Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők mennyire főznek rátok,...

Szülők mennyire főznek rátok, friss házasokra?

Figyelt kérdés
Friss házasok vagyunk (1,5 év) és várjuk első babánk. Külön háztartásban élünk. Érdekelne, ki mennyire fogadja el azt, hogy a szülők küldeni akarnak főztöt? Eddig volt, hogy pakoltak,(főleg anyósom) míg nem voltunk osszehazasodva vagy míg egyetemisták voltunk. De egy külön családkent már én is szeretném félvenni ezt a szerepet és úgy érzem, most szabály szerűen harcolunk egymással, mint két nő. Legszivesebben azt mondanám, mindenki főzzön a saját házában a saját családjára, de ha vendégségbe megyünk (pl ünnep) nyilván a másik fél vendégül lát. Plusz nyilván ha baj lenne, v olyan helyzet adódik, segítenénk fozessel a másikon. De azzal, hogy kaját küld, úgy érzem, tőlem veszi el a szerepet vagy gondoskodást. Mi a véleményetek?

2020. nov. 18. 16:37
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
92%
Én is örülnék, ha kapnék.
2020. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
31%
Bruhhu csúnya anyós 😢
2020. nov. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
86%

Ránk senki más nem főz, csak én. Én örülnék, ha néha nem kellene.

Nem vesz tőled el semmit az anyós, csak ad.

Kár, hogy nem tudod értékelni.

2020. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
98%
Mi is külön háztartásban élünk párommal de előfordul, hogy anyu vagy mama hoz nekünk kaját. Mama egyedül van, unatkozik és szeret főzni az unokáknak, meg aztán mi is szeretjük a mama főztjét. Anyu meg van, hogy túl sokat főz és akkor pisztollyal se lehet ledumálni arról, hogy berakjon nekünk egy dobozzal. De amúgy ez fordítva is működik, van hogy direkt úgy főzök, hogy viszek anyuéknak vagy mamának mert tudom hogy szeretik. Szerintem nincs ezzel baj.
2020. nov. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
35%
#13 de, elveszi a lehetőséget az önállóságtól, ha többször ő főz rájuk, mintha a feleség.
2020. nov. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
78%
Örülj neki. Minket nagyívben lefostak
2020. nov. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
97%

Édesanyám is szokott pluszba főzni, hogy hozzunk magunknak, anyóséknál szintén, bár hozzájuk ritkán megyünk, mert az ország másik végén laknak. Sőt, nagymamám is szokott úgy főzni, hogy kb a felét nekünk adja. Én is főzők néha úgy, hogy adok édesanyámnak, vagy nagymamámnak. Ráadásul nálunk a férjem is szokott tevékenykedni a konyhában. Nekem jól esik az is, mikor adnak és az is, mikor én adok. Ráadásul ha kapunk néha ebédet, akkor általában aznap már nem kell a konyhában eltöltenem azt az időt, míg ebéd/vacsi került az asztalra.

Én egyáltalán nem érzem, hogy versengenének velem, vagy hogy elvennék tőlem a "feleség" szerepét. Szerintem a nőknél ez egy ilyen "anyai gondoskodás", nem kell magadra venni.

2020. nov. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
87%
Ugyan! Ha ennyire kell az önállóság, meg hogy főzz, akkor főzz te is és vidd át anyóséknak s kvittek vagytok!
2020. nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
96%
Jaja! Te kapod, másnap abban adod, mikor ő hozza s így mindenki főzhet - megeszitek vacsira vagy lefagyasztjátok!
2020. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
77%

Azért az elég gáz, hogy eddig lazán elfogadtad, most meg fú már milyen rossz ez az anyós...

Ennyire ne borulj fel attól, hogy házas meg terhes vagy, mert nem lettél más ember. Ő meg ugyan miért is ne főzne, ha eddig szó nélkül elfogadtad a kaját?

2020. nov. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!