Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnál ahhoz, ha a...

Mit szólnál ahhoz, ha a gyereked kapna 1 év letöltendő börtönt hamis tanúzás miatt?

Figyelt kérdés

Az egyik barátja vagy ismerőse ellen nem akart tanúzni és így kárt okozni neki. Ezért elhallgatta a valót.


Megváltozna a viszonyotok? Látogatnád őt a börtönben?



2020. okt. 7. 21:11
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
50%

Azt hogy hülye mint a s3gg.

Megérdemelte a büntetést.

2020. okt. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
93%
Attól függ mi volt az amit elhallgatott
2020. okt. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
94%
Nem valtozna meg a viszonyunk, de rohadtul sajnalnam, hogy ilyen barom. Latogatni nem tudnam, de Skype-ra lehet engedelyt kapni, azert mindent megtennek, hogy legalabb ugy lassuk egymast.
2020. okt. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
92%

Már az is hamis tanúzás, ha csak egyedül tudsz elmenni megvenni egy Simsont, és nincs mellettetek még két ember az adásvételi írásakor, szóval ez elég tág fogalom...


Ennyiből én még nem ítélnék el senkit.

2020. okt. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
90%
Ez M. O. nem egy amerikai film.
2020. okt. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
82%
15-ös igaz,odakint rendesen utánajárnak a dolgoknak, itt se hamisan tanuzni se bűnt elkövetni nem kell.
2020. okt. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
16%

Konkrét eset, amiről írok:

30 vagy több éve egy tanuló vezető és oktatója (nagyon jó barátok voltak, mindkettőt ismertem, de már meghaltak) balesetet szenvedtek. Halálra gázoltak egy kerékpárost. Világos, hogy az oktató fele a tanulóért, de a tanuló magára vállalta, ült is miatta. Szabadulása után is barátok maradtak.

Ne írjatok olyat, hogy mi lett volna ha..., vagy piszok volt az oktató. Ő dolguk volt.

Részleteket nem mondtak el nekem, én meg nem kérdezősködtem. Nyugodjanak békében!

2020. nov. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
89%

17-es, hogyan vállalhatta magára? Ha egyszer az oktató felel azért, amit művel a tanuló, akkor a tanuló hogyan tudná

a) magára vállalni a jogi felelősséget;

b) kimenteni a jogi felelősség alól az oktatót?

Szerintem valamit nagyon félreértettél ebben a történetben.


Na meg az "ült is miatta" félmondat is elég hihetetlen. Még ha friss jogsisként (amikor már tényleg ő felel magáért) üt el valakit, és az meghal, nagyon extrém esetet leszámítva (pl. részeg vezetés) biztos, hogy megússza felfüggesztettel.


Summa summarum: ez a történet így, ahogyan leírtad, több ok miatt is elvi képtelenség.

2020. nov. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
0%
És ha azt mondta, elvitte az autót, az oktató nem is ült benne? Akkor súlyosbító körülmény, hogy jogsija se volt. Nem tudom, mi történhetett, talán az, aki leírta a történetet, megírja.
2020. nov. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
86%
Ja, mert a bíróság bekajálja, hogy az oktató kiszáll egy percre valahol, a tanuló meg egyedül elhajt. De még akkor is ő lenne a felelős, hogy miért nem vette magához a kulcsot, ha otthagyta az autót a tanulóval.
2020. nov. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!