Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, hogy kb. a 90-es évek előtt az Anyu megszólítás volt az elterjedtebb, utána pedig az Anya? Nálunk legalábbis így van a családban, és nem bírok rájönni az okára.

Figyelt kérdés

2020. máj. 28. 15:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
Én nem ezt tapasztalom. Korombeliek (késő 30-asok) zöme is anyának hívja a szüleit, elég ritka az anyu (én azt mondom egyébként).
2020. máj. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem vettem észre. Én hívom anyunak meg anyának is.
2020. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Nahát. Azt hittem én is, hogy ez mindenhol így van, én is ugyanazt tapasztaltam mind a kérdező. Sose gondolkoztam rajta, hogy miért, gondoltam, mindig van valami "divat", ezek úgy ok nélkül jönnek-mennek. Viszont ezek szerint nincs is mindenhol így... :))) Az első 2 válasz alapján.
2020. máj. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Én anyám-nak hívom, bár nehezen megy a számra, mivel igazán nem nagyon volt az anyám, apám nevelt fel. Apámat pedig, mint azt gondolom nem nehéz kitalálni, apám-nak hívom. Régen apa volt, vagy apu, de aztán csakúgy "apám" lett, ilyen régiesen...
2020. máj. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én a 60-as években voltam gyerek, és Anyának szólítottuk anyukánkat.

A korosztályomban teljesen vegyes volt a használat.. Anyuka, anyu, ....


a saját gyerekeim korosztályában (90-es években születettek) a mama, mami, és rengeteg egyedi megszólítás jellemző.

2020. máj. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
42%
Nekem az furcsa, hogy mostanában keresztnevükön szólítják a gyerekek a szüleiket vagy idősebb felmenőiket.
2020. máj. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Hatvanas vagyok, a mi gyerekkorunkban az anyu, anyuka, és az édesanya volt gyakori. De pl. faluhelyen hallottam az anyja, apja megszólítást is, azt sosem értettem. Mert a saját szüleiket szólították így. A gyerekeim, unokáim már az anya megszólítást használják.
2020. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekként anyunak hívtam anyát

20as éveimben anya lett, 30as éveiben anyukám lett a megszólítás.

Azt hiszem ahogy nőttem, idősödtem, változtam, én is anya lettem, ezekkel együtt változott a viszonyunk is, ami hozta magával a megszólítást.

2020. máj. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%
Véletlen, hogy a te családodban így van. Másoknál meg máshogy.
2020. máj. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
85%
Ez családfüggő, nem kor. Mindig voltak, akik így hívták, valakik meg úgy. De családon belül is változhat, pl. mi 3-an vagyunk testvérek és mind másképp szólítjuk anyát.
2020. máj. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!