Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem tudja elfogadni,...

Anyám nem tudja elfogadni, hogy rendszeresen vérplazmát adok. Tényleg ez ekkora gond lenne?

Figyelt kérdés

Előre is leszögezném, hogy elsősorban nem a pénz miatt csinálom.

Szóval az a helyzet, hogy amióta nagykorú vagyok, rendszeresen megyek, ez viszont anyámnak nem tetszik. Az a pláne, hogy az indokot sem hajlandó megmondani, hogy mi baja van vele. Valahányszor látja, hogy kötéssel a karomon jövök haza mindig levág egy hisztit, hogy már megint hülyeséget csináltam, tuti csak azért járok, mert tudom, hogy őt bosszantsam, és hogy ő ezt megtiltja nekem... Egyébkent nem tudom, hogy hogy akarja megtiltani, amikor egyrészt nagykorú vagyok, másrészt mivel kollégista vagyok, nem tudja pontosan, hogy melyik nap voltam.


De egyébként nem értem, hogy miért nem tudja elfogadni ezt. Konkrétan ez a legnagyobb baja velem jelenleg.

Szülői szemmel tényleg olyan elfogadhatatlan amit teszek?


2020. okt. 23. 11:23
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem hosszabb távon, rendszeresen nem jó, mert lehet másnak segítesz, de közben a te immunrendszered oda lesz. Nem egészséges egyáltalán. Persze akik ott dolgoznak, nem fogják neked azt mondani, hogy nem adj gyakran, nekik az a jó, minél gyakrabban mész. De próbálj meg kevesebbszer menni, most még nem érzed a hatását, de késöbb fogod.

(Egy ismerősömnek egyszer szétdurrantották a vénáját, legalább 2 hétig lila volt az neki az a könyökhajlatánál (elmesélés alapján tudom ezt, nem láttam, sose voltam plazmát adni) )

2020. okt. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Igazából egy-két hetente járok, és néha nagyobb szünetet is hagyok
2020. okt. 23. 15:29
 13/26 anonim ***** válasza:
41%

Az úgy más az még nem olyan vészes akkor.

(11es)

2020. okt. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
Azt én se tudnám elfogadni, hogy semmilyen indokot sem hozol fel. Azt írtad elsősorban nem a pénzért csinálod, akkor miért?
2020. okt. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
19%
Mindenki a pénzért csinálja.
2020. okt. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Ennek semmi köze az immunrendszerhez, nem tudom, hol tanítanak ilyet..


Épp most beszéltem rá az egyik lányomat, hogy menjen, mert Covidon átesve, a plazmája különösen értékes a gyógyításához.

A pénz eléggé másodlagos.


Anyád nem Jehova tanúja?

Náluk ez valamiért üldözendő. Azzal szoktam lerázni őket, hogy jöjjenek holnap, mert most véradásra sietek.

2020. okt. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Nem Jehova tanúja, egyáltalán nem hívő. Konkrétan utál mindenféle vallást, szóval tuti nem hit áll a háttérben.
2020. okt. 24. 08:42
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
16-os, már hogyne lenne köze az immunrendszerhez te nagyon okos... Konkrétan azokat a sejteket veszik le a vérből, amik a betegségek, kórokozók ellen stb. védenek. Eladják az immunrendszerüket pár sz@ros ezer Ft-ért. A véradással meg ne keverd össze, mert ott sokkal kevesebb mennyiséget vesznek le, max évente 2-szer, plusz az alakos elemeket is leveszik, nem csak a plazmát. Egyáltalán nem ugyanaz a kettő. Engem senki sem tudna erre a hülyeségre rávenni.
2020. okt. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Idiota 18as. Semmi koze az immunrendszerhez.


A vérplazma fő alkotóeleme a víz (93 térfogatszázalék), emellett oldott állapotú fehérjéket, glükózt, véralvadási faktorokat, ásványi ionokat, hormonokat és szén-dioxidot tartalmaz (a vérplazma a kiválasztott termékek szállításának fő közvetítő közege).



Verplazmara a hemofiliasok miatt van a legnagyobb szukseg. Ok a verzekenyek, nekik csinalnak belőle gyogyszert. 1 hemofilias gyógyszerére 5 plazmaadora van szukseg. Kb 2 nap alatt ujratermelodik a verplazma amit a donacio soran levesznek. A tobbi alkotóelemet meg ugyr visszavezetik. Fehet es vorosversejt.

2020. okt. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
77%

A 11/18-asnak fogalma sincs, miröl van szó, jobb lenne, ha elöször tájékozódna, utána meg maradna csöndben!


Kérdezö: lehet, hogy anyukád sem tud semmit a plazmaadásról és veszélyesnek tartja.

De egyszerüen meg lehet oldani, nem mutatod meg neki a kötést, illetve nem szólsz erröl neki, akkor nem problémázik.

2020. okt. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!