Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg az apukámnak,...

Hogy mondjam meg az apukámnak, hogy nem szeretnék vele élni? L/28

Figyelt kérdés
22 éves voltam amikor a szüleim elváltak. Apum költözött a háztól én mentem vele mert nem akartam egyedülhagyni, anyummal meg maradt öcsém. De már 5 éve kapcsolatban vagyok azóta öSsze is házasodtunk albérletben élünk és természetesen apum is velünk. Be kellett látnom h felnőtt ember és meg kell oldania az életét, meg amugy is borzalmas vele együtt élni mert nagyon koszos ember én meg a lánya vagyok ne szóljak rá kussoljak.... már a férjemmel házvásárlásban vagyunk ami ugy volt, hogy ketten megyünk végre mert apum nem akar vidékre költözni. De ma beközölte, hogy ő lehet jön velünk és egyszerűen nem akarom és nem tudom, hogy mondjam meg neki. Az ő családjában az a szokás, hogy több generációs ház van és ott a mama a tesói meg az unokák... de én ezt nem még egy telken sem mert gyűjtögető és tele van a kert a lomjaival meg a cigicsikkel mert annyi igénye nincs, hogy a kukáig elsétáljon.... segítsetek!! L/28

2020. szept. 29. 18:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
keresni kell neki valamiféle elfoglaltságot. kert, kutya, kirándulós társaság, mittudomén. csak ötletelek. és csak akkor lelépni. így magára hagyva tényleg baj lehet, de valóban nem jó ötlet az sem, ha veletek együtt cuccol. rámehet a házasságotok
2020. szept. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%
"Az ő családjában az a szokás, hogy több generációs ház van és ott a mama a tesói meg az unokák.." Apukád mégis szakított ezzel a hagyománnyal, hiszen nem az anyukájával él, akkor ezt miért várja el Tőled? Tulajdonképpen ha ez a szokás a családjában, miért nem költözik oda, hogy ne legyen egyedül? Én biztosan nem sérteném meg azzal, hogy elmondanám, a viselkedése miatt nem szeretnél vele élni, hanem egész egyszerűen csak azt mondanám, hogy arra vágyik a férjed is és Te is, hogy csak magatokba élhessetek és később a gyerekeitekkel. Ez így nem bántó, de ha nem érti meg, az már az ő problémája. Nem a gyerekek feladata az egészséges, munkaképes szüleik istápolása.
2020. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
12. Köszönöm ezek nagyon jó érvek erre még én sem tudok válaszolni. Teljesen igazad van :)
2020. szept. 29. 22:03
 14/18 anonim ***** válasza:
55%

Ideje hogy éld a saját életedet. Apának megvolt a lehetősége, miért dobnád el a tiédet? Azért mert érzelmileg zsarol? Megértem hogy nem akarod hogy igyon, de ezt nem csinálhatod a következő 30 évben. Nem miattad fog inni hanem azért mert Ő döntött így. Valóban lehetne venni neki egy kutyát, csodát tesz a társaságunk.

Elég ha csak annyit modasz hogy most már külön szeretnétek lenni kettesben. Szerintem se kell túlmagyarázni.

2020. szept. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én elsősorban azt mondanám neki, hogy eddig úgy volt, hogy ő nem jön vidékre, így ti nem is többgenerációs házban gondolkoztatok, már csak az anyagiak miatt sem. A saját házban családot terveztek, így az egy lakásban élés nem megoldható, mert 5 szobás házat nem tudtok venni, ahogy egy kétlakásost sem.

Tehát ideje, hogy azzal az opcióval barátkozzon, amit akkor tervezett, amikor még nem akart vidékre költözni!

És így nem kell belegázolni, a hibáit hánytorgatni és békével lehet különmenni.

2020. szept. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, álljatok már ki magatokért. Egyszerűen csak megmondod neki, hogy a férjeddel költöztök össze, KETTEN. Semmi köze hozzá, semmi joga nincsen követelőzni, hogy ő veletek megy. Ez a TI életetek.


"annyira össze fog omlani, hogy félek alkoholista lesz" - Felnőtt emberről van szó! Az, hogy ő hogyan reagál erre (az amúgy teljesen természetes döntésetekre, hogy külön fogtok költözni), az teljes mértékben az ő döntése és felelőssége. Ha meg lelkileg terrorizál, akkor nem beszélsz addig vele, amíg fel nem fogja, hogy mennyire toxikus a viselkedése.


Én nem is értem a kérdésedet. Felnőtt, 28 éves nő vagy elvileg.

2020. szept. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Savlekotő ***** válasza:
40%
28 N nem L,itt az első baj,másik hogy apád rád vetíti a feleség szerepét,a szórakoztató mindenes szerepet,kettő a neved közben meg kuss a saját otthonodban,már rég tiplizhetettek volna onnan,anyád se ok nélkül lépett le az tuti,addig tökölsz mig a férjed majd közli hogy bocsi Zsuszi de eszti kell mert felnőtt nőt akarok---
2021. jan. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ez nehéz helyzet.
2021. jan. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!