Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rossz érzés, ha anyám megölel....

Rossz érzés, ha anyám megölel. Tudom, hogy miért nem szeretem őt, de ezen tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Próbáltam magamban rendezni, de hosszú évek után se tudok neki megbocsátani, hogy hagyta apámnak, hogy hosszú évekig agyba-főbe verjen minket egész kiskorunktól kezdve. Tudott róla, hogy mit művel, de sose tett semmit. Fordultunk is hozzá emiatt, de semmi nem történt.

Már külön élek egy ideje, nagyon sok mindenen kellett dolgoznom, hogy képes legyek normális emberi kapcsolatokat kialakítani. Egyik testvérem még most is szenved emiatt.

Próbáltam anno még anyámmal beszélni erről, de akkor meg letagadta, hogy ő már pedig erről nem is tudott. Ez nem igaz. A szemembe hazudott, esély se volt a megbeszélésre. Testvéreimmel már beszéltem erről, de ők megértőbbek anyánkkal. Én viszont rosszul vagyok, ha meg akar ölelni, még ha csak havonta párszor is.


2020. nov. 20. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok anyukád helyében, meg a tiédben sem, de nem lehet könnyű nektek. Abszolút érthető, hogy így érzel.

Annyi mindenesetre kitűnik ez alapján, hogy anyukád valószínűleg nagyon szégyelli a dolgot és bűntudata van miatta. (Talán ezért próbálja tagadni). Megmaradt bennem egy TED-előadásból a következő mondat, amit talán fontolóra vehetsz ebben a helyzetben: adj szeretetet azoknak, akik szerinted a legkevésbé méltóak rá, mert nekik van rá a leginkább szükségük. (Közhely vagy sem: igaz).


Viszont ilyen mélyen gyökerező problémát nem fog tudni megoldani a gyakori népe. Amint lehetőség nyílik rá, érdemes pszichológussal dolgoznod ezen, ha valóban változtatni akarsz az anyukád iránti hozzáállásodon, egyáltalán feldolgozni a múltat.


Minden jót kívánok!

2020. nov. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
14%
Kitartással előbb utóbb lehet javítani a dolgon nem mondom azt, hogy filmbe illő kapcsolatotok lesz de megéri. Akar mit tett ő az anyád és ha ő nem lenne te se lennél. Az élet pedig csodálatos tud lenni csak jó szögből kell nézni a dolgokat. Sok sikert és erőt az élethez. Támaszkor olyan emberekre akikben érzelmileg megbízol és én is a pszichológust javaslom. Hajrá 🥰❤
2020. nov. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Én meg értem, nagymamámnak is rossz gyerekkora volt. Dédpapám féltékeny volt dédmamámra és ha ivott akkor igenis verte és fenyegette a családot. Nagymamámék négyen voltak testvérek. Nem is tudom hány év volt mire elváltak de akkor is elvileg hatalmas verekedés lett belőle. Dédpapám pedig, bútorszállító volt, gondolhatjátok, hogy jó fizikuma volt... Ezeken kívül, dedmamám nem volt anyának való. Nem volt ott mamám mellett, nem engedte tanulni, elvette a pénzét amikor dolgozott. Amikor dédmamám meghalt (80 is elmúlt) nagymamám nem ment el a temetesere. Mi anyummal megértettük. Sok volt a gyerekkori terror és mi egymás. Hozzárakom mamám azóta se tűr alkoholt itthon a lakásban. Még egy cider megivásra is azt mondja, hogy egyenes út az alkoholizmushoz.


Röviden megértem, hogy így állsz hozzá és senkinek nem tartozol magyarázattal.

2020. nov. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!