Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A párom nem helyesli, hogy...

A párom nem helyesli, hogy ekkora összegű hálapénzt szeretnék adni a nőgyógyászomnak. Hogy vegyem rá, hogy belemenjen?

Figyelt kérdés

Szerintem amennyit adni szeretnék, szülési viszonylatban nem sok. 50 ezer forintra gondoltam. Barátnőm unokatestvéréhez járok, nagyon lelkiismeretes, soron kívül fogad, vizsgál, alkalmazkodik a nyűgjeimhez stb. szóval tényleg maximálisan megérdemli.

Párom viszont csak 30-at akar merthogy költsünk inkább a gyerekre. Meg a másik, hogy mi se kapunk hálapénzt, hogy életeket mentünk. Hiába magyaràzom neki, hogy ez nem így megy. Mi a véleményetek? Hogy győzzem meg, hogy ha már adunk, ne 30-cal szúrjuk ki a szemét? Manapság ez nem sok pénz.


2014. ápr. 26. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Köztes megoldásként 40.000Ft?


Magánrendelésen gondolom fizetsz minden alkalommal. Vagy nem így van?

Ha behívod a szülésre, akkor hiába teszi orvosi dolgát, lehet, hogy a szabadidejében vagy éjszaka indul be a kórházba, amit meg szoktak fizetni. Az más kérdés, ki mennyit ad. Férjed ebbe nem gondol bele? (A 30.000 tényleg elég szerény, de mindenki maga tudja mennyit engedhet meg.)

2014. ápr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem magánba járok, a klinikán dolgozik, csak nagyon rendes velem, hogy ha nem tudom megoldani, hogy bemenjek rendelési időben, mondja, hogy menjek mikor ügyeletes és akkor elintézzük amit kell.

Meg a múltkor a laborba nem voltak hajlandoak levenni a cukorterheléshez a vért, felhívtam, és mondta, hogy akkor leveszi ő... Ilyet azért kevesen csinálnak. A szabadságát is úgy intézte, hogy amikor szülök, be tudjon jönni mindenképpen.

Még a 40 is oké de már annyiról sem tudom meggyőzni. Merthogy a nővére sem adott semmit az orvosnak...

2014. ápr. 26. 12:04
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, apás szülés lesz? Nálunk pl. úgy volt, hogy mikor látta a párom, hogy mennyit tettek értem az orvosok (engem mondjuk császároztak) úgy volt vele, hogy minden pénzt megért, hogy egészséges lett a baba és nekem sem lett bajom, így ő is akkor gondolta meg magát, a végén már nekem kellett leállítanom, hogy ne tömködjön mindenki zsebébe pénzt. Ha máshogy nem megy, esetleg nem lehetne, hogy ha ő sajnálja rá a pénzt, akkor a nagyszülőktől kapnátok egy-egy tízezrest, amit a dokinak tudtok adni?
2014. ápr. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt megpróbálom! :-) Igen, apás szülés lesz, akkor talán valóban jobban megértené, miért is ragaszkodom annyira hozzá.
2014. ápr. 26. 12:20
 5/9 Julie S ***** válasza:
100%
Pedig ha megengedhetitek magatoknak, akkor pont egy ilyen ismerős, segítőkész orvos érdemli meg a nagyobb összeget. De ha esetleg más módon meg tudjátok neki köszönni a plusz munkáját (pl. értékesebb ajándékkal), akkor tegyétek úgy. Az nem olyan, mintha hálapénz lenne.
2014. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%
Hát,én nem adtam hálapénzt,1 ft-ot se,most várom a második babánkat,most se fogok adni semennyit,hisz orvosok,ez a dolguk,megkapják érte a fizetésüket.ENNYI!
2014. ápr. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én 50ezret adtam.

Sürgősségi császár volt, éjszaka jött be műteni, minden nap bejött meglátogatni és megkérdezni, hogy minden rendben van-e, bement az újszülött osztályra, hogy elvégezzenek a babámon egy vérvételt, amit csak másnap akartam megcsinálni.

Én hálás voltam neki.


Szerintem majd szülés után meglátjátok. Ha az ügyeleti idejében történik, könnyű szülés lesz és nem lesz sok dolga, 30ezer is elég + mellé esetleg valami drágább ajándékot vesztek.

Ha viszont éjjel indul be a szülés és külön miattatok bemegy a kórházba, vagy sürgősségi császár lesz, akkor párod is belátja majd, hogy megéri odaadni.

Na meg hogy mennyire figyel oda utána is rátok.

2014. ápr. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

vagyis helyesbítek, másnap akartak megcsinálni az újszülött osztályon, nem én akartam :)

utolsó voltam

2014. ápr. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Az én párom is 30 ezret akart adni, apás szülés volt, ő is maximálisan elégedett volt az orvosommal, és így végül 70ezret adtunk.
2014. ápr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!