Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák és apukák nem féltek...

Anyukák és apukák nem féltek attól hogy megnőnek a gyerekek és egyedül maradtok?

Figyelt kérdés

2020. okt. 16. 11:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Aki gyereket vállal, az tisztában van azzal hogy a gyerekek felnőnek és elköltöznek. De amúgy ettől nem kell teljesen egyedül maradni.
2020. okt. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem felnőttek a gyerekeim és nem maradtam egyedül. Igaz, soha nem is féltem ettől, mert nem magam szórakoztatására hoztam őket világra.

Van párom, vannak barátaim és közös barátaink, de ami a lényeg, hogy azzal, hogy felnőttek a gyerekek és saját életük van, még nem veszítettük el őket.

2020. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%

Miért kéne olyasmitől félni, ami az élet legtermészetesebb része...?


A gyerek "vendég a háznál".

Ezt mindenki pontosan tudja, legkésőbb a fogantatás pillanatától - de igazából a saját tapasztalatából még sokkal korábbról...

2020. okt. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
#2: PONTOSAN! :)
2020. okt. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem rég költözött el a kisebb gyerekünk is. Egy hétig volt fura.

Mitől féljünk? 50 évesek vagyunk. Talán majd ha 20-30 év múlva egyikünk elmegy végleg...

Addig elszórakoztatjuk egymást.

Gyerekekkel is jó a kapcsolatunk. Stb..

2020. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez egy természetes dolog. A gyerekek kirepülnek. Nem tartom és nem is tarthatom vissza őket, mert én félek az egyedül lettől. De amúgy sem félek, itt van a férjem, a gyerekek meg remélem saját boldog életet fognak élni. Attól inkább félek, hogy mi lesz ha megöregszünk a férjemmel és mondjuk ő hal meg előbb. Hogyan fogom feldolgozni annyi együtt töltött év után. De persze akkor sem akaszkodnék a gyerekekre. "Egyedül" marad az ember egyszer ha úgy hozza a sors. De ez a természet rendje.
2020. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Láttam olyat -elszorult szívvel-, hogy szeretettel, gyöngédséggel kocsiban tolja az idős házaspár a gyereket, aki nem beszél, nem jár.

De már 20 körüli lehet.

Az a jó, ha kirepülnek, önálló szabad gondolkodású felnőttek lesznek. A szülők meg teszik a dolgukat, ami a gyereknevelésen kívül az életútjuk része. Az öregségtől, a haláltól meg mindenki tart, mert nehézségekkel jár, ha van gyerek, ha nincs.

2020. okt. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
te anyádék nyakán maradtál?
2020. okt. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Kedves" utolsó! Nem maradtam sőt nem is tartom velük a kapcsolatot mert eldobtak!

De van 2 gyerekem akik még kicsik és megfordúlt a fejembe mi lesz ha saját életük lesz.

Érdekelt más véleménye

2020. okt. 16. 12:13
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván rosszul esett neked, hogy eldobtak (nem írtad, hogy hány éves korodban történt ez....), és (pont ezért is) megpróbálsz nagyon jó anya lenni. De nem szabad annyira túlkompenzálni az elszenvedett dolgokat, hogy túlságosan rátelepednél a (majdan felnövő) gyerekeidre. Az időben elengedés nem jelent eldobást.
2020. okt. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!