Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek meddig kell...

Szerintetek meddig kell elmennie egy apának, akit tiltanak a gyerekétől?

Figyelt kérdés
Hol van az a határ amire ti azt mondanátok, hogy inkább hagyja a francba az egészet?
2020. nov. 23. 16:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
91%

Te az apja új nője vagy? A kommented alapján gondolom ezt csak.

Alap, hogy az apa elhiteti a gyerekkel, hogy rá mindig számíthat. Természetesen ezt be is bizonyítja, ha van rá esélye. Ha ez sikerül, akkor az anyuka mondhat akármit, mert a gyerek nem ezt látja az apjától.

2020. nov. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
96%

Nekem az a gyanúm, hogy te már többször is kérdeztél ilyesmiket itt, kérdező.


Meddig kell elmennie?

Ahogyan a lelkiismerete diktálja.


Hála Istennek nem vagyok elvált, csak próbálom elképzelni, ilyen helyzetben mit tennék, ha elvált lennék, és a volt feleségem próbálná ellehetetleníteni a láthatásokat.


Először is a bíróság által biztosított láthatási időhöz tűzön-vízen át ragaszkodnék. Pontosan utána néznék, hogy pl. ha a gyerek beteg, ha ilyen-olyan programja van, akkor mit mond a jog, mihez van nekem jogom, és mihez nem. És ha nem biztosítják a jogomat, akkor kihez fordulhatok. Minden esetben, amikor csorbítja a volt feleségem a gyerekemmel kapcsolatos jogaimat, azonnal bejelentést tennék a megfelelő helyen.


Ha nálam vannak a gyerekek, akkor meg egyrészt értelemszerűen igyekeznék csak rájuk figyelve vidáman tölteni a napot, másrészt újra és újra elmondanám nekik az alábbiakat.


a) Én mindig akarok velük találkozni, beszélgetni. Ha bárki olyat mond nekik, hogy azért nincs találkozás, azért nincs telefonbeszélgetés, mert apa nem akarja, az mindenképpen hazudik!


b) Elmondanám, hogy jelenleg ki vannak szolgáltatva anyjuknak és én nem is kívánom, hogy miattam vele veszekedjenek, hisz utána nekik lenne nehezebb az együttélés. Viszont tudniuk kell, hogy minél nagyobbak lesznek, annál kevésbé tudja az anyjuk korlátozni a velem való kapcsolattartást mind jogilag, mind technikailag. 18 éves koruk fölött semennyire. Én pedig, amíg élek, mindig nyitott leszek a találkozásra, a velük való kapcsolatra. Soha ne gondolják, hogy rossz néven venném, ha ők keresnének meg engem. Ha már nagyobbak, és közösségi oldalakat használnak, azon is kommunikálhatunk. Ha lesz mobiltelefonjuk, bármikor hívhatnak. Telefonszámom soha nem fog megváltozni. Ha van olyan napszak, amikor nyugodtan hívhatom őket, akkor (ha nem zavarom őket) én is rendszeresen fogom őket keresni.


Az természetes, hogy egy kisgyerek azt mondja, amit a vele együtt élő szülő a szájába ad. Ezért mondjuk egy 3-5 éves gyereknél nem venném komolyan, hogy azt mondja, nem akar engem látni. Ha ilyet mondana a telefonba, én csak annyit mondanék, hogy ettől én még ugyanúgy szeretem, mint eddig, és ha később bármikor mégis szeretne találkozni, én mindig szeretettel fogom várni. Mindig hangsúlyoznám, hogy iránta való szeretetemet senki és semmi nem ingathatja meg.

És persze ettől függetlenül (bár a gyereknek ezt nem hangsúlyoznám) ragaszkodnék a láthatási jogomhoz, ill. ha ez nem teljesül, a megfelelő helyeken bejelentést/panaszt tennék ezügyben. Aztán persze lehet, hogy a sok levelezésen kívül ennek nem lenne érdemi eredménye, de amire lehetőségem lenne, azt megtenném.

2020. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Mindenki es minden helyzet csak tanit minket itt. Valamire. Iszonyu nehez kimondani de igy van. Van aki szeretni tanit meg teged. Van aki: elengedni.


Elengedni megtanulni csak azon keresztul tudsz akit nagyon szeretsz.


Egyebkent helyzettol fugg. Gondolom elvalt apuka vagy es az ex most ezzel zsarol. Es ezutan nem kellesz a fiatalabb csajoknak mert gyerekes pasi vagy. Igy maradnak az elvalt 2 gyerekes anyak ahol apu mindig jon a gyerekekert.


Isten ovjon engem ettol.


De ezek nehez dolgok megis hogy segitsunk kerdezo? A valaszadok csak tippelnek ossze vissza. Szidjatjuk egyutt az exet. De nem erdemes. Tele van haraggal. Te is.


Ha a problema szintjen probalod megoldani sosem fog menni. A megoldas mindig magasabb szinten van mint a keletkezett baj.


24nő

2020. nov. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Párkapcsolati szinten nincs problémám, van egy gyönyörű menyasszonyom, de az ex abban éli ki magát, hogy hol tehet nekem keresztbe. És ezt úgy kell elképzelni, hogy a láthatásokat is ott húzza keresztbe ahol csak akarja. Én ebbe már belefáradtam
2020. nov. 26. 06:43
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Mindig meglepodok mikor no aki meg nem olyan idos. Osszejon egy gyerekes faszival. A hideg kirazna.
2020. nov. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Attól hogy fiatalon vállaltam gyereket egy olyan kapcsolatba amit már látok hogy nem kellett volna, szerintem semmivel nem érek kevesebbet mint a többi férfi. És úgy gondolom hogy a gyerek mellett a páromnak is tartozok annyival, hogy nem hagyom hogy egy ilyen cirkuszban éljenek az elmebeteg exem miatt. A gyereknek nyilván ha elég érett lesz hozzá nyitva áll az ajtó, hogy felkeressen és tárt karokkal fogjuk fogadni. De úgy döntöttem hogy az exxel minden formában megszakítom a kapcsolatot.
2020. nov. 26. 11:35
 17/19 anonim ***** válasza:
Hány éves a gyereked?
2020. nov. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az az "elmebeteg" megis fontos volt. Megis a gyereked anyja. Ha mar nem mukodik nem mukodik igaz.


Nekem az jon le hogy felelotlen vagy es meggondolatlan. Azert mondtam hogy 20on evesen eszem agaban nem lenne osszejonni olyannal aki gyartott egy csaladot. Majd eldobta.


Mint egy regi cipot.

2020. nov. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ha az ex cirkusza miatt lemondasz a láthatásról, akkor nem is vagy rá érdemes hogy később a gyerek keressen. Ha az ex akadályozza a láthatást, bejelentést kell tenni.

#12 válasza tökéletes, aki szereti a gyerekét, az így tenne, nem úgy hogy az ex kibírhatatlanságára hivatkozva elhanyagolja.

2020. nov. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!