Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor létezik elsavasodás...

Most akkor létezik elsavasodás vagy sem? Kinek mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
2017. febr. 3. 09:56
 1/9 longlife válasza:
0%
Szerintem létezik.Nekem a tisztított lúgos víz bizonyított.
2017. febr. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%
Ha a szervezet PH-ja - akárcsak egy tizedet is változik - akár savas, akár lúgos irányba, akkor életveszélyes állapotba kerülsz!!!!
2017. febr. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem tudom, de a szervezetem jól működik, megoldja. Sem ilyennel, sem méregtelenítéssel nem kell foglalkoznom, emésztés beindításával sem, mert ezt mind önállóan elintézi, ahogy kell. Én mindössze igyekszem tápanyagdúsan enni s mozogni, hogy segítsem a megfelelő működését.
2017. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Létezik, levegőt is ezért veszel, mivel a növekvő széndioxid szint savanyítja a véred, amit a nyúltvelő érzékel, s beindítja a reflex belégzést.

Komolyabb formája az acidózis, amihez orvosi segítség kell, mivel igen komoly kórkép, nem egyszer halálos.

2017. febr. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Érdekes,hogy sokan tudományos vagy tudományosnak tűnő magyarázatokkal megtudják magyarázni,hogy létezik savasodás és azt is,hogy nem létezik.

Nagyon nehéz eldönteni,hogy akkor most mivel is tesz jót magának az ember.

Egyre jobban érdekel ez a téma és ezért mostanában nagyon sok cikket,szaklapot,kutatást,orvosi és egyéb véleményt olvastam.


Ezek alapján a személyes álláspontom az,hogy elsavasodás mint olyan egyszerűen nem létezik.

Persze lehet,hogy ez nem igaz de nekem ez a verzió tűnik hihetőbbnek és nem utolsó sorban,ezeket az állításokat sokkal logikusabban támasztják alá.

2017. febr. 3. 13:53
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
A négyes válaszával mi a problémád? A légzésnek tényleg ez a működési mechanizmusa, acidózis is létezik, kérdezz meg egy cukorbeteget, ha nem hiszed!
2017. febr. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Semmi problémám a 4-es válaszával.

Én soha nem pontozok le senkit.

2017. febr. 6. 07:17
 8/9 anonim válasza:

Létezik. Izomláznak hívják :)

Amúgy ez az egész Schobert Norbi féle őrület egy nagy marhaság, de egész jól megél az emberek butaságából.

#1-től kérdezném, hogy ugyan mit bizonyított az a víz?

2017. febr. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
A szervezetben több pH-szabályozó rendszer dolgozik. Pl. ha fölhajtasz egy fél liter savanyúságlevet, akkor a vese a vérből azonnal elkezdi kiválasztani és savas lesz a vizeleted (ami a sav baktériumölő tulajdonságánál fogva egy heveny hólyaghurut esetén még jól is jöhet). Ha meg az #1-es hívő lúgos vizét innád (ne tedd), akkor meg lúgos irányba tolódik el a vizeleted pH-ja a veséd jóvoltából. Egy másik ilyen szabályozó rendszer úgy működik, hogy a vérben lévő hidrogénkarbonátból szabadít föl széndioxidot, ami a tápanyagok elégetéséből származó CO2-vel együtt a tüdőn át távozik, és ettől a vér lúgosodik. Az elsavasodás normális körülmények közt nem fordulhat elő, szerencsére erről Téged nem kell meggyőzni, de nem árt egy kis támogatás. Rengeteg tudatlanságból eredő butaság van forgalomban, a savasodási hiszti egy ezek közül.
2017. febr. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!