Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám erőszakoskodik és...

Édesanyám erőszakoskodik és nem akarja engedni, hogy az tanuljam ami érdekel. Mi lenne a legjobb lépés?

Figyelt kérdés

Otthon újra feljött a továbbtanulás, mint téma és elmondtam, hogy nagyon érdekel a pszichológia és inkább azt tanulnám majd az egyetemen. Tudni kell, hogy édesanyám elnyomott gyerek volt és rajtam akarja kiélni magát. Kicsiként is kontrollálni akart mindent körülöttem, kivel barátkozzak, mit nézzek a tv-ben, milyen zenét hallgassak, mit vegyek fel. Tiniként rosszabb lett a helyzet, mert szembesítettem vele, hogy az életemet nem tudja 100%-ban kontrollálni, mivel én is érző, szabad ember vagyok, nekem is vannak vágyaim. Igen, bevallom, hogy vitáztunk akkor és nem voltam nyugodt, de meg volt az okom rá, mert akkor is a továbbtanulásomat akarta elszúrni (milyen nyelvet tanulhatok, milyen szakra mehetek, melyik iskolába mehetek). Most így egyetem előtt ugyanezt akarja eljátszani. Kijelentette, hogy kizárólag a jelenlegi városban tanulhatok és xy szakra fogok jelentkezni, mert a mittudoménkinek a fia is arra járt és sokat keres vele meg a családban is van olyan, akinek tudnék vele segíteni, természetesen teljesen ingyen. Nyugodtan elmondtam neki a véleményemet, érveltem a döntésem mellett és egyszerűen nem hajlandó felfogni. Alapjáraton sem a legélesebb kés a fiókban, de ez tényleg mindennek a teteje. Lassan 18 éves vagyok, végzős és anya úgy gondolja, hogy ez sem jogosít fel arra, hogy a saját életemről döntsek. Szerinte nincs beleszólásom ebbe, majd Ő, csakis Ő eldönti.

Nem zuhantam meg belülről, számítottam erre és a sok évnyi ehhez hasonló vita miatt mondjuk úgy, hogy kőszívű lettem.

Szerintetek mi lenne a legjobb lépés? Ha elköltözöm, akkor szinte kizárt, hogy elvégezzem a szakot.



2020. okt. 18. 13:41
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
61%
Én ugyan grafikusnak szerettem volna tanulni, rám sikeresen rámeröltették a pénzügy-számvitel szakot, mert ugye ők támogattak benne anyagilag. Elvegéztem ugyan, de rühelltem minden percét, semmi nem érdekelt belőle, és egyáltalán nem is azon a területen helyezkedtem el. Ma már konkrétan semmit nem tudnék hasznosítani a diplomámból, mert rohadtul nem érdekel ez a terület, így nyilván nem is jegyeztem meg belőle semmit hosszú távon. Jelenleg úgy érzem hogy ez életem el van cseszve, van egy stresszes irodai munkám ami mellett a nap végére kb élni nincs kedvem, úgy érzem ki vagyok égve és még csak 27 vagyok...ne hagyd magad rábeszélni arra, amit nem akarsz. Neked kell élni az életedet, nem az anyádnak.
2020. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%
#31 nem tanultál grafikát mellette, akár önállóan? :)
2020. nov. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

31-es. Még csak 27 éves vagy, ne viccelj már, semmiről sem maradtál le. Rám is a számvitelt erőltették, amiben jó voltam, de nem ez érdekelt, viszont nem volt választásom. Dühítő igen, mert nem hagytak dönteni. De most dönthetsz, még simán tanulhatsz, miért ne? Vagy választhatod, hogy nyugdíjig szenvedsz egy stresszes irodában.

Egyébként aztán csodálkoznak a szülők, hogy a felnőtt gyerek kerüli őket, haragszik, és még a gyerek lesz "hálátlan", mert ők szeretetbe csomagolják az akaratukat. Ugye ez a "csak a javadat akarjuk"

2020. nov. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
32-es, a szabadidőmben rajzoltam ugyan egész sokat, de soha nem voltam elégedett vele, és teljesen rosszul közelítettem meg az egészet, meet rögtön komplett karaktereket akartam már megtervezni az alapok ismerete nélkül.. :) Az utóbbi hetekben kezdtem el rendesen utánanézni és kezdem majd el tényleg az alapoktól, mint például a helyes anatómia. Persze ez még évekbe fog telni, főleg hogy mellette nyelvet is tanulok :)
2020. nov. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
#34 Én játékfejlesztést kezdtem el magamtól tanulni, de a grafikára már nem lenne időm, úgy hogy jól jönne egy "amatőr" 3d grafikus. :D
2020. dec. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!