Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, akik szerint nem...

Szülők, akik szerint nem verünk gyereket! Szerintetek létezik olyan speciális helyzet ami mégis megkívánja az "atyai/anyai pofont"? (Mi a véleményetek az egész témáról?)

Figyelt kérdés

Még mielőtt nekem esne bárki, szerintem se verve jó a gyerek. De sokszor hallottam olyan, hogy egy alapvetően nem "kézzel nevelő" szülő pofonja átmeneti értelemben is akkora pofon volt, hogy megtette a hatását. "Anyám sosem bántott, de akkor egyszer, azt megérdemeltem,..."

Szerintem azonban MINDEN helyzet megoldható, ahol a fizikai erőszak legenyhébb formája kell az egy szülői kudarc. De ez csak az én véleményem. Meghallgatnám a tieteket is:)



2020. okt. 5. 09:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
92%

A napokban gondolkodtam én is pont ezen a kérdésen. A gyerekverést mélységesen elítélem, mert egy erősebb bántalmaz gyengébbet, valamint az agresszivitásnak ezen formája ("rákényszerítem a másikra akaratomat") számomra rendkívül visszatetsző, az volt mindig is.

El tudok képzelni olyan szituációt (sok szülőtől hallottam már akár médiában, akár élőben), hogy a gyereknek nem lehet elmagyarázni szavakkal, hogy ne rántsa ki kezét anyuka kezéből és ne rohanjon az úttestre, mert végleges tragédia történhet. Nem fogja fel, nincs veszélyérzete.

Itt is írták már páran, hogy egy ilyen akció után nagyon elverték őket, ennek eredménye az lett, hogy soha többet nem szaladtak ki az úttestre...

Ha szavakkkal sehogy sem lehet elmagyarázni, akkor mit kellene tenni, van bármilyen "demonstrációs eszköz", hogy gyereket odaültetik és "láthatja hogy ezt miért nem kellene tenni"?

2020. okt. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
82%
A pedagógiai célú odacsapás és a dühből történő verés között azért elég nagy a távolság. Az első lehet hasznos is de a második egyértelműen rossz.
2020. okt. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
70%

Bocs, kérdező, én is kérdeznék: hány éves a gyereked? Merthogy ezt írod:


"Szerintem azonban MINDEN helyzet megoldható, ahol a fizikai erőszak legenyhébb formája kell az egy szülői kudarc"

2020. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
72%

Akik gyereknevelésről, szülő-gyerek kapcsolatról ilyen filozofikus kérdéseket tesznek föl, azoknak szerintem nincs is gyereke.

Akinek van, az konkrét helyzetekre kérdez rá, hogy ott ki, mit tenne.


Ugyanezt gondolom a párkapcsolatokról föltett hasonló kérdésekről is.

2020. okt. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
74%
Kérdezőnek véleményem szerint nincs gyereke, túlságosan fekete-fehér perspektívából látja a témát. Igaz, nekem sincs, de én nem tudom így látni a témát (én vagyok a #11 válaszoló aki nem tudná mit csináljohan, ha lenne gyereke és nem lehetne szavakkal megtanítani, hogy úttestre nem rohanunk ki hirtelen, mert meghalhat)
2020. okt. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Ne rám korlátozódjunk hanem a kérdésre:). Igen, valóban nincs gyerekem, ezért kérdezem azokat, akiknek van.
2020. okt. 5. 10:42
 17/32 anonim ***** válasza:
82%

14-es, én nem tartom problémának, ha nincs gyereke, mert pl. amikor még nekem sem volt, akkor is sokat gondolkodtam rajta, hogy hogyan fogom majd nevelni.


A gond ott van, hogy a kérdező szerint MINDEN helyzet megoldható és aki mégsem tud minden helyzetet megoldani, az már "kudarcos" szülő. Ez már ítélkezés. NINCS tökéletes szülő, aki MINDIG, minden szituációban 100%-osan teljesít - még ha törekszik is rá az ember.


És igen, valaki írta: nagy különbség van aközött, hogy valaki veri a gyerekét kékre zöldre, vagy pedig rácsap a fenekére, "pedagógiai célzattal"


Én pl. 14 éves koromban kaptam anyámtól egy akkora pofont, hogy csak na - de megérdemeltem :D

2020. okt. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
80%
Oké, kérdező, köszönöm, hogy válaszoltál - én kérdeztem, van-e gyereked - de ha nincs, mint írtam nem probléma, DE! akkor milyen alapon ítéled el, méghozzá nagyon keményen azt, aki NEM tud megoldani minden problémát.
2020. okt. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
82%

Ha teszem azt sokadszorra nyul bele a 1.5 eves a konektorba akkor hogyan magyarazod el neki h veszelyes???

Nincs meg a tudasa hozza h felfogja megertse hiaba mondod el kedvesen/mergesen neki tuti h 10 perc mulva megint benne akar kotorni (most tekintsunk el attol h van vedeszkoz erre)

Egy kezre utes adott esetben megmentheti a gyerek eletet!


Szoval csak azt akartam mondani h van olyan helyzet es van olyan gyerek akinel ez celravezetobb.


Es van olyan helyzet mikor igen idegbol csap oda a szulo.

Pl mikor a gyereknek idoben haza kellene ernie de nem. Es te hiaba hivod nem veszi fel majd a teloja is lemerul, te a lelki szemed elott mar latod elrabolva megverve verben stb.. korbe rohanod a kornyeket is az iskolat, hibtad a mentot rendort de semmi

Majd meglatod h amugy rohogcselve setalgat egy par gyerekkel es pont nem erdekli a vilag. Na ott a legnyugisabb szuloben is elszakad valami h basszus te mar szetidegelted magad az elmult 3 oraban a kis szaros meg rohogcsel a heverokkal!

2020. okt. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Ennél a kérdésnél elég sok nézőpont található.

2020. okt. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!