Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mik azok a bűncselekmények,...

Mik azok a bűncselekmények, amikért a gyakorlatban csak ritkán adnak letöltendőt és ez bosszant titeket?

Figyelt kérdés

Én alapvetően nem vagyok híve annak, hogy minden apróságért börtönbe küldjük az embereket, hiszen mindenki hibázhat (nyilván most nem a komoly dolgokra gondolok) és többet árt sokszor, mint használ, de ha rajtam múlna fix letöltendő lenne:

1) Komolyabb állatkínzás

2) Alkohol/Drog hatása alatti vezetés (mennyiség függvényében, egy sörért mondjuk ne járjon) még akkor is, ha nem okoz balesetet.

Ezek persze csak vélemények.


2020. aug. 23. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Fehér galléros bűnözőket kene börtönbe zárni, akik több milliárd ft közpénzt sikkasztonak el.
2020. aug. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez igaz, bár én olyasmire gondoltam, hogy büntetik, elítélik a cselekményért, de nem letöltendőre. Ezeket el sem ítélik...
2020. aug. 23. 11:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az alkohol miatt lecsuknád a vezetőket kéne még három-négy fogház csak nekik.
2020. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Írtam mondjuk, hogy ilyen egy söröseket nem, de akinél az alkoholmennyiség már komolyan befolyásolja a képességeket és ennek ellenére beül a kormány mögé, az megérdemli. Az mások veszélyeztetésének egy elég magas foka, ami mellett elmenni elég cink.
2020. aug. 23. 11:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik, kérdező!


A büntetéskiszabásnak vannak elvei, amit a joggyakorlat munkált ki (enyhítő - súlyosító körülmények, alanyi - tárgyi tényezők).


Bíróként ezt (és még sok más egyéb tényezőt) vesszük figyelembe a mérték meghatározásakor.



Letöltendő büntetést az első bűntényes elkövetők csak rendkívüli tárgyi súlyú bűncselekmény elkövetése vagy elkövetési körülmények esetén kapnak.


Azonkívül pl. a fiatalkorú elkövetők meg külön történet, ott nem is büntetőjogi cél a letöltendő (szabadságvesztés) büntetés kiszabása, de ha mégis, akkor ennek vannak speciális előírásai.

2020. aug. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, ezzel tisztában vagyok, ezért is írtam a kérdés végén, hogy ez csak vélemény.
2020. aug. 23. 11:51
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
19 000 pedofil kép birtoklása, ha nagykövet vagy.
2020. aug. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Éreztem, hogy ezt valaki beírja :DD
2020. aug. 23. 12:03
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Xarkeverés, értelmetlen rongálás-randalírozás, önbíráskodás.
2020. aug. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

Ezt így nem lehet megmondani.


Sokmindentől függ. Első bűntényes elkövetőknél, ha nem nagy a tárgyi súlya, nincs rendkívüli súlyosító körülmény, nem szoktak letöltendőt adni.

Sőt van, hogy büntetett előéletű személynek sem, ha második bűntényes, de nem nagy súlyú bűncselekményt követett el, vannak enyhítő körülmények is.

2020. aug. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!