Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám nem tudja elfogadni,...

Anyám nem tudja elfogadni, hogy rendszeresen vérplazmát adok. Tényleg ez ekkora gond lenne?

Figyelt kérdés

Előre is leszögezném, hogy elsősorban nem a pénz miatt csinálom.

Szóval az a helyzet, hogy amióta nagykorú vagyok, rendszeresen megyek, ez viszont anyámnak nem tetszik. Az a pláne, hogy az indokot sem hajlandó megmondani, hogy mi baja van vele. Valahányszor látja, hogy kötéssel a karomon jövök haza mindig levág egy hisztit, hogy már megint hülyeséget csináltam, tuti csak azért járok, mert tudom, hogy őt bosszantsam, és hogy ő ezt megtiltja nekem... Egyébkent nem tudom, hogy hogy akarja megtiltani, amikor egyrészt nagykorú vagyok, másrészt mivel kollégista vagyok, nem tudja pontosan, hogy melyik nap voltam.


De egyébként nem értem, hogy miért nem tudja elfogadni ezt. Konkrétan ez a legnagyobb baja velem jelenleg.

Szülői szemmel tényleg olyan elfogadhatatlan amit teszek?


2020. okt. 23. 11:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

11-es vagyok. 20-as, tudom mirôl beszélek.



Mi a vérplazma?


A vérplazma a vér halványsárga színű összetevője, amely oldott állapotban tartja a vérben található anyagokat. A teljes vérmennyiség 50-60%-át teszi ki. Legnagyobb része víz, és emellett tartalmaz oldott állapotú fehérjéket, szőlőcukrot (vércukrot), vízoldékony vitaminokat, ásványi anyagokat, hormonokat, immunsejteket és a véralvadáshoz szükséges anyagokat. A vérplazma a szervezet fehérjetartalékaként is szolgál, létfontosságú az immunrendszer működéséhez, amely védi a szervezetet a fertőzésektől.


Mi a vérplazmaadás veszélye?


– A vér besűrűsödik (hiszen egy liter folyadék hiányzik a keringési rendszerből), emiatt csökken a véroxigén szint, ami fejfájást, ájulást okozhat.


– Felborulhat a szervezet ásványi anyag, elektrolit egyensúlya, ami a keringés összeomlását eredményezheti.


– Leesik a vércukorszint, ami fáradságot, koncentrációzavart, fejfájást, ájulást okoz,


– Csökken az immunrendszer hatékonysága, mivel a működéséhez szükséges fehérjék és vitaminok jó része elveszett.

2020. okt. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Ezek akkor allnak fent ha nem pótolod megfeleloen a vizet. Ezert mondjak hogy elotte is el kell fogyasztani nagy mennyisegu folyadekot es ne menj ehgyomorral.


Plazmaadas után szinten pótolni kell a folyadekot, hiszen a verplazma majdnem teljes része víz. A maradek összetevő 48oran belul ujratermelodik. De meg igy is boven marad a szervezetedben belole, hisz nem az egeszet veszited el.

2020. okt. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
18 - as vagyok :, lehet, hogy nem pontosan írtam le, viszont a lényegen nem változtat. Nem véletlenül termeli a szervezetünk a plazmát és ne mondja nekem senki, hogy az olyan marha egészséges,ha hetente /kéthetente leveszik és emberek tucatjai lesznek rosszul, meg ájuldoznak utána. Vagy legalább üzletet ne csinálnának belőle, sokan csak azért járnak,mert máshogy nem élnek meg és jó pénzkereseti lehetőség. Ez etikátlan.
2020. okt. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

A plazmaadok nelkul a verzekenysegben szenvedokre keresztet vethetnel.


Igen van olyan hogy valaki ajuldozik veradas utan vagy plazmaadas utan, de ez azert van mert nem tartja be a javallatokat. Elotte es utana potolni kell a folyadekot es nem ehgyomorral kell menni.


Nyilvan ha tulzasba viszi az ember a donaciot az karos lehet. De hetente, ket hetente adni egyszer, kozben neha nagyobb szünetet tartani nem jelent nagyobb kockazatot annal hogy a legtobb ember nem mossa meg a kezet wczes után vagy etkezes elott.

2020. okt. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

Miért, hát mennyit adnak a vérplazmáért, ha tudja valaki?


Szerintem félt az anyukád. Én is félteném, féltem minden beavatkozástól a gyerekeim.

2020. nov. 3. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Savlekotő ***** válasza:
90%
Jehovás akkor ne csodálkozz?
2020. nov. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!