Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valakit örökbe fogadnak a...

Ha valakit örökbe fogadnak a személyi igazolványában az anyja neve résznél kinek a neve szerepel? A szülőanyáé vagy az örökbe fogadó szülőé?

Figyelt kérdés
2020. nov. 10. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha örökbe fogadták, akkor az örökbefogadó anya szerepel.

Azt nem tudom, mi van, ha egy férfi fogad örökbe, és a szülőanya ismeretlen.

2020. nov. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az örökbe fogadóé.
2020. nov. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a személyi igazolványában szerepel az örökbe fogadóé, hanem új születési anyakönyvi kivonatot is kiállítanak az új szülők nevével.

Ha egyedülálló férfi fogad örökbe, mindenképpen bejegyeznek egy úgynevezett "képzelt anyát." Képzelt apára is van lehetőség, ha egyedülálló nő fogad örökbe, vagy úgy szül, hogy az apa ismeretlen, de egy ideje ez már nem kötelező.

2020. nov. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én láttam olyat is, amiben az állt: "Ismeretlen".
2020. nov. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Nekem szuletesi bizonyitvanyt is csinaltak, masikat amibe az orokbefogado szuleim neve s az uj nevem allt meg az hogy Nagyvaradon szulettem. Kozben mas nevem volt s Zilahon szulettem. Mikor 14 eves voltam s a rendorsegen a buletinemet mentunk csinalni akkor a rendor rakerdezett hogy nekem ez s ay a valodi szuleim s Zilahon szuletem. Nem tudom ha anyu Szilagy megyebol Bihar megyebe vitt s orokbefogadott akkor a varadi policia honnan tudja hogy orokbe vagyok fogadva.
2020. nov. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!