Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek lehet rám negatív...

Szerintetek lehet rám negatív hatással, hogy anyukám velem alszik 23 éves létemre?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, egyetemre járok, dolgozom ugyan mellette, de a keresetemből még nem tudnék albérletbe költözni sajnos. Amióta élek, anya a szobámban alszik velem, minden éjjel. Hihetetlenül dühít a helyzet évek óta, rengeteg veszekedést generál, nagyon hiányzik a személyes terem, és hogy a nap végén egyedül lehessek picit. Így mire hazaérek (minden nap este érek haza) anya már a szobámban fekszik/alszik. Így sem dolgozni, sem tanulni nem tudok már olyankor.


Remélhetőleg januártól el tudok költözni. Viszont tartok tőle, hogy negatív hatással lesz rám ez az egész.


Anya egyébként hajthatatlan, nem fog kiköltözni a szobámból, és még ő szokott áldozatot csinálni magából egy-egy vita alatt. Apa külön szobában alszik, anya nem akar vele aludni, mert nagyon horkol. Amúgy anyukám is horkol, de nyilván én viseljem el...


Emiatt a viszonyunk kifejezetten rossz, teljesen kezdek elzárkózni attól, hogy bármit is megosszak vele a magánéletemből, ami még több vitát szül.


Mit gondoltok? Volt más is hasonló szituációban?


N/23



2019. okt. 19. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez elég beteges. Maximum (!) 3 éves kortól már egyedül kéne aludni.
2019. okt. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Felfujhato matrac konyhába, kamrába, pincébe, padlásra?
2019. okt. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
Ez nagyon sze..ét dolog. Nálam is ugyan ez volt, hamar le is léptem.
2019. okt. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2. válaszoló


ez már felmerült bennem, viszont egy konyhában, pincében aludni megint csak nem az a komfort, amivel ki tudnék békülni.. a cuccaim, könyvek, laptop, tv, és az ágyam stb. minden a szobámban van, és az az ÉN helyem. Így ez persze valamilyen szinten lehet/lehetett vna megoldás, de ugyanúgy nem 100%os. Egyébként nem szegény család vagyunk (átlagosnak mondanám a helyzetünket), lenne lehetőség kialakítani még egy szobát, de sajnos ez mindig csak ígérgetve volt, most meg már fölösleges lenne beleölni a pénzt. Amúgy is már sok nekem az együtt lakás velük.

2019. okt. 19. 15:10
 5/14 anonymousreview60 ***** válasza:
71%

Költözz el, amint teheted!

Édesanyád, ha nem tesz apád horkolása ellen, azaz az egészségéért, akkor tkp. elhidegültek (külön ágyban, ragozzam?). A tanulásod, a munka emiatt nem szabad, higy hátrányt szenvedjen! Végezd a dolgaidat! Anyukád mártírkodására megértőleg bólogass, és folytasd a dolgodat! Van neki hites ura, akivel együtt aludjon!

2019. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

Kitartást a költözésig! Ez nagyon rossz dolog.

Egyik ismerősöm is a lánya szobájában alszik, pedig a csaj már 35 éves! Mellette meg az 55 éves anyja... Mondjuk ott a lány is hibás, hogy nem akar végre elköltözni :/

2019. okt. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Savlekotő ***** válasza:
25%
Beteges,sose lesz normális kapcsolatod igy,szorongó leszel,sorolhatnám sokáig,hova vezet ez a szülővel alvás,hálószobába se való csecsemő felnőtthöz se anyu v apu,ez már abszurd. sose leszel önálló. Ha nem bírnak együtt élni váljanak el a horkolás csak egy kifogás,
2019. okt. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Bajod nem lesz tőle. Költözz el. Tesóm felesége is az anyjával aludt, mert egyszobás lakásban laktak, kárt nem okoz, csak kellemetlen.
2019. okt. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Jól esik, hogy nem csak én gondolom így, igazából muszáj volt kiírnom magamból a problémát. Egyébként szerencsére elég erős személyiség vagyok, próbálok nagyon tudatos lenni, és tenni az ellen, hogy önállótlan és szorongó legyek. Így ezeket (egyelőre) nem érzem, és remélhetőleg nem is lesznek ilyen gondjaim. Tény, hogy van bennem egy "gát" hogy teljes mértékben felnőttnek érezzem magam, addig amíg ez meg nem oldódik. Egyébként a költözés ha szóba jön, rögtön kapom a "dehogy fogsz te elköltözni" és a "hogy fogsz kijönni a fizetésedből" című fejezetek. De igyekszem ignorálni és elkönyvelni magamban a megfelelő helyre. :)
2019. okt. 19. 15:33
 10/14 Savlekotő ***** válasza:
81%
Persze h gátolnak,mert amint elmész ketten lesznek és nem tud majd anyud se menekülni rád. Jól sejtem h csak papiron házasok,ha jo lenne a házasságuk anyud se veled aludna évek óta..
2019. okt. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!