Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnád, ha az otthonélő...

Hogy fogadnád, ha az otthonélő gyereked a tizennyolcadik születésnapja után bejelentené, hogy mostantól bizonyos dolgokra nem kér engedélyt tőled?

Figyelt kérdés

Ez persze azokra a dolgokra vonatkozik, amik téged annyira nem érintenek. Tehát ha nem te fizeted, nem befolyásolja a te életedet, akkor nem kérdezi meg, hogy szabad-e, csak mondja, hogy csinálni fogja.

Pl arra gondolok, hogy ha átmegy egy barátjához akkor nem kérdezi, hogy mehet-e, csak szól, hogy megy, de ha ő akar áthívni valakit, akkor megkérdezi. Ha venni akar saját költségén valami olyasmit, amit eddig meg mellett kérdeznie tőled, most nem kérdezi meg, max szól. Ilyenekre gondolok.


2020. nov. 7. 11:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Ez kb 14 éves kortól így lenne normális.
2020. nov. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
97%

22/F én is ezt csinálom. Tudom nem az én válaszomat kéred.

így nekem könnyebb is.

2020. nov. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
97%
Nem zavarnának ezek a dolgok.
2020. nov. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%
Normális esetben a szülőnek kéne fokozatosan erre nevelni a gyereket, hogy mire ennyi idős lesz érezze a felelősséget, és önálló döntéseket tudjon hozni. Nem is kellene bejentenie, hogy ez így lesz, mert ennek természetes módon ki kéne alakulnia.
2020. nov. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Magamba néznék, hogy miért volt szükséges ezt külön kihangsúlyozni (normális esetben az önállósodás egy folyamat, ami nem egy bizonyos életkorhoz vagy jogi státuszhoz kötött, hanem a gyerek aktuális érettségéhez). Az "élni és élni hagyni" elvet vallom, vagyis egy gyerek élvezze azt a maximális szabadságot, amivel még nem okoz sem magának, sem másoknak problémákat.

Ha te vagy a 18 éves fiatal, akkor viszont neked kell tudni, hogy a szüleid hogyan reagálnának. Vannak, akik elfogadnák, de vannak, akik jönnének az "amíg az én kenyeremet eszed" ill. "amíg az én házamban élsz" érveléssel.

2020. nov. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
84%
Az elmenetelt leszámítva nem zavarna. Ott azért szeretném tudni, hogy kb mikorra várhatom haza, és mikor kezdjek el aggódni.
2020. nov. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon jól gondolja a 18 éves. Nálunk is így működött.
2020. nov. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
89%
ezekkel semmi baj nincs, főleg ha a saját pénzén akar venni valamit, ahhoz a szülőnek mi köze???
2020. nov. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem tök normális dolog ez, legalább van felnőtt gondolkodasa
2020. nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen igaza van, ez a normális. Csak arról szóljon, hogy kb mikorra várható haza, hogy ne kezdjen a többi családtag aggódni. (De ez felnőttek esetében is így szokott lenni, hogy azért tájékoztatjuk a lakótársakat kb)
2020. nov. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!