Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem fogja fel...

Anyám miért nem fogja fel hogy pszichiátriai beteg vagyok és miért kiabál velem mindig?

Figyelt kérdés

2020. okt. 6. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Ez így kevés információ.
2020. okt. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Megválaszoltad; mert nem fogja fel.


Te pedig azt nem, hogy beteg vagy és így te is és a környezeted is máshogy reagál. Vagy félreértések.


De tulajdonképpen mi a bajod? Ezt nem írtad. Ahogy részleteket se, egy üres kérdésen kívül.

2020. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
91%

Szia. Mivel nem írtad le, pontosan mi a probléma, így csak egy általam megtapasztalt eset alapján tudok valamennyire kielégítő választ adni. A szülők sokszor próbálják tagadni a mentális betegségeket, mert félnek, hogy gyermekük baja őket bélyegzi meg, vagy netán kiderül, hogy ők rontottak el valamit, nem voltak elég jó szülők. Egy közeli barátomnál tapasztaltam meg ezt, hogy habár a barátom láthatóan és igazoltan küzd elég komoly mentális problémákkal, a szülei, habár valahol tudják, tényleg gond van, a világért sem ismernék el. Náluk ez szégyen lenne a családra nézve. Így egyszerűbb kiabálni, és a beteget hibáztatni a hangulatingadozásai, netán pánikrohamai miatt.

Sajnos ez egy létező jelenség, csak elképzelni tudom, mennyire rossz és káros lehet ez a viselkedés. Kitartást :(

Esetleg próbálj meg te lépni, bár nem tudom, mennyi idős vagy, de kereshetsz magadtól is jó pszichológust, pszichiátert (már ha eddig még nem jártál).

2020. okt. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Paranoia.
2020. okt. 6. 19:23
 5/8 anonim ***** válasza:
8%

#

Ja, hát az game over.

2020. okt. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%
Az betegség?
2020. okt. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2%
Vagy csak az a paranoiád, hogy nem fogja fel. gyanús vagy te nekem.
2020. okt. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3%

Lány vagy, vagy fiú?

Milyen probléma van veled? Mert nem vagyok tisztában a betegségekel.

2020. okt. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!