Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondjam meg a szüleimne...

Hogyan mondjam meg a szüleimnek, hogy nem akarok velük többet nyaralni?

Figyelt kérdés

Ez egy kicsit hosszú sztori lesz. Szóval nincs testvérem, tizenhat vagyok, és a szüleimmel konkrétan mindenhová el kell menjek (házassági évfordulójukra, nyaralásra, vagy ha csak simán sétálgatni akarnak). Eközben ők eltiltanak a legjobb barátaimtól, mert szerintük rossz hatással vannak rám, pedig ők az egyik fő ok, amiért nem követtem el egy hatalmas hibát az életemben...

Lényeg a lényeg, mivel eléggé unatkozom a közös programokon (mert őszíntén szólva semmi olyat nem csinálunk, ami nekem is izgalmas, vagy jó lenne), ezért sokszor mondják, hogy ,,ne vágjak már pofákat", ami mégjobban idegesít. :D Sokszor érzem úgy, hogy csak dísznek vagyok ott, hogy például rokonoknak dicsekedjenek a tanulmányaimmal, stb.

Így emiatt nem akarok menni a jövő évi nyaralásra (hogy ne hallgassam a szokásos beszólásaikat). Viszont mivel elég szigorúak, nem tudom hogyan vezessem fel nekik... Van valami ötletetek?



2020. okt. 24. 20:56
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Mit csináltok a közös nyaraláson, ami uncsi? Hol nyaraltok? A többi rokon, ismerős, barát, akikkel nyaraltok, nem viszik a gyerekeiket?
2020. okt. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
#10 Csak mi 3-man nyaraltunk, és Ukrajnán meg Erdélyen kívül csak belföldön voltunk. De akkor is a világvégén (pl őriszentpéter). Rengeteget néztünk várost. És városnézés alatt az összes múzeum, (főlént) templom megnézésére gondolok. Egész nap gyalogoltunk és amikor azt mondtam, hogy én unom magam, lecsesztek, hogy mit képzelek. Konkrétan ki kellett pihenjem a nyaralást, annyit meneteltünk.
2020. okt. 25. 10:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!