Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi gyerektartást kéne...

Mennyi gyerektartást kéne fizetnie, ha azt bíróság ítélné meg?

Figyelt kérdés

Lányom apjával a gyerek születése után tönkrement a kapcsolatunk, az anya is rendessen kevert midig és elég lett, elhittem a gyerekkel.

4 éves kapcsolat volt, 3 év együttélés és a végén egy hatalmas csalódás.

Van egy nagylánya (5 éves kora óta ő nevelte, amióta szetmentünk vele sem találkozott, lányom 5 éve nem látta, most 6 éves), velem maradt ő is és a suli miatt még fizet rokontartást.

Lett közbe egy lánya, akit még ő nevel az anyával.

Úgy egyeztünk meg, hogy 15öt fizet, de sokak szerint ez marha kevés.

Jól keresek, a pénz a lányom számlájára menne.

Mivel nem érdekli a lánya, ezért megkerte, hogy mondjon le rola (erre még nem reagált), hogy ne kelljen sulihoz, személyihez és semmihez a beleegyezése illetve aláírása.

Javítsátok ki ha tévedek, de ha lemond róla, akkor nem kell semmihez. Fizetni viszont köteles.

A másik, hogy most az egyszer kértem, hogy postán küldje, mert új számlám lesz (osztrák) és jövő héten csináltatok lányomnak egy számlát, amire úgye gyűlölik a pénz.

A gyerekkel ő nem akart kapcsolatban maradni, pedig ő voltegveszve vele, hogy gyereket szeretne (belementem, mert minden adott volt és egyedül is boldogulok vele. Azóta új párom is lett 3 éve, imádják lányommal egymást).

Nem futkoztam eddig bírósághoz, de most betelt a pohár. Most sem szeretnék, én inkább megegyezni szeretnék.

Továbbá nyugalmat szeretnék, nem akarok mindig utanna futkosni.

A másik kérdés, hogy ennek mi a menete, ha mondjuk perre viszem az ügyet? Tudom ügyvéd, de még nem akartam ezt.

És keres 170 körül, akkor menyi gyerektartást kellene fizetnie a fentebb leírtak alapján?

Köszi a válaszokat előre is.


2020. okt. 7. 00:21
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
eljött*
2020. okt. 7. 09:06
 12/14 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem akarsz többet, akkor nem értem a kérdést, hiszen az az volt, hogy mennyit ítélne meg a birosag....

Na mindegy. A bíróságon kell kerni az apa szülői felügyeleti joganak megszüntetését és a magad részére kizárólagos felügyeleti jogot kerni. Ha apuka ezt nem akarja, ha nem saját maga kéri, kb 0% esélyed van rá.

2020. okt. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
42%
Azt azért tudni kell, hogy attól még, hogy a felügyeleti jogáról lemond és ezt a bíróság felfüggeszti, tartásdíjat még köteles fizetni, ugyanis az a gyereket illeti, a jogairól lemondhat, de a kötelességeiről nem. Így meg gondolom nem érné meg neki. Az van még lehetőségként, hogy ha összeházasodtok a pároddal, akkor ő örökbefogadhatja, ha az apa lemond róla (csak így lehet és akkor tartásdíj-fizetési kötelezettsége sem lesz), de ebben az esetben a mostani párod lesz teljes jogú apa és esetleges kenyértörés esetén, hiába nem vér szerinti szülő, ő lenne tartásdíjra kötelezhető, így gondolom ebbe csak akkor menne bele, ha elég stabil a kapcsolatotok és biztosak vagytok egymásban.
2020. okt. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, hogy mennyit ítélnének meg, mert SZTE bőven elég amit fizet.

Én azért írtam neki, hogy ebbe a hónapban postán adja fel és a jogairól mondjon le.

Tegnap erre anyit írt, hogy ennél többet nem ítélné a bíróság meg leírtam az életét. De nem is ez volt a cél, megegyeztünk és erről nem is lenne szó.

Most elmagyaráztam neki reggel, hogy csak anyit szeretnék, hogy a jogairól mondjon le, erre írta, hogy lemond, de SZTE nem a bíróságon kell, hanem a gyámügyön. Attól fél, hogy többet fogok kérni, de nem tudom miért, eddig se mentem bíróságra, melelégedtem evvel az összeggel.

Normális emberek módjára akarom ezt elintézni, egy időpontot keresni, ami mind a kettőnknek jó.

Nem érdekel a nyomora, ő kereste magának. Őt se érdekelte az enyém.

Őse akár futkosni minden miatt, szóval (elvileg) megegyeztünk, hogy lemond a jogairól, sztm ez nem a gyámügy hatásköre.

Párommal most vettünk közös ingatlant, stabil a kapcsolatunk és olyanok vagyunk, mint egy kis család.

De nem akarunk esküvőt, sztm felesleges. A másik meg, hogy ezt az örömöt nem szerzem meg neki a történtek után, hogy ne kelljen fizetnie. Lehet én vagyok a szemét. De ő jobban akarta a gyereket, mint én. Félre ne értsétek, imádom a lányom!

2020. okt. 7. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!