Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem rá anyát, hogy...

Hogy vegyem rá anyát, hogy menjen el nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés

Anya 60 éves, és mióta nincs rendes menstruációja, elég sok baja van a vérzésekkel, van hogy évekig nem vérzik, aztán megint, többször kellett kikaparni is, kapott hormonokat stb.


3 éve volt utoljára nőgyógyásznál, de azóta megint előjött nála a vérzés, ami állítása szerint "menstruáció", de mostanaban hetente vérzik már pár napot, aztán pár napig megint semmi. Ez abszolút nem normális! Utánaolvastam és az ő korában (pláne, hogy erősen túlsúlyos, cukorbeteg, magas vernyomás) a méhdaganat gyakoribb és pont ezek a tünetei. Mikor pár éve volt neki hasonló baja, akkor is el kellett mennie szövettanra, akkor csak jóindulató méhnyálkahártya hiperplazia volt, arra kapott hormont, egy ideig nem verzett utána. De most megint kitudja mi lehet a háttérben, azért ez nem vicc!.


Anya most is vérzik és annyira fájt a hasa, hogy csoszogva tudott csak járni és a falnak előre volt dőlve és össze volt görnyedve, beszélni alig tudott. Mondta, hogy legutóbb akkor fájt neki annyira a hasa, amikor az én születésem után először megjött neki, 22 éve.


Mondom neki, hogy menjen orvoshoz, mert ez kvára nem vicc és vegye komolyan, mert ekkora fájdalom még egy nornalisan menstruáló fiatal nőnél sem feltétlenül normális, nemhogy egy 60 éves, már nen menstruáló nőnél. Végig azt mondja h most a covid alatt nen akar kórházba menni, de ezt én nem tudom elfogadni. Azt érzem, nagyon durván felelőtlen és hanyag, ezt mindenképp ki kellene vizsgálni. Ha rák, akkor minél előbb el kéne kapni, ha pedig nem, akkor legalább tudjuk és arra is feltehetően kapna kezelést, mint pár éve. De ez a hanyagsága annyira bosszant és nagyon dühös vagyok rá (aggódom azért).



2020. nov. 27. 00:30
 1/8 A kérdező kommentje:
A covidról pedig annyit, hogy ez megintcsak egy kifogás, mert mikor a barátom egész családja covidos lett, pont akkor lettem én is beteg (vajon miért..) ráadásul fulladtam is, nehézlégzésem volt, és anya abszolút nem vette komolyan, szerinte csak a média mosta át az agyam... Itt üvöltözött velem, hogy biztos csak pánikbeteg vagyok. Szóval ennyit arról, hogy "fél" a vírustól, miközben az én betegségemet is hisztinek képzelte (úgy, hogy a barátom egész családja covidos volt ezzel egyidőben).
2020. nov. 27. 00:38
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudok egyértelműen állást foglalni, mert NEKED ÉS NEKI IS IGAZATOK VAN - csak két különböző témában...


Neked abban, hogy LEHET ROSSZINDULATÚ PETEFÉSZEK VAGY MÉHNYAK RÁK (sőt, nagyon valószínű, hogy az - az én anyukám is abba halt bele, hogy HALOGATTA A KIVIZSGÁLÁSOKAT!!!)


Neki pedig abban, hogy egy esetleges beavatkozás után NEM LÁTOGATHATJÁTOK ŐT A KÓRHÁZBAN, A TILALOM MIATT... hiányozna a családja személyes jelenléte, ami nem kicsit megnyugtató lehet a számára.


Ui: őszintén kívánom, hogy TALÁLJATOK ÁTHIDALÓ MEGOLDÁST!!! Esetleg Valaki jobban tud segíteni Nálam az utánam válaszolók közül... BÍZZUNK EBBEN A LEHETŐSÉGBEN IS! (Akár saját tapasztalattal, akár mások példájával, amely mindkét témához valamilyen módon kapcsolódik.)

2020. nov. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Egy magánorvos is sokat tud segíteni első körben, az nem a kórházban rendel. Valószínűleg fél a diagnózistól.
2020. nov. 27. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem érdemes a 4-es válaszoló tanácsát is átgondolni, mert NAGYON JÓ ÖTLET!


Pszichológus vagy mentálhigiénés szakember is szóba jöhet. TERMÉSZETGYÓGYÁSZ online javaslata alapján HELYREÁLLÍTANI A SZERVEZET BELSŐ EGYENSÚLYÁT.


A ferences szerzetesrend Kilátó elnevezésű mentálhigiénés központjában is lehet online beszélgetni mentálhigiénés szakot végzett segítőkkel - rávezető, célirányos beszélgetés formájában.


Délután Alapítvány és református lelkisegély szolgálat - korlátozott időben ugyan, DE MINDKETTŐ CÉLSZERVEZETET NAGYON-NAGYON AJÁNLOM!!! Googl-ba beütve megtalálhatók az elérhetőségeik.

2020. nov. 27. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha 3.éve volt vizsgálaton akkor valószínűleg MÉG nincs komoly baja. De nem szabad halogatni a vizsgálatot! Daganaton kívül is lehet más, súlyos probléma, gyulladás. Ettől a sok vérzéstől vérszegény is lehet.
2020. nov. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A magánrendelések még mindig működnek, másfél hetes előjegyzés van, a környezet tiszta, nincsenek sokan. Azt a 15 ezer forintot meg ki lehet gazdálkodni. Én a helyedben felajánlanám neki, hogy kifizetem.
2020. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Anyukámat épp a héten mutotték ugyan ilyen problémával. 40+ évesen elmaradt a menzesze. A hara már évek ota fájt, mindig gyulladásban volt a petefészke. Rákszurésre volt. A nyáron megint el kezdett vérezni (elotte nagymamám halt meg, azt hittuk, hogy idegi alapon). A nyáron ki is pucolták, hátha elmulik. De azota is folyamatosan vérzik 1-1 hét szunettel. Az orvos javaslatára kivették a méhét és a petefészkeit. Kozel van a 60 évhez már.
2020. nov. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is magánba menjen! Szedjétek össze rá a pénzt! Győzd meg mindenáron! Mondd el neki, hogy nagyon fontos, hogy most kivizsgáltassa magát!
2020. nov. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!