Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti elengednétek a 25...

Szülők, ti elengednétek a 25 éves gyereketek Japánba/Amerikába/Kínába egy évre Campus Mundival?

Figyelt kérdés
Egy 25 évesnek már nem lehet parancsolni természetesen, de ha nem dolgozik vagy nem gyűjt lakásra és még a tantárgyait sem tudja beszámíttatni. Sokan úgy gondolják, hogy egy 25 évesnek már le kéne válnia meg állandó munkahelyen dolgoznia.
2020. nov. 26. 09:02
1 2 3 4
 21/40 Savlekotő ***** válasza:
48%
Irigyek az élményre,főleg a hiteles nem engedték típusu baráti köröd.
2020. nov. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
46%
Magyarul 25 évesen még folyamatban vannak a tanulmányaid és még plusz egy évre külföldre is mennél. Tehát alsó hangon 27 évesen fejeznéd be a sulit. Már így is éveket csúsztál valahol. Nem csoda, ha a szüleid ezt nem akarják már támogatni. Hiába tudod ezt az egy évet kifizetni, utána ugyanúgy ők fognak eltartani.
2020. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Nem õk tartanak el, nem is vagyok sokat otthon, de nem is repültem ki. Nincs párkapcsolatom, sosem dolgoztam többet 3 hónapnál többet egyhuzamban egy helyen, és csak kollégiumban laktam
2020. nov. 26. 10:50
 24/40 A kérdező kommentje:
21 évesen kezdtem az egyetemet, hatéves képzésre járok.
2020. nov. 26. 10:52
 25/40 anonim ***** válasza:
43%
ha kimennék, kizárólag amerikába. Japán és kína felejtős, túl zárt a munkaerőpiac és rasszista, tulajdonkéépen csak egy hosszú túristáskodás lenne pénzelveréssel semmi több, már arra öreg lennék 25 évesen hogy találjak valami gazdag kínai férjet magamnak, ha fiú lennék, akkor meg a lányoknak nem lennék elég jó, ott magasak a mércék, lakás kocsi jó környéken az alap beugró. Tehát magánéleti szempontból se jó választás, semmit nem tenne az életemhez, csak elvenne. Tehát szó szerint japánból és kínából semmi hasznod nem lesz a világon. Amerikában azért tudsz kapcsolatokat építeni, feltéve ha nem nyomorban kell élned, mert ugye ha elhívnak sörözni, bulizni, akkor valamiylen szinten tartani kell a pénzügyi tempót. És akkor kapcsolatokat kell építeni dögivel, és mikor hazajössz, folyamatosan tartani is a kapcsolatot, mert ők esetleg segíthetnek neked munkát keresni ha kimész. Feltéve ha egyáltalán ki akarsz menni. Nem tudom mi a 6 éves képzésed, de ha orvosi, akkor a röghöz kötésed miatt azok a kapcsolatok idő előtt el fognak halni, hogy használnád. 21 évesen kezdeni az egyetemet nagy csúszás, tényleg már dolgoznod kellene, lakásra gyűjteni. El lehet utazgatni, szórakozni az életed,az összes pénzed, de sajnos az idő megy aztán megy a sírás, hogy nincs semmi vagyonunk, nincs nő vagy pasi aki szóba álljon velünk, nincs család, se gyerek. Ha pasi vagy, akkor jobban jársz tényleg ha veszel egy kocsit, akkor legalább könynebben tudsz randira járni és egy nőt felszedni, mint kocsi nélkül. Kínát, japánt, amerikát a tvben is látod meg midnen ott van a neten. Szóval ez az ösztöndíj semmi más szerintem csak vm pénz és időpocséklás, kizárólag akkor menj ki, ha terveid vannak a külföldön éléssel és mint mondtam, amerikába.
2020. nov. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
20%
én randiztam oylan pasival, aki a fiatalságát elutazgatta, volt egy csomó szép helyen és ecsetelte nekem hogy ez egy örök emlék örül hogy nem hagyta ki stb. csakhát ott állt rendes melóhely nélkül, nem tudta bedolgozni magát a szakmába, a kortársai már vezetők voltak majdnem erre a korban, nem volt lakás semmi, nem tudom mire fel gondolta hogy majd itthon kapós lesz. Ha annyira érdekel külföld, akkor inkább itthon szedd össze magad, dolgozz, házasodj és majd a családoddal együtt menjél kirándulni külföldre, az legalább a kettőtök közös élménye lesz.
2020. nov. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
88%
Sokan elfelejtik itt az emberi tőkét, azt hogyha kimegy olyan ismerettségre, kapcsolatokra tehet szert, ami többszörösen megtérül akárhol is él. Én éltem Amerikában 5 évig és már sajnálom hogy hazajöttem. Az ott megismert emberek jobban érdeklődnek a hollétem felől, mint az itthoniak és segítőbbek is. Ha nem lett volna honvágyam és sikerült volna a zöld kártya még kint élnék. Legalább megismernéd azt a világot is, nem beszélve a nyelvtanulással. 25 évesen meg amúgy sem vagy gyerek, nem kell ehhez szülői beleegyezés.
2020. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
56%
Én kimennék a helyedben. Nem 45 hanem 25 vagy. Egy év meg nem a világ vége
2020. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
15%
ne menj ki, inkább iparkodj hogy befejezd a sulit, nehogy pocsékba menjen. Elbaszod a megtakarításod, a sulidból egy évet, amit már rég be kellett volna fejezned. Hát én az anyád helyében azt mondanám, kisfiam kislányom ideje hogy elköltözz és fenntartsd magad teljesen, ide csak látogatóba gyere. Ha nem tudnál hazamenni nyáron amikor a koli bezárt, csak a saját albidba, kétszer is meggondolnád, hogy a megtakarításod mire szórd el meg hogy be kéne fejezni a sulit mihamarabb hogy legyen pénzed a jövetkező havi lakbérre.
2020. nov. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
68%
Kínába bőven elég a 250.000/hó. Unokahúgom két évet járt oda egyetemre (és még félretenni is tudott). Ő kínai kormány ösztöndíjjal volt kint. (koleszért nem kellett fizetni, és tandíjmentes volt, + kapta a 250ezer forintnak megfelelő ottani pénzt havonta).
2020. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!