Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, akik szerint nem...

Szülők, akik szerint nem verünk gyereket! Szerintetek létezik olyan speciális helyzet ami mégis megkívánja az "atyai/anyai pofont"? (Mi a véleményetek az egész témáról?)

Figyelt kérdés

Még mielőtt nekem esne bárki, szerintem se verve jó a gyerek. De sokszor hallottam olyan, hogy egy alapvetően nem "kézzel nevelő" szülő pofonja átmeneti értelemben is akkora pofon volt, hogy megtette a hatását. "Anyám sosem bántott, de akkor egyszer, azt megérdemeltem,..."

Szerintem azonban MINDEN helyzet megoldható, ahol a fizikai erőszak legenyhébb formája kell az egy szülői kudarc. De ez csak az én véleményem. Meghallgatnám a tieteket is:)



2020. okt. 5. 09:31
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
83%

#14-el értek egyet, adott helyzetben hirtelen cselekszik a szülő.


Én felnyársaltam magam gyerekkoromban egy játszótéri kilógó vaspálcára, anyám ijedtében lehúzott egy óriási pofont és rohant velem a balesetire.

Még most is rosszulesik, és mikor az én gyerekem sérült meg ugyanígy a saját hibájából nem tudtam volna megütni, sőt.

2020. okt. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
79%

19-es, igen, ráhibáztál!! :-)

17-es vagyok, aki azt írta, 14 éves koromban kaptam egy baromi nagy pofont - de megérdemeltem... Pontosan az történt, hogy délután elmentem azzal, hogy egy baráti társasággal moziba megyünk. Igazából egy házibuliba mentem és este 10-kor haza akartam menni, de jó volt a hangulat, sajnos lekéstem az utolsó buszt valami Pesterzsébet vagy hol voltunk, mobiltelefon meg akkor még nem is volt - milyen furcsa, ugye? :D - és bizony nem tudtam hazaszólni, hazajönni (taxira nem volt pénzem, mert messze voltunk)

Reggel, mikor hazaértem, az ajtóban fogadott anyám és egy baromi nagy pofont kaptam - igen, szétidegelte magát.

Bevallottam, hogy mi történt, majd megkérdeztem: ha megmondtam volna az igazat, hogy házibuliba megyek, elengedtél volna? Nem, mondta.


Ez az egész szitu mondjuk azért volt "érdekes", mert ugyanakkor 13 éves koromtól fogva tavasszal lement egy vidéki telekre és csak összel jött haza - tehát elvileg bármit csinálhattam volna azalatt.

2020. okt. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim válasza:
3%

Csatt csatt már tudja is mi a dolga.

Mindig így nevelem a gyereket.Otthon takarít mos felmos iskolában négyesnél nincs rosszabb jegye.

Sok liberális szülő példát vehetne erről.

Aki régen is így csinálta jobb gyereke volt.

ha meg 18 lesz azt csinál amit akar megkapta a tanítást az életre.

2020. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
82%
Pár hónapja volt itt egy kérdés ezzel a témával kapcsolatban, 17 éves, agyon kényeztetett és féltett fiú pofon vágta a szintén tizenéves barátnőjét valami bagatell okból. Apuka elszállt, lekevert egy hatamas pofon neki (szerintem teljesen jogosan), anyuka sápítozott, hogy túlzás volt és másképp is meg lehetett volna oldalni. Kiváncsi lennék, hogy szerette volna megoldani.
2020. okt. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
30%
24: aztán valsz azért vágta pofon, mert ezt a mintát hozta otthonról...
2020. okt. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
83%
Nem, sose volt otthon ez jellemző, egyszerűen akkor egyszer elpattant az apa, teljesen érthetően. Anyuka meg persze ment volna a kislányhoz, hog jajj aranyom, ilyen megesik, oda se neki, felejtsük el. :) Persze a fia pofozkodhat.
2020. okt. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
41%

Soha életemben nem kaptam a szüleimtől egy taslit sem.

Mégis egészséges felnőttem, 2 diplomát szereztem és jó munkám van. Nem cigiztem, nem loptam kamaszként sem.

Szerintem szavakkal is bőven elég nevelni. Ha meg olyan kicsi, hogy még nem érti, akkor meg vigyázni kell rá..

Az nem kifogás, hogy azért csapok a kezére mert a konnektorba nyúlt. Vegyél gyerekbiztos konnektort meg dugaszold el ha még nem fogja fel hogy nem szabad odanyulni...

2020. okt. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó: azt, hogy ne rántsa ki a kezét, úttestre ne rohanjon ki, ha szavakkal nem tudod elmagyarázni, mit teszel?

Ráadásul sok beimportált buta rajzfilmből sincs esélye megérteni, pl. egyik figura rohan, átmegy rajta az úthenger, majd feláll és fut tovább... Elemezték ezeket és elvileg híres rajzfilmsorozatban voltak ilyesmi jelenetek...

2020. okt. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
81%
#27 A konnektoros példáddal az a baj, hogy a kisgyerekes otthonban általában gyerekbiztos a konnektor, de ha elmentek valahova ott már valószínűleg nem. Tehát ha nem tanítod meg, hanem ráhagyod, azzal nagyobb veszélybe sodorhatod, mint egy kézrácsapással.
2020. okt. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
33%

" Nem cigiztem, nem loptam kamaszként sem."

Tedd hozzá, hogy nem is élted, csak túlélted a kamaszkort.

2020. okt. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!