Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám homofób szerintetek?

Anyám homofób szerintetek?

Figyelt kérdés

Nem nézi jó szemmel, ha az egyik barátnőmmel találkozok, azért mert rossz híre van, bár engem soha nem visz bele a rosszba, velem normális, de anyám emellett a tény mellett mindig megemlíti, hogy "leszbi" (ez az én hibám, mert én mondtam el anyámnak régebben, hogy a csaj biszex amúgy). De anyám vagy nem ismeri a biszex szót, vagy nem tudom, de állandóan leszbizi. Én a múltkor megkérdeztem, hogy mi köze ennek ahhoz, hogy milyen ember? Meg, hogy ez zavarja-e? Azt mondta nem ez zavarja, hanem az, hogy rossz híre van (cigizik, néha bulizni jár, ott iszik). Én meg megkérdeztem, hogy ha nem a szexualitása zavarja akkor miért érzi úgy, hogy mindig ki kell mondania, hogy "leszbi" amikor róla van szó. Mert ha nem ez zavarná akkor nem mondaná ki minden alkalommal. Meg amikor találkozok vele és megjövök olyanokkal vádol, hogy "na mivan, csókolóztatok?!" pedig erről szó sincs, csak anyám azt hiszi, hogy biztos rámnyomul, pedig kiskorunk óta barátok vagyunk. És most jön a csattanó: nemrég jöttem rá, hogy biszex vagyok és ez a barátnőm megtetszett. De ezt persze anyám nem tudja. De emiatt még rosszabbul esik és kínos amikor anyám kérdezgeti, hogy "na csókolóztatok vagy mit csináltatok?!" (mert hát én szívesen csókolóznék vele, de ezt anyám nem tudja és mégis ilyeneket mond, szóval kínos).

Meg olyanokat mond, hogy ő nem ítéli el a melegeket, hogy ha a 4 fal között csinálják amit, de azokat a melegeket utálja akik a Prideon mutogatják magukat és ott legszívesebben a tömegbe lövetne! Meg múltkor azt mondta, visszakéne hozatni Hitlert és ő biztos a tömegbe lövetne a Prideon.

És az a fura, hogy kedvel olyan híres embereket is, akik melegek, mert aztmondja, hogy ők legalább nem mutogatják magukat meg nem beszélnek állandóan arról, hogy melegek.

A barátnőmre azt mondja, hogy ő nem "leszbi" (bi) csak azért mondja, hogy menő legyen, mert ez a divat most.

Amúgy gyerekkoromban is, mindig ha melegeket láttunk a Tv-ben én meg kérdeztem, azt mondta, hogy "ők betegek, nem tehetnek róla"

Tehát ő nem nevelt engem elfogdásra, emiatt voltam éveken keresztül homofób én is, és amikor beszéltem a melegek iránti gyűlöletemről ő egy szóval nem mondta, hogy nem kell őket utálni. Csak magamnak köszönhetem, hogy törekedtem a változásra, és néztem olyan filmeket, sorozatokat amik bemutatták, hogy a melegek is normális emberek. Ezért tanultam meg elfogadni őket, hab a tortán, hogy később rájöttem, hogy én is biszex vagyok.

Biztos nem mondom el anyámnak. Amikor kérdeztem, hogy ő mit tenne, ha lánnyal lennék együtt (persze hangsúlyoznom kellett, hogy nem vagyok leszbi, mielőtt vádolni kezdene) azt mondta, hogy attól még nem tagadna ki, a gyereke maradnék továbbra is. De ezt lehet azért mondta, mert hangsúlyoztam azt ami nem igaz, hogy én 100% hetero vagyok, és emiatt persze, hogy azt mondta, hogy nem ítélne el, hisz úgy tudja, hogy ez úgysem fog soha bekövetkezni. Ha elmondanám neki, rám is azt hinné, hogy divatból mondom ezt, úgy mint a barátnőm, biztos őt utánzom és emiatt sztem végleg eltiltana tőle. Szóval szépen megvárom amíg elköltözhetek tőle és ha lesz lánnyal kapcsolatom akkor majd mondom neki, akkor fogja csak elhinni, hogy nem divatból mondom.

De szerintetek amiket mond, az homofób? Tehát anyám szerintetek homofób, akkor is ha "állítólag" azokat a melegeket nem fogadja el, akik hirdetik és mutogatják a melegségüket? Meg ha ilyeneket tesz/mond amit?



2020. okt. 31. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

Nézd, az első pár Pride felvonulás Magyarországon tényleg nagyon betett a dolognak, az nagyon botrányos volt, amit akkor műveltek. Sokan nem tudják, de a Pride azóta megváltozott, és hát magyarra tényleg nem lehet rendesen lefordítani (a pride nem csak büszkeséget jelent, de ha csak ezt az egy jelentését ismeri az ember a szónak, akkor érthető a kérdés, hogy mégis mire büszkék). Tehát a felvonulásos b*zis beszólásaira simán van mentsége anyukádnak.


Szerintem az, hogy néhány meleg híres embert kedvel, egyértelműen jelzi, hogy nem homofób. Az meg, hogy állandóan arról kérdez, hogy csókolózol-e a lánnyal, nem homofóbia, hanem szimplán paraszt. Ezzel nem csak a lánynak szól be, hanem téged is piszkál. Valószínűleg ezt csinálná akkor is, ha a legjobb barátod fiú lenne.

2020. okt. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
A "vissza kéne hozni hitlert" meg "tömegbe kéne lőne" rész nekem nagyon erős volt. Szerintem homofób, csak látta hogy az elmúlt húsz évben kiderült hogy a melegek nem valami beteg ösztönlények hanem normális emberek és ezt a kettőt valahogy nem tudja összeegyeztetni magában.
2020. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Akár az, akár nem az, jogában áll dolgokról másképp vélekedni mint te. Tudod az lenne a liberalizmus lényege, hogy annak a véleményét is tiszteletben tartjuk, akivel nem értünk egyet.
2020. okt. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Ő egy másik korban szocializálódott, nem várj tőle hirtelen elfogadást és változást sem. Több generáció kell ahhoz, hogy az emberek elfogadóbbak legyenek. Számára a család mindig is egy férfiből és egy nőből fog állni, mert ezt verték belé, parancsszóra nem fog megváltozni.


Egyébként is azt veszem észre, hogy először a "másság" is sokszor átmegy szélsőségekbe, hogy felhívja magára a figyelmet, hiszen eddig minden, ami az átlagtól eltérő volt, el volt nyomva. És utána találja meg középen a maga helyét, ahol már nem kell lázadni, polgárpukkasztani, hanem normálisan élheti a maga életét. Ehhez általában több generáció kell.

2020. okt. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Anyukád eléggé korlátolt és emellett homofób is, igen. Én a helyedben semmi esetre se avatnám be. 100% hogy teljesen kiborulna.
2020. okt. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%

Hogy lehet az, hogy manapság már minden második-harmadik tizenéves azt hiszi magáról, hogy leszbi, meleg, biszex és ilyesmi? Hülye "divat", egymást majmolják, nem normális. De az említett dolgok sem.

Az anyának igaza van. És most lehet uszítani, szidni a más véleményen lévőket, ebben a nagy demokráciában.

2020. okt. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!