Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket milyen gyakran látogat...

Titeket milyen gyakran látogatnak meg a szüleitek?

Figyelt kérdés

Olyanoktól kérdezem, akik már külön laknak a párjukkal, esetleg gyerekkel.

Hozzánk ritkán jönnek, évente 1x kb, amúgy mindig mi megyünk hozzájuk. Ez nem is zavarna, gondolom ez az átlagos mindenhol. Nem is akarom, hogy itt legyenek nálunk 2 hetente. Idejük sem engedné.

Viszont az utóbbi 1,5 hónapban kb 5x próbáltam őket áthívni, ennek többnyire az az oka, hogy pár hónapja vettünk lakást a párommal, és szívesen látnám őket itt vendégül végre, most hogy berendezkedtünk. Gondoltam ők is szívesen jönnének, mert a párom szülei is nagyon szívesen nézegetik minden alkalommal az új lakásunkat, még ha csak 5 percre is ugranak fel néha. Viszont az én szüleim mindig leráznak, rám förmednek, hogy mennyi dolguk van. El is hiszem, hogy sok a dolguk, de hogy soha nem képesek 1-2 órát rászánni, főleg hogy olyan szívesen látnám őket itt. De ha nekik mindig minden fontosabb minden héten, akkor mit tegyek...én is dolgozom, van tennivalóm otthon is, mégis szakítok rájuk időt.

Egyébként kb 25 km-re laknak tőlünk, nem a világ vége.

Valamikor júliusban voltak itt, amikor beköltöztünk, azóta meg berendezkedtünk szépen. Azt hittem szívesen látnák a fejlődést, amit elértünk párommal...


27N


2020. okt. 27. 08:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
77%

Hozzánk most hetente, kéthetente jönnek. Babát várok, feküdnöm kell orvosi utasításra, és így besegítenek kicsit a babaszoba kialakításába, illetve a többi teendőbe. (fiatalabb nyugdíjasok).

Eddig néhány havonta jöttek inkább, mi gyakrabban tudtunk menni. Férjem szüleit, meg én szüleimet is kb havonta látogattuk.

2020. okt. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%
Soha. Nem azért költöztem el, hogy ide járkáljanak. Havonta 1-2 alkalommal megyek én. Nem örülnék, ha az önálló életembe benyomulnának.
2020. okt. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Szüleim 15 km-re, anyósék 12 km-re laknak.

Hetente 1x azért át szoktak jönni (ez nem feltétlen a hétvége), mindkét fél, vagy mi megyünk hozzájuk. Vagy együtt megyünk el kirándulni valamerre.

Ha mégsem jön össze a találkozó, szoktak telefonálni.


Anyukám ugyanott dolgozik, ahol én is, így hétköznap mindig találkozunk, a lakás (ahol felnőttem), pedig 2 perc a munkahelytől, egy héten 2-3 alkalommal felugrunk férjemmel és a gyerekekkel munka/ovi után.

2020. okt. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
77%

Én látogatom őket, nem fordítva. Általában évi 1x, legfeljebb 2x megyek. 20 kilométerre laknak csak, de ezt a távot is csak átszállással tudom megtenni, közel 1 órába telik, és a tömegközlekedés is ritkán jár arra, néhány óránként megy egy busz. Ezért nem szeretek gyakran járni, mert mindig percre pontosan meg kell tervezni, mikor megyek, jövök. A rossz időben meg kint kell várni a pályaudvaron.

Meg amikor ki is megyek hozzájuk, akkor kb. 5-10 perc alatt megbeszéljük, hogy kivel mi történt az elmúlt hónapokban, és utána nincs miről beszélni, csak kínos csendben ücsörgünk még pár órát, amíg jön a busz, amivel haza tudok menni.

Szóval az utazás túl macerás és az a pár perces beszélgetés miatt nem is éri meg gyakrabban menni. Persze nekem is mondják, hogy menjek gyakrabban, de ők nem tudják milyen macera a tömegközlekedés, mert ők autóval járnak.

2020. okt. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk inkább mi látogatjuk őket, hetente az én szüleimet (anyós velünk lakik három éve, beteg). Ők inkább csak akkor jönnek, ha valami ünnep van.
2020. okt. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
88%

Mi rendszeresen találkozunk. Vegyesen, vagy mi megyünk, vagy ők, vagy közös programot csinálunk. Kb. minden második héten találkozunk.

El se tudom képzelni, hogy ne legyenek kíváncsiak egy új lakásra, vagy egy felújítás eredményére.

2020. okt. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak ünnepekor .
2020. okt. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk inkább mi látogatjuk őket, kábé heti háromszor. Anyósom, apósom meg az én szüleim is nagyon steretnek babázni, illetve van egy ovis gyerkőcöm, őt is nagyon szeretik.
2020. okt. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
41%

Meglepődtem a válaszokon, azért fura, hogy ennyi embernek nincs igémye rá, hogy találkozzon a szüleivel/gyerekével. Mert oké, hogy valaki messze lakik, de hogy egy szülő évente egyszer-kétszer menjen el megnézni a másik városban lako gyerekét...


Az én szüleimmel nem tartjuk a kapcsolatot, de az anyósomékkel igen, nekem is inkább mintha ők lennének a szüleim, szeretem őket nagyon. Heti egyszer szoktunk találkozni, mondjuk kétszer megyünk mi, egyszer ők, néha kimarad egy-egy hét valami miatt.


De amúgy nem bánnám azt sem, ha gyakrabban találkoznánk, csak ahhoz kicsit messze vagyunk, hogy hétköznaponként atruccanjunk.

2020. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Anyum évente párszor jön - 150km-re lakunk. Ő vonattal tud jönni, mi kocsival, szóval mi megyünk többször.

Ha nyaralunk vagy wellnessbe megyünk, vigyáz a cicánkra pár napig, illetve - "békeidőben" tavasszal és év végén eljön 1-1 hétvégére hogy csajos napot csináljunk Pesten.

Hetente 2-3x beszélünk telefonon mellette.

(Anyósomék más tészta, külföldiek, de 1.5 évente egyszer ők is lejöttek hozzánk)

2020. okt. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!