Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Minek ad apám folyton pénzt,...

Minek ad apám folyton pénzt, ha utána nem engedi, hogy elköltsem?

Figyelt kérdés

Mikor iskola volt, reggelente mindig adta a pénzt. 500-2500 körül volt naponta, amennyi épp volt neki. És így kb két hónap alatt összegyűjtöttem 101 ezer forintot. Ezeket a pénzeket eredetileg kajára meg ilyenkre adta, de én soha nem költöttem el, inkább megtartottam és gyűjtöttem. De ezt ő is tudja jól.

Viszont most hogy kezdenek komolyabb összegeim lenni, egyszerűen nem enged költeni belőle. Én a hobbimra szeretnék költeni, arra gyűjtök hogy komolyabb dolgokat vegyek hozzá. Viszont ő meg folyamatosan azt nyomatja, hogy miért nem jogosítványra gyűjtök. (amit egyébként már tavalyra ígért nekem, hogy megcsinálhatom, de nem lett belőle semmi ő miatta). Ma is leszidott, mert rendeltem valamit 13 ezerért, elhordott mindenféle pöcsnek, meg hogy miért nem a jogosítványra akarok költeni.

De akkor minek ad ennyi pénzt, ha utána rám akar erőltetni valamit, amire meg én nem akarok költeni? Arra akarok költeni, amit szeretek csinálni, amiben minél előbb fejlődni akarok, nem pedig egy olyan dologra, ami minden második embernek van.


2020. nov. 23. 13:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
26%

10/


Az lehet, hogy tudja, de gondolod örül neki?

Megvan a véleménye, megmondja, neked meg nem tetszik aztán még értetlenkedsz!


Itt is elmagyarázzák neked, ezen is értetlenkedsz, akkor ki a hibás?


Nézzél már magadba. Lefogadom Bak vagy vagy Kos....

2020. nov. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
32%
Azért lényeges, mert nem mindegy, számítógépes baromsgokra koltod a pénzt, vagy mondjuk jogsira, aminek van értelme.
2020. nov. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem a zsebpénzed arra költöd amire akarod.

Nem tudom a többiek mit értetlenkednek itt, ne is foglalkozz velük :)

Mondd apádnak h mondjuk 30 ezret elraktál jogsira, mert ő amúgy is igérte hogy kifizeti, de a többi pénzt a hobbidra szeretnéd költeni, mert neked az fontos.

Vaaagy mondd neki h kaját vettél és már nincs meg a pénz.

2020. nov. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt hasonló fiatalabb koromban. Nem szabadott volna elárulni, hogy gyűjtöd. Azt kellett volna mondani, hogy elköltötted, sajnos. Nekem is így volt, hogy ha már eddig gyűjtöttem, akkor gyűjtsek valami nagyobbra, amit akkor ő nem vesz meg nekem. Pl. telefon. Szóval nem jönnek ki jól a gyűjtősök sajnos. Tesóm elszórta piára meg kajára meg márkás ruhára, és mellé még kapott mindent (kocsi, miegymás). Nekem meg hát úgyis "van". Értitek. Nem igazságos az élet/az emberek.
2020. nov. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!