Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti engednétek, hogy a...

Szülők! Ti engednétek, hogy a 23 éves fiatok az asztmája miatt ne dolgozzon? Arra hivatkozik.

Figyelt kérdés

Fű és por közelébe nem akar menni. Az a gond, hogy mást munkát nem tudna elvégezni.

Így akkor sose fog munkába menni vagy mi lesz vele? Otthon fekszik egész nap mióta a suliba megbukott. Mobilozik, és filmeket néz.

Csak a baratnőszerzés érdekli még más semmi.



2020. okt. 12. 15:02
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem tuti te vagy a 23 éves csávó.


Na,gyorsan kapd össze magadat!

Mert ha nem,akkor csak egy életképtelen farokhuszár vagy.


(Ha véletlenül nem te vagy az,akkor bocsi )

2020. okt. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem kifogas. Ha csajozni el tud menni, akkor dolgozni is. En ultimatumot adnek neki, vagy talal munkat 2-3 honapon belul, vagy koltozik, mert ezt a semmirekello eletmodot nem tamogatom. Elhiszem, hogy faluban laktok, de a falu 20-30 kilometeres korzeteben egy olyan varos sincs, ahol lenne munka? Fel lehet nyugodtan ulni a buszra, es lehet menni dolgozni, en is igy csinaltam, amikor videken laktam. Nehez ingazni, es dolgozni? Igen. De muszaj, mindenki penzbol el. Vannak munkak szallassal is, azt is nyugodtan meg lehet probalni.
2020. okt. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos megengeditek neki ezt, eltartjátok, fizetitek a telefonját, stb. Egy kis megszorításra volna szüksége, mert így nem motiválja semmi. Honnan van zsebpénze? Nagyon kemény, de szerintem egyszerűen meg kell vonni tőle ezeket a dolgokat, kapjon enni, persze, de ha valami extra kell, akkor azt nem szabad szponzorálni.

Tutujgatással nem fogja ezt a kényelmet feladni.

2020. okt. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
79%
És ha csak közmunka van? Van abból irodai is. 70 ezer is több, mint a semmi. Vagy szerinted mi lesz belőle? Élősködik, meg árja, hogy kihaljatok a házból, de utána mit csinál? Aztán majd eleherdálja a házat és csavargó lesz. Szép jövőkép. Szülők rontották el. Amúgy össze kell neki pakolni, zárcsere és boldoguljon az életben.
2020. okt. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
10%
Amíg elmúlik ez a maszkhordási kötelezettség, addig szerintem lehet, hogy ne is zavard el dolgozni, ez egészségesen is megterhelő tudhat lenni talán szerintem; de egyébként utána már valahogy rá kéne venni. Tehát egy darabig még legyél szerintem türelemmel. Amúgy lehet az is, hogy emellett még depressziós is, hogy csak az asztmájára fogja, hogy emiatt ne bántsd, és hogy legyél vele megértő , amiért még nem jutott el oda , hogy elmenjen dolgozni. Tehát azért legyél egy kicsit türelmes. Szóval szerintem depis, meg lehet, hogy nincs is jövőképe, nem is tudja, hogy merre induljon el, csak az ilyen lelki dolgokról nehezen beszél az ember. Beszélgess vele kedvesen , lehet, hogy szegény totál el van veszve az életében. Támogasd őt, és próbálj meg türelmes lenni vele, nem felemelni a hangod; ha kedves vagy vele, azzal tudod most őt a leginkább támogatni. Próbálj vele jó, őszinte kapcsolatot kialakítani, szeretetteljeset, elfogadáson alapulót; hogy érezze, hogy őszintén, tényleg megbízhat benned. És akkor lehet, hogy megnyílik, és akkor tudnál már neki bővebben segíteni, viszont szerintem , amíg van ez a maszkviselős "buli", addig ne próbáld belekényszeríteni ilyen helyzetbe, lehet, hogy még így is frusztrálja, hogy maszkot kell hordani, neki is, meg a többiek arcát sem látja; és akkor még ezzel a stresszel együtt lehet, hogy rosszul szerepelne az állásinterjúkon, nem úgy, ahogy ő azt magától elvárná, csalódna magában, és akkor még lejjebb kerülne lelkileg. Tehát az a lényeg, hogy támogasd őt, ne sürgesd, hanem legyél elfogadó, szeretetteljes vele.
2020. okt. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
6%
*mármint,ha megengedhetitek anyagilag, hogy még egy kicsit otthon maradjon, akkor szerintem mindenképp támogasd, és ne kényszerítsd bele egyelőre az ő számára stresszes szituációkba.
2020. okt. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
91%
Bocsi utolso, de ha a virus meg 10 evig itt lesz, es 10 evig kell maszkot hordani, akkor addig ne dolgozzon? 23 eves, vagy tanul, vagy dolgozik, de ne uljon otthon az idok vegezeteig. Ha az allapota rossz, akkor kepezze at magat mittudomen, programozonak, aztan dolgozhat otthonrol is. Ez most csak egy pelda volt, tudom, hogy nem ennyire egyszeru, de mindenkeppen valami olyan megoldasra kell torekedni, ami mindenkinek jo, es nem szabad a betegseget kifogasnak hasznalni. En durva migrenes vagyok, heti tobbszor is jon ram roham,ami nem egy leanyalom, de nem takarozom ezzel, elem az eletem ahogy tudom, tanulok es dolgozok is. Pedig jobban esne ilyenkor egy sotet szobaban csak fekudni es aludni, de nem tehetem meg heti haromszor egy napig.Nekem ez jutott, az okat nem talaljak az orvosok, igy ebbol kell kihoznom a legjobbat.
2020. okt. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
34%

Szembesítsd azzal a ténnyel, hogy SEMMI SINCS INGYEN! (Adósságkezelési szolgáltatást kell, hogy igénybe vegyen ÉS TANULJON MEG SPÓROLNI!)


Valamilyen KÖZÖSSÉGBE EL KELL TUDJON JÁRNI - beilleszkedési "próbatétel" céljából. (Munkaügyi központ munkacélú rehabilitációs szolgáltatás igénybevétele, stb.) FIATALOKNAK RENDKÍVÜL SOKFÉLE LEHETŐSÉG VAN!!!


Szerintem az Ember Erőforrások Minisztériumának ellátottjogi képviselőjét keresd - és ott jelezd ezt a problémát! (Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál találtam ilyen infót...)


Ui: a maszkviselés viszont VALÓBAN LEHET KOMOLY AKADÁLY - úgy teszek, mintha fegyelmezetten bírnám, közben levegő után kapkodok én is, fuldokolva sok esetben...

2020. okt. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
15%

A római katolikus egyházhoz ELKÜLDHETED ilyen munkacélú rehabilitációs szolgáltatás céljából - OTT NINCS SEMMIFÉLE ELNÉZÉS, CSAK KŐKEMÉNY FEGYELMEZÉS! (Mint a börtönökben a rabokkal, úgy bánnak...)


Ha esetleg kifinomultabb eszközökkel próbálnád KÖZÖSSÉGBE SZOKTATNI - arra leginkább a protestáns gyülekezeteket ajánlanám (evangélikus, református, stb.) Szerintem az evangélikusak és a reformátusok EGYFORMÁN TOLERÁNSAK!


Ui: viselkedési szabályok, fegyelmezés ott is vannak természetesen. Minden templomukban/imaházukban/gyülekezeti házukban. (Akár a lelkisegély szolgálatokat is felhívhatja/felhívhatjátok - ott rákérdeznek, MIBŐL IS ÉL?!) Édesapa mit szól ehhez a GYERMETEGSÉGÉHEZ?!

2020. okt. 15. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
79%
Kellemetlen
2020. okt. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!