogatni élet elindításában hanem én teremtsem meg magamnak a semmiből. Annyi engedmény hogy 5 évig gyűjthetek lakbér fizetése nélkül. De megkeserítik életem hogy ide senkit nem hozhatok be,idegent nem tűrnek meg egy percre se. Vagy hogy minek mosdok naponta,elég a heti 1 stb


Mindig azzal érvelnek hogyha majd meghalnak milyen sokat fogunk örökölni, de kérdem én mit érek vele hogyha addigra vénember leszek kb 70 éves.

Most 29 éves vagyok, anyám 47, apám 57.


Most sokkal többet érne segítség mint majd 30-40 év múlva



2020. szept. 29. 11:04
A kérdező szavazást indított:
Szüleimnek
Nekem
Senkinek
88 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%
Biztos a vízszámlával spóroltak össze erre a sok lakásra a heti egy fürdéssel.
2020. szept. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
77%
Ha öt évig ingyen élhetsz náluk, az rengeteg segítség, egy albérlet alsó hangon is havi 150 ezer Ft - ez kb 9 millió Ft-ot jelent, ami nem kis össszeg!
2020. szept. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
Ha élhetsz az egyik lakásban és nem kell érte fizetned, akkor nem tudom, honnan veszed, hogy nem támogatnak. Én se itt tartanék, ahol tartok, ha lett volna ilyen lehetőségem.
2020. szept. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
1-es nagyon sokat dolgoztak/dolgoznak azonkivül semmi életünk
2020. szept. 29. 11:29
 5/27 A kérdező kommentje:
Sokat érek vele ha folyamatosan ellenőriznek,bármikor rám nyitnak,semmit se csinálhatok
2020. szept. 29. 11:32
 6/27 anonim ***** válasza:
65%
Tipikus esete annak hogy várom a sültgalambot. Tenni azért hogy elérj valamit is az már fáj.
2020. szept. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem. Ingyen lakhatsz az egyik lakásban.
2020. szept. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem tetszenek a szabályok akkor szépen elköltözöl albérletbe vagy szobabérbe.
2020. szept. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ekkora vagyonnal, ami simán milliárdos, értelmesebb lett volna felkészíteni a gyereket mondjuk kiskorától kezdve, bármilyen tudományos pályára...

Sokan azért nem kutatnak, mert egyszerűen passzív jövedelem, vagy olyan nélkül aki eltart, nem nagyon lehetséges.

Valamennyit mindenképpen kell hozzá örökölni.


Lehetett volna olyan, hogy Te egész életedben szinte nem keresel semmit, de egy csomó fontos dolgot véghez viszel.


Ha nekem lenne ilyen vagyonom, minimum ráírnám a gyerekemre az egyik lakást.


Ugyanis az egyáltalán nem egy értékes skill az életében, hogy tudjon magának a semmiből megélhetést teremteni, amikor neki erre nem lenne soha szüksége.


Az meg, hogy egy kicsapongó újgazdagocska lesz e, aki drogozik és prostizik, nagyban a nevelésen múlik...

Ezt ki lehetne küszöbölni foglalkozással.

2020. szept. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

Nem vihetek fel senkit,nincs magánéletem,kutatnak,semmibe nincs beleszólásom.


Úgy érzem magam mintha pórázon tartanának

2020. szept. 29. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!