Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elhunyt anyukám férje, hogyan...

Elhunyt anyukám férje, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Furcsa lehet a kérdés, de hogyan és mivel tudnék neki a legjobban segíteni?

Nem volt sohasem valami szoros a kapcsolatunk, de nem szeretném, ha nagyon magába zuhanna..

Engem is megerint a dolog, nem voltam a szíve csücske a mostohámnak, de ennek ellenére engem is sokkolt...

Most anyukám a testvéremmel maradt, én már nem velük élek.

Minél többször át fogok menni hozzájuk, de ezen kívül / ezen belül mi számít ilyenkor segítségnek?

Egész nap nem tudok ott lenni, főleg esténként lesz gondolom rossz. :(

Anyukámnak kevés munkája van a covid miatt, testvérem még iskolába jár, úgyhogy azért javarészt egyedül lesz.. :(

De ha át is megyek, mit csináljak? Csak legyek ott? Vagy próbáljam kiszakitani otthonról? De ahhoz még nagyon friss, egy napja történt. :(

Mit csináljak? Ha ott élnék, könnyebb lenne ez a helyzet, hogy "csak úgy" ott vagyok, de én sem vagyok napközben elérhető, mert dolgozom, délután át tudok menni, de este haza "kell" jönnöm, nekem is van párom..

Vagy kérdezzem meg, haza koltozzek-e egy időre?

Annyira tanácstalan vagyok, mit "kell" tenni ilyen helyzetben? :(


2020. nov. 3. 05:17
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Nemigen tudsz tenni semmit, a gyász magányos dolog, akkor is, ha nem vagy egyedül. Nem lehet benne "osztozni". Persze menj át hozzá gyakran, beszélgessetek, az mindenképp jó.
2020. nov. 3. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki egyformán gyászol.

Nekünk 2 hete halt meg közeli családtagunk hirtelen. Mindnyájan másképp viseljük a gyászt, pedig mindannyiunkhoz közel állt.

Van aki nem beszél róla szinte senkivel, még a közeli családtagokkal sem.

Van aki többet beszél rokonokkal, barátokkal, ismerősökkel, mint azelőtt.

Van aki olyan távoli rokonokkal is felvette most a kapcsolatot és beszélnek az elhunytról, akikkel eddig 2 szót sem váltott évtizedek alatt.

Hogy anyukádnak mire van szüksége, neked kellene tudnod, te ismered.

2020. nov. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kései Sirató ***** válasza:

Nem kell odaköltöznöd hozzá!

Éreztesd, hogy számíthat rád, menj oda gyakran, vagy hívd fel délutánonként.

Azért az nagyon jó, hogy nincs teljesen egyedül, ott van a tesód, van célja, értelme az életének.

Esetleg vedd meg neki ezt a könyvet (annak idején nekem segített):

[link]

2020. nov. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
54%
Semmit nem kell tenni. Elég ha érzi, hogy ott vagy neki, ha szüksége van rád. De nem kell a nyakára se mászni. Mindenki máshogy dolgozza fel a veszteséget. Hagyd, hogy ő is úgy dolgozza fel, ahogy ő szeretné, amíg ezzel nem árt magának.
2020. nov. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
58%
Óvatosan próbáld elterelni a figyelmét. Ha nem megy az hogy elvidd valahova, szervezz otthoni programot, mondjuk főzzetek együtt. Ezzel adsz egy kis örömet neki ebbe a nagyon rossz időszakba, és nem hagyod, hogy egész nap ezen kattogjon az agya.
2020. nov. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!