Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kirakhatom e a házamból az...

Kirakhatom e a házamból az apámat?

Figyelt kérdés

Minap történt egy igen súlyos eset. Apám neki akart menni a barátnőmnek.

Velem van bejelentve. Én vagyok a ház tulaja. Kirakhatom e őt az utcára?


2020. okt. 30. 13:27
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
90%

Most ez ilyen etikai kérdés inkább úgy látom. Mármint tegyük fel hogy a szüleid háza, de apádnak semmilyen jogcíme nincs, csak be van jelentve.

Ez esetben kiteheted, ha nem bír magán változtatni.

2020. okt. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom... Nem lehetne ésszerűen megtárgyalni a dolgot? Gondolom a barátnőd most ki van borulva, szintúgy apád... Te vagy a szikla kettejük között.

Azt ajánlom beszéljétek meg a dolgot messenger konferenciabeszélgetésen. Tárgyalási feltételeket előre találd ki és mondd meg neki.

2020. okt. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
87%

Én nemrég zavartam el az anyámat - tett róla, sokáig tűrtem, de átlépett egy határt és ügyvédhez fordultam. A jog szerint a tulajdonoson kívül mindenki más szivességi lakáshasználó, persze kivéve a haszonélvezőt. Innentől kezdve kirakhatod. Ügyvédi felszólítás, majd bíróság - hamar dönt.


Nálam az is felmerült, hogy eladom a házat, s veszek egy másikat valahol. Szerencsére sikerült megegyezni, kifizettem, elment. Ha volt nagy veszekedés, akkor a kapcsolatod is rámehet, ha nem állsz ki mellette. Továbbá, ha a dolog idáig jutott, akkor a szerelmet is mérgezni fogja az ilyen szülő jelenléte. Amint lehet, szeparálódj!

2020. okt. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 B. Zotya ***** válasza:
50%
Hivatalos úton tudod megtenni. A kijelentést az önkotrmányzatnál nem tudom hogyan tudod megtenni, de szerintem bírósági eljárással megteheted. Egy ügyvéd meg tudja mondani. Igaz költséggel jár, de akkor már kénytelen lesz költözni.
2020. okt. 31. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Viszont még azt hozzá kell tennem, hogy. Jelenleg nincs hová mennie. Tehát akkor az utcára kerülne. De a barátnőm nem akar visszajönni hozzám amíg ő itt van. Tehát akkor is kirakható?
2020. okt. 31. 13:55
 16/29 anonim ***** válasza:
Egészen biztosan nincs haszonélvezeti joga? Hogy lett a tiéd a ház?
2020. okt. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
Ha nincs SEMMI koze a hazhoz, csakis a te hazad, nincs haszonelvezeti joga se stb, akkor igen.
2020. okt. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
24%
de ha tőle kaptad a házat, nem kellene kitenned, csak azért, mert bizott benned és nincs haszonélvezeti joga.
2020. okt. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Nézd, valahogy külön kell válni, vagy el fog hagyni a csajod. Meg a következő is, ha az eset megismétlődik.
2020. okt. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
19 es ezt most kinek mondod?
2020. okt. 31. 20:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!