Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek, hogyha valakik...

Szerintetek, hogyha valakik szocpollal vettek, vagy most CSOK segítségével vesznek ingatlant, akkor nem kéne hogy a gyerekek nagykorukban rendelkezzenek ebből az ingtalonból tulajdonrésszel?

Figyelt kérdés
Szerintetek ez nem így lenne fair?

2020. okt. 24. 14:07
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
86%
Nem.
2020. okt. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
77%
Nem, nem lenne fair. Ahogy én se rendelkezek azoknak a nyugdíjával, akiknek fizetem a járulékokat. Amikor a gyerekek felnőnek, akkor lesz más támogatás, amivel élhetnek.
2020. okt. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

Vagy kiteszik Őket 18 évesen.

Holott azért hozták Őket létre, hogy a szülőknek legyen hol laki...

2020. okt. 24. 14:18
 4/50 A kérdező kommentje:
Lakni
2020. okt. 24. 14:18
 5/50 anonim ***** válasza:
85%
Kiraktak otthonról, vagy ki bántott? Az én szüleim is felvették a szocpolt, mégsem raktak ki otthonról és se engem, se az öcsémet nem emiatt hozták létre...
2020. okt. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
93%

Az én szüleim nem azért “hoztak létre”, mert kellettem a szocpolhoz, hanem azért vették fel a szocpolt mert ettől függetlenül is akartak engem és a szocpollal tudtak nekem biztosítani:

lakhatást nem csak a nagyszüleim házában egy szobát ahol veluk elek, hanem külön szobát egy kertesházban tobbek között és ezzel együtt jobb életkörülményeket.


A te gondolatmeneted szerint a szüleidnek is rendelkeznie kellene mindennel aki neked van, ha más nem a fizetésed felet neki utalni mert ha meg azt féltetelezzük, hogy nem is iskoláztattak, de legalább létrehoztak ami kellett ahoz, hogy most fizetőképes legyél.

2020. okt. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

#6. Azt értem, de én abban nem tudtam ellenállni, hogy létrehozzanak, azért hogy legyen hol lakni nekik...

Engem meg a minimumon tartsanak, verjenek, a piszkukat takarítassák velem, hogy aztán 18 évesen, amikor már ezekre nem vagyok hajlandó, ki tegyenek abból az ingatlanból ami nélkülem nem is lenne.

Így Ők a maximum hasznot húzták ki belőlem, nekem meg ami jutott az a haszon ellentéte.

2020. okt. 24. 14:42
 8/50 A kérdező kommentje:

Persze az szép és jó ha valakit nem ezért hoznak létre, csak mellékesen veszik fel, pont a gyerek érdekei miatt.

Esetleg nem teszik ki a gyereket felnőttként...

De ez jelenleg döntés kérdése és nincsnek rá kötelezve.

2020. okt. 24. 14:44
 9/50 anonim ***** válasza:
74%

Félre értés van...te semmit nem tettél azért a házért, az nem miattad lett hanem egy gyerek miatt. Egy darabszám miatt. Ha te pont a lepedőn kötsz ki és más születik meg akkor az miatt a más miatt lett volna a ház, te nem döntés kérdése voltál csak téged dobott a gép.

Szóval neked jutott a haszon, mert ugye bármilyen is volt a gyerek korod csak rajtad áll mi lesz belőled, nekik meg te a haszon ellentéte.


Egyébként nyilvánvalóan az én gondolkodásom nem ilyen sarkított, nem így gondolkodók egy gyerekről, de neked máshogy nem tudom elmagyarázni, úgy, hogy meg is értsd.

2020. okt. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
89%
Nálam természetes, hogy a gyerekeim fognak örökölni utánam. Ez nem kérdés.
2020. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!