Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehetne csinálni azzal,hog...

Mit lehetne csinálni azzal,hogy édesanyám állandóan "versenyezteti" a gyerekeit?

Figyelt kérdés

Én vagyok a legidősebb és még van 2 testvérem.


A húgomnak mindig monndja édesanyám,hogy "bezzeg a nővéred, milyen sokat keres""Minek neked diploma, ha nem keresel vele sokat, mint a nővéred?"

Annyit mondta már neki,hogy a húgom féltékeny lett és irigy.Pedig, alapjában véve ő féltékeny típus.


Valóban jóval átlag felett keresek, illetve a férjem is.

És hát nyilván, szeretem a szép dolgokat, mint ruhák, cipők, autó.

Húgom és anyám csak ennyit lát belőle, a mögötte levő munkát nem.


Már beszéltem édesanyámmal ezzel kapcsolatban,hogy fejezze be ezt a versenyeztetést, mert konfliktusokat szül.

Azt mondta befejezi, persze nem fejezte be.


2020. okt. 10. 10:46
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Mondd meg neki,hogy ha nem fejezi be,akkor szépen hanyagolni fogod vele a kapcsolatot.

Hány éves a húgód?

2020. okt. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%
Talán ha mutatnál neki tudományos cikkeket a negatív szülői bánásmód kártékony hatásairól, és adnál neki 1 viselkedési alternatívát, hogy mit csináljon helyette, az működne. Amikor az embereket nevelni próbáljuk, gyakran az a baj, hogy megmondjuk hogy mit NE csináljanak, de azt nem mondjuk nekik, hogy mit csináljanak helyette, (normálisan elmagyarázva, nem undokul közölve, mert akkor úgysem lesznek receptívek arra, amit mondasz), és akkor könnyebben visszaesnek a régi szokásaikba, mivel a szokás nagy úr és az emberek sokmindent megszokásból csinálnak anélkül hogy igazán átgondolnák, mit is tesznek és ennek milyen következményei lehetnek.
2020. okt. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Beszélgess el erről a húgoddal!
2020. okt. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!