Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket milyen gyakran látogat...

Titeket milyen gyakran látogatnak meg a szüleitek?

Figyelt kérdés

Olyanoktól kérdezem, akik már külön laknak a párjukkal, esetleg gyerekkel.

Hozzánk ritkán jönnek, évente 1x kb, amúgy mindig mi megyünk hozzájuk. Ez nem is zavarna, gondolom ez az átlagos mindenhol. Nem is akarom, hogy itt legyenek nálunk 2 hetente. Idejük sem engedné.

Viszont az utóbbi 1,5 hónapban kb 5x próbáltam őket áthívni, ennek többnyire az az oka, hogy pár hónapja vettünk lakást a párommal, és szívesen látnám őket itt vendégül végre, most hogy berendezkedtünk. Gondoltam ők is szívesen jönnének, mert a párom szülei is nagyon szívesen nézegetik minden alkalommal az új lakásunkat, még ha csak 5 percre is ugranak fel néha. Viszont az én szüleim mindig leráznak, rám förmednek, hogy mennyi dolguk van. El is hiszem, hogy sok a dolguk, de hogy soha nem képesek 1-2 órát rászánni, főleg hogy olyan szívesen látnám őket itt. De ha nekik mindig minden fontosabb minden héten, akkor mit tegyek...én is dolgozom, van tennivalóm otthon is, mégis szakítok rájuk időt.

Egyébként kb 25 km-re laknak tőlünk, nem a világ vége.

Valamikor júliusban voltak itt, amikor beköltöztünk, azóta meg berendezkedtünk szépen. Azt hittem szívesen látnák a fejlődést, amit elértünk párommal...


27N


2020. okt. 27. 08:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Anyám nem él faterral 10+ éve nem beszéltem, nem gyakran látogatnak.
2020. okt. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk sem volt szokás látogatni egymás túl sűrűn, ünnepekkor és kész. Szerintem ez minden családnál más, ne vedd úgy hogy ellenedre cselekszenek.
2020. okt. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
86%

Az én anyukám is ilyen :D havonta egyszer ha eljön, akkor is alig marad.

Viszont engem mindig elhiv magához, hogy menjek. Nem tudom, lehet nem érzi jól magát nálam arra gondoltam, pedig megvendégelem és szívesen látom.

A többi rokonnál viszont rengeteg időt tölt.. 🤷

2020. okt. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
88%

A szüleim évente 3-4x jönnek, akkor egy hétvégére, inkább mi megyünk haza. Kb 180 km-re lakunk egymástól. Párom szülei nem jönnek, egyszer voltak csak, amikor hozzám költözött (összeköltöztünk) a párommal, és segítettek áthozni a nagyobb cuccait, akkor jöttek fel, ami kimerült egy szűk órában. Ők 100 km-re laknak.

Nekem amúgy rosszul esne a helyedben, de nem tudnék velük mit csinálni.


N25

2020. okt. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Após 25km-re lakik, egy évben 1x jön, 5 percre. 2 unokája van, de nem ismerik egymást. Mi szoktunk menni, (karácsony-húsvét) többet nem is kíváncsiak ránk, a tazmanördög élettársával. Idén telt be a pohár, és befejeztuk még a kommunikációt is vele/velük.

Anyám szokott jönni, mi is menni. Lehet rájuk számítani és fordítva ugyanúgy.


37F

2020. okt. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
65%
Kb 40 km-re lakunk, nem igazan szoktak jonni. Minden héten megkerdezik, hogy én megyek e, de ok nem szoktak. Parom szülei is mindig kitalálnak valamit, hogy ne kelljen jonni. Tőlük kicsit messzebb, 80 km-re lakunk. Persze ha mi nem megyünk egy hónapig akkor meg van mindenki sértődve. Nem tudom mi lesz ha jön a gyerek, nem hiszem, hogy az unokára kíváncsiak lesznek.
2020. okt. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanabban a városban lakunk. Gyerek még nincs, ketten vagyunk a párommal.

Évente 3-4 alkalommal jönnek kimondottan látogatóba, néha beugranak valamiért pár percre. A többi alkalommal én,mi megyünk hozzájuk, én kb két-három hetente, a párommal közösen ritkábban.

Egyébként mi is nemsokára költözünk, akkor biztos el fognak jönni, mert szoktak érdeklődni iránta.

2020. okt. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az én szüleim évente 1x jönnek, mert 500 km-re laknak. A párom szüleivel 1 városban élünk, de 4 év alatt mióta külön élünk tán 2x voltak. Mentségükre legyen mondva 4.en lakunk, nincs lift, anyósnak meg problémás a lépcsőzés a lába miatt. Mindig mi járunk hozzájuk.
2020. okt. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
68%
Hát én örülnék neki, ha nem akarnának egyfolytában a nyakunkra járni.
2020. okt. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én sem akarom, hogy a nyakamra járjanak. Évi pár alkalom elég lenne, ha átjönnének.

Most az egyszer igazán jól esett volna, ha átjönnek végre. Ne keverjük a kettőt.

2020. okt. 27. 10:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!