Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is a szüleim...

Szerintetek is a szüleim tehetnek róla, vagy csak felfújom az egészet és sajnáltatom magam?

Figyelt kérdés

Szorongással és szociális fóbiával küzdök, amivel pszichológushoz járok és felmerült annak a lehetősége, hogy a szüleim is közrejátszanak az állapotomban. Mostanában elég elfoglalt vagyok a suli miatt, 11. osztályos vagyok és szeretnék jól teljesíteni. Már kicsi korom óta szintén én vagyok az,aki segít a házimunkában anyukámon kívül (apukám, húgom sosem csinál semmit, maximum ha sokadjára kérjük meg). Most az online oktatás miatt egész nap otthon ülök és emiatt párszor sikerült magamra haragítanom a szüleimet, mondván "egész nap csak ott ülök a gép előtt, itthon sosem csinálok semmit". Teljesen úgy kezelnek, mintha nekem az iskola csak játék lenne, mintha nem lennének házi feladataim, és mintha én egész nap csak lazulnék és tojnék az egészre. Holnap is lenne egy elég komoly versenyem, amire azért előtte még át szerettem volna nézni pár dolgot de ők elrendelték, hogy akkor ezt meg azt fogom csinálni, aztán nézhetem csak át. Szó nincs arról, hogy nem csinálnám meg, csak ők elvárják, hogy akkor, ott és azonnal, ahogy ők mondják. Pár barátom is megjegyezte már, amikor nálunk voltak, hogy ha nem ugrom nekik rögtön, nagyon csúnyán beszélnek velem. Én meglepődtem, mert nálunk mindig is így ment. Ha "reklamálnék" hogy miért pont én, amikor dolgom van, akkor megkapom azt válasznak, hogy "mert xy úgysem csinálná meg". Rendesen rettegek, hogy mikor jönnek haza, és már ott tartok, hogy nem merem felhívni a barátaimat, mert nem tudom mikor sétálnak be a szobámba és kezdenek el szidni, ha valami nem tetszik nekik. (bár nem tudom, még csak 17 vagyok, de engem felettébb zavar, hogy csak úgy besétálnak a szobámba és hiába kérem meg őket szépen, akkor is elég alpári választ kapok tőlük és le sem tojnak). Szóval nem tudom, hogy csak kamaszodom és kezdek ellustulni, vagy tényleg túl vagyok terhelve... Elnézést, hogy ilyen hosszú és kesze-kusza lett a szöveg, csak egyszerűen nem tudom rendesen összeszedni a gondolataimat.


17L



2020. nov. 16. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

Ez nem igazán normális, ha tényleg úgy van, ahogy leírtad. Ne érts félre, én nem azt írom, hogy hazudsz, hanem hogy esetleg más szempontból látod a dolgokat, mint a szüleid, vagy egy kívülálló.


De azt írod, a barátaid is megjegyezték már, úgyhogy valószínűleg neked van igazad. Csak azt tudom írni, hogy kitartás. Reméljük, hamar elmúlik ez a covid krízis, akkor talán jobb lesz neked.

2020. nov. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Ha szóról szóra úgy van, ahogy leírtad, akkor nem fújod fel. Azonban nekem vhogy mégis van olyan érzésem, hogy van itt olyan körülmény, amit jótékony homály fed. Meghallgatnám a szülőket is mindenesetre.
2020. nov. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, megértem hogy nem teljesen tiszta minden. Hozzáteszem még, hogy nem arról van szó, hogy mindent én csinálok, és egy kicsi szabadidőm sincs, csak szimplán az, hogy nem működik valami jól a munkamegosztás (szerintem) a családban és ilyen "ő úgysem fogja, te meg igen" alapon sózzák rá a másikra a dolgokat. És hát azt sajnos nem tudom bizonyítani, hogy hogy beszélnek velem, mindenesetre ÉN személy szerint (meg ahogy írtam, pár barátom is) néha durvának találom. De ki tudja, lehet csak én vagyok kissé érzékeny
2020. nov. 16. 21:50
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Dolgos sikeres rendes no lesz beloled es fogadj meg egy tanacsot: ha elkoltozol toluk hatra se nezz. Valtoztass telefonszamot. Amint lesz jovedelmed le fognak huzni meg vetettetik veled a cuccokat a hugod szamara hogy "megiscsak a hugod". Figyelj ezekre. Gyakorold ezeket:


Nem vagy az apam/anyam.

Nem a hugom nem erdekel mit akar majd megveszi ha akarja. Hugom se vett nekem semmit. Elmultam (addigra) 18 ha zaklattok megy a feljelentes. Nem kaptok kulcsot az uj otthonomba.


Ha nem halljak meg..vagd rajuk az ajtot.

2020. nov. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szempontból igazat kell adnom neked, hogy az én szüleimnek mániája behunyni a szemét afelett amit megcsináltam, és azonnal kiemelni amit megcsinálhattam VOLNA, miközben a többi testvérem semmit nem csinált abszolút.

Sajnos ezen nem tudsz változtatni, mert általában nem lehet velük beszélni, sajnos sok embernek csak a maga igaza az igazi.

Az online oktatásos a másik, én számítógépen dolgozom, mindenki azt látja, hogy húúú ez meg egész nap ült csak, azt nem csinált semmit.

Miközben végül ugyanolyan munkát végeztem, mint a másik, (néha nem bántásból, de többet is), és én sose mondanám nekik, hogy a harmincadik kávészüneten vannak, és sajnálom őket, ha sok a dolguk tényleg. De azt feltétlen meg kell jegyezniük, hogy én csak ülök...


Szóval nem reagálod túl, sokaknak ez az élete, hogy a másikon vezetik le a problémáikat, sajnos szülőknél meg ki kell bírni, míg el nem költözöl. Kitartást.

2020. nov. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!