Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el apukámnak,...

Hogy mondjam el apukámnak, hogy nem szeretnék vele elmenni nyaralni?

Figyelt kérdés

Szüleim 3 éve váltak el, anyukámmal és mamámmal élek. Apukám minden nap felhív (bár a beszélgetés annyiból áll, hogy mi volt az ebéd, voltam-e valamerre stb.) kb. havonta 1-szer felbukkan, akkor az autójában beszélgetünk. Azóta új menyasszonya/felesége van, aki miatt elhagyta anyukámat anno. Idén szülinapomra 2 db felsőt kaptam, semmi többet, ballagásomra egy csokor virágot, egy bögrét és 3000 Ft-ot, míg anyukámtól sokkal többet. Ő nem sokat foglalkozik velem, a gyerektartást is már többször le akarta alkudni, kevesebbet akart fizetni, de anyukám nem engedte. Tavaly állatkertbe akart vinni, de aznap esett az eső. Ekkor megígérte, hogy még a nyár folyamán elmegyünk valahova. Ebből azóta se lett semmi. Apai ágról mamámmal, illetve apukám testvéreivel és unokatesóimmal se tartottam a kapcsolatot, ők se érdeklődtek felőlem. Aznap, mikor állatkertbe mentünk volna, felhívott, hogy mama már nagyon várta, hogy menjek, nem mennék-e el hozzájuk. Én arról se tudtam, hogy aznap mentünk volna mamáékhoz, de elmentem hozzájuk. 2 óra alatt mamával 2 szót ha beszéltünk, szóval nagyon várhatott. Viszont tegnapelőtt megkérdezte, hogy nem akarok-e elmenni vele Balatonra, és én azt mondtam, hogy átgondolom. Ekkor azt mondta, hogy felhívja anyukámat, de anyukám nem akar vele beszélni. Ma ráírt apukámra, hogy mindegy, hova és mikor visz, de ketten menjünk.

Ebben igaza van és anyukám tudja egyébként, hogy nem akarok apukámmal nyaralni (ami a fentiek alapján szerintem érthető) viszont ma azt mondtam neki, hogy van kedvem elmenni, így nem tudom, hogy most mit csináljak. Elég visszahúzódó típus vagyok és nem akarom apukámat megbántani, mivel egyszer mondta már, hogy azért nem megyek hozzá, mert utálom. De ez nem így van, csak ha kicsit jobban nyitna felém és kicsit jobban törődne velem, akkor talán elmennék vele, de így...

Szóval, hogy mondjam meg neki, hogy nem akarok elmenni vele?



2016. júl. 27. 10:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
95%

Ez egy jó alkalom lenne, hogy nyissatok egymás felé és jobban megtaláljátok a közös hangot. Meg legalább nyaralnál is. Mamádékhoz is mehetnél, de akkor amikor ott vannak a unokatesóid is, így nem lenne unalmas.

Ahogy leírtad, apukád rendszeres keres téged. Elég ritka, hogy valakit minden nap felhívnak. Szóval azért ez nem igaz, hogy nem törődik veled.

2016. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
27%
Mondj el neki mindent, amit itt nekunk leirtal. Amugy o ebbol mennyit tud? Lehet, hogy nem is tudja, hogy fajdalmat okozott neked?
2016. júl. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
92%

Menj el vele, ha van kedved. Èn nem hagynám ki. Szerintem ez nagy dolog tőle, hogy elvisz tèged a balatonra. Így tènyleg több időt tudtok majd egymással tölteni ès beszèlgetni ès ott fog is rád nyugi költeni, hiszen kaja, strand belèpő, szállás..

Úgyhogy fogadd el a meghívást.

Nekem bűntudatom lenne, ha nem fogadnám el, mèg is csak az apukám.

2016. júl. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%

kedves kérdező, az elvált szülőnek nem túl könnyű tartani a kapcsolatot a másik szülőnél maradt gyerekkel, mivel a törvény szerint nincsen túl sok lehetősége találkozni vele.


Ahogy olvasom, édesanyád nem hajlandó beszélni vele, szóval ő sem nagyon könnyíti meg azt a dolgot, hogy tartsad vele a kapcsolatot.


Az, hogy mindennap felhív, szerintem eléggé egyértelmű jele annak, hogy törődni akar veled, próbál beszélgetni veled, próbálja tartani veled a kapcsolatot.


Az, hogy keveselled az ajándékot, amit tőle kaptál? Te pénzben, ajándék mennyiségben méred a szeretetet, a törődést? Nem gondolnád, hogy ez kicsit furcsa?


A vele való beszélgetés vagy az apai nagymamáddal való beszélgetés szerinted nem megy. Biztos, hogy ez 100%-ban az ő hibájuk? Te mennyire igyekszel tartalmasan beszélgetni velük? Egy beszélgetéshez 2 fél, 2 ember szükséges. Biztos, hogy te mindent megtettél azért, hogy ne csak 2 szó legyen a beszélgetés az apai nagymamáddal?


Szerintem gondold át ezeket, és azt is, hogy TE MAGAD mit tehetsz azért, hogy jobb legyen a kapcsolatod édesapáddal, mert ahogyan én látom, ő más elvált apákhoz képest, akik sokszor rá se bagóznak a gyerekükre, nagyon igyekszik.


Üdv, egy 25 éves srác, akinek 10 éve váltak el a szülei.

2016. júl. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
82%

Én azt csodálom, hogy apukád még akar téged vinni bárhova.

Más gyereket nem hívja minden nap a külön élő szülő.

" Idén szülinapomra 2 db felsőt kaptam, semmi többet, ballagásomra egy csokor virágot, egy bögrét és 3000 Ft-ot, míg anyukámtól sokkal többet."

Szóval szerinted az a jó szülő, aki több pénzt költ a gyerekére. Ha tizesekkel dobálna apukád, akkor már szívesebben mennél vele nyaralni, ugye?

Ha minden nap Ő KERES TÉGED és Ő HÍV TÉGED, hogy menj vele nyaralni, akkor igenis nyit feléd, csak egy hálátlan kis penész vagy, és nincs gerinced megmondani a saját apádnak, hogy nem akarsz vele lenni. Mert itt csak ennyiről van szó, hogy te nem kedveled őt. Az okoknál pedig semmi másról nem írtál, csak a pénzről.

Szerintem mondd meg apukádnak, hogy akkor mész vele nyaralni, ha 5 csillagos szállodába visz, és minden nap vesz neked 5 ruhát, fagyit meg játékokat. Mert neked ebben mutatkozik meg a szeretet. Pont.

2016. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
91%
Nem értelek. Szerintem Te vagy a problémás, nem pedig apukád. Nem hibáztathatod azért, mert "elhagyta" anyukádat. Ha már nem szerette, és főleg akkor, ha közben már mást szeretett, a legcélszerűbb volt meglépnie ezt. Annak jobban örülnél, ha még együtt lennének, de közben össze-vissza csalná anyukádat azzal, akit valójában szeret ? Az én szüleim is elváltak egy másik férfi miatt. Szóval nem a levegőbe beszélek. Apukádnak pedig biztos van dolga, azért nem tud sűrűbben menni. Gondolom dolgozik. Viszont mindennap hív. Még akkor is, ha nincs nagyon miről beszélnetek. Hív, mert érdekli mi van veled. Az én anyám hónapokig felém sem nézett, de nem is hívott. Az ajándékok mennyisége és ára meg mit számít ? Szívből adta, ezt kéne figyelembe venned. Azért hiszed hogy nem szeret, mert nem adott milliós értékű ajándékot, vagy mi ? Nem csak nekik kell nyitniuk feléd, Te is nyugodtan megteheted. Ha látják rajtad, hogy neked aztán mindegy, akkor nekik is az lesz. Nyugodtan menj csak nyaralni vele, az előbb még az volt a problémád, hogy nem vagytok együtt szinte soha.
2016. júl. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

A telefonálás 100%, hogy így zajlik:

Apuka hív: Szia kislányom, miújság? Hogy vagy?

Lány: Nincs semmi, megvagyok...

...

Apuka: Mi volt ma ebédre? Ettél rendesen?

Lány: Aha... Izé... Rántotthús.

...

Apuka: Ééés, voltatok valamerre hétvégén?

Lány: Nem...

...

Apuka: Hmm, hát jólvan, akkor majd beszélünk, jó legyél, vigyázz magadra!

Lány: Ok szia.


...

2016. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
29%

Itt latunk egy anya altal teljessen apja ellen nevelt gyereket aki anya erdekeit vedi gyerektartas ajandekok

Persze egy gyerek aranyborju amig el nem eri a 18-23 eves kort aztan megszunik az apa leszedese.

szomoru...

2016. júl. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
21%
Ugyan ebben a cipőben járok én is .(csak valszeg jobb a helyzetem ) apámék több mint 10 éve váltak el és tatom vele a kapcsolatot! Engem edélybe akar elvinni, potyantós wc, nincs sehol wifi, nekem ez a gondom. Ha az én apám engem a Balatonra vinne kapnék az alkalmon. Válaszul a kérdésre:Nem beszélnék vele egy ideig :D. Viccet félretéve elmondanám neki hogy érzek, és az általad felsoroltakkal érvelnék. Remélem tudtam segíteni. :) f/15
2016. júl. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
37%
tartom*
2016. júl. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!