Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nagy kérés, hogy...

Miért olyan nagy kérés, hogy szóljon, ha hamarabb ér haza?

Figyelt kérdés

Van hogy párhavonta anyunak el kell mennie egy szokásos orvosi vizsgálatra, olyankor mindig hamarabb ér haza.(annyira nem avatott be, mondván, hogy semmi komoly) És általában, ha munkából jön, akkor fél négyre ér haza, ha meg orvostól akkor meg ki tudja milyen hamar. És soha nem mondja, pedig előre tud az időpontról. Viszont néha ha megjegyzem, hogy amúgy szólhatott volna, akkor mindig megsértődik. Én meg nem értem mi van ebbe, most ha szól, akkor mondjuk nem ülök ki a konyhába az online órámmal, és akkor nyugodtan tudna enni, ha hazaért és nem kéne várni, hogy legyen már vége az órának. Vagy ha megkér valamire, hogy csináljak meg miért hazaér, pl nyári szünetben, akkor nem mindegy, hogy fél négy előtt valamikor csináljam meg, vagy délután kettő, vagy egy korábbi időpont előtt, mert ezekből meg vita van, hogy miért nincs kész mire hazaért. Én meg mondjuk lehet elkezdtem volna fél háromkor, kész lettem volna bőven vele fél négyre, de anyám meg hazaállít kettőkor, úgy hogy ezt nem tudtam előre, és megy a vita, hogy miért nincs kész, ő rögtön nekifog, nem hagyja, hogy megcsináljam és megy a vita, hogy azt is neki kellett már megint megcsinálni...


Tehát sok szempontból hasznos lenne, hogy szóljon, ha előreláthatólag hamarabb jön haza. Viszont ő úgy tesz, mintha ez ilyen nagy és felháborító kérés lenne tőlem.


Tényleg túlzás, hogy szeretném tudni mi van anyuval, legalább akkor, amikor éppen otthon vagyok és nem a koliba?18


2020. nov. 28. 14:24
1 2 3 4 5
 11/50 anonim válasza:
61%
Úgy látom nagyon le vannak pontozva azok akik a kérdező felé fogalmaznak meg kritikàt. Miért..? Nézd én úgy látom vannak a problémák amik feltétlen megoldandòak meg vannak a zavaròak ugyan, de nem létkérdés. Ez az utóbbi. Először említettèl anyukádnàl egy eü problémát, hogy ez is érdekel, de aztán a kérdés kizárólag olyan irányba tolódott el,hogy neked ez a korai hazaérés bántja a komfort érzeted. Ha jól értem vizsgálati napokon hektikusan ér haza,hiszen azt írod ki tudja milyen korán. Magyarán ő is csak a vizsgálat dátumát tudja a végzés pontos időpontjàt nem. Én érzek itt némi elhallgatott indokot is részedről. Mi okod van egyébként a konyhában órát hallgatni a szobád helyett? Esetleg van látogatód és nem szeretnéd ha inflagranti érnének? Ha jól sejtem ezek szerint az anyukád egyedül nevel téged, dolgozik és közben folyamatos egészségügyi kontrollra van szüksége. Talán fordítsd meg a kérdést: érdeklődd meg reggel, hogy mikorra szeretné a házimunkát elvégettnek látni, ha azt mondja mindegy akkor ez később hivatkozási alap, de ha azt mondja minél előbb, akkor csak szánd rá magad korán. Szerintem most neki kicsit bonyolultabb az élet mint neked, ha azt látja, hogy megbízható vagy, nyitni fog feléd.
2020. nov. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
71%
De ha végzek, írok, hogy otthon vagyok egy óra múlva. Azért ez nem megterhelő.
2020. nov. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
8%
"nem a koliba" liba, liba, koliba?
2020. nov. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
35%

Nem, a gond nem azzal van, hogyha a kérdezőnek ki van adva valami megcsinálandó dolog, akkor az utolsó pillanatig halogatja, mert jajj nehogy már felkeljen korábban megcsinálni.

Nem. Előbb a kötelesség (jelen esetben a kiadott feladat), utána minden más. Akkor nem lesz gond, hogy anyuka mikor ér haza meg mikor nem.

2020. nov. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 Savlekotő ***** válasza:
58%
Könyörgöm nem kommunikáltok otthon? Sorba dőlnek be a mai családi szarkupacok a digitális oktatásban..
2020. nov. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
34%

Van szobád? Ha igen, akkor miért nem ott veszel részt az online órán:

?

.

Teljesen igazad van az előre szólásról - ha a te lakásod, nem pedig te laksz anyád lakásában.

.

Csak azért nem fogok neked igazad adni, hogy zöldet adj.

Úgy látszik, csak annak lehet hasznos a véleménye számodra, aki igazat ad neked.

Kár, mert így még sok csalódás fog érni a következőkben.

2020. nov. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
45%

Előre szeretném bocsátani, hogy ez a 2020-as, karanténois év nagyon sok mindent fölborít, és többszörös adag toleranciát feltételez a felek részéről. Azt is szeretném megjegyezni, hogy a fiam végzős mérnökhallgató, nagyon sok mindenben egy idióta, röhögős haver vagyok, de azért mégis védem a saját határaimat.


Hogy én mit gondolok a felvetett problémáról?


Arra vállalkoztunk, hogy fölnevelünk egy/néhány gyereket addig a pontig, amíg fel nem nő, és képes magát maradéktalanul ellátni. Sőt, előbbre lépni. A legtöbb szülő nagyon boldog, ha a gyermeke jól boldogul.


A fentiek okán sokan megfinanszírozzuk 18+, tehát a jelenlegi társadalmi konszezus szerint már felnőttnek tekinthető gyermekünk, gyermekeink felsőoktatási tanulmányait. Szerencsés esetben nem vagyunk irigyek, szerencsés esetben mi magunk is megkaptuk ezt a lehetőséget szüleinktől.


De legyünk ezzel tisztában: felnőtt gyerek él a lehetőséggel, sok esetben meglehetősen leterhelt szülője finanszírozásával élve.


Én úgy gondolom, az ilyen szülő nem azon agyal 0/24-ben, hogy ez a nyavalyás gyerek miért van otthon, és miért ül az online előadása/beadandója felett. Sajnos ez a 2020-as év nagyon különleges, és igazán komoly toleranciát igényel MINDEN féltől.


A fiam is második féléve tanul otthonról. (Az őszi félévben szerencsére elhelyezkedett, de a munka mellőli tanulás újabb nehéz helyzeteket hozott.)


Én pl. nehezményeztem nála, ha megsértette a privát szférám határait (ti. hogy az én szobám nagyobb (valóban), és miért nem lehet ott, ha én is ott vagyok? - egyszerű: mert ez az ÉN privát szférám. stb.stb.)


De a nem is annyira minimál feltételeket megteremtem számára: ebben a vároban egyetemista, nem kell szállásra költenie, vásárolok/főzök kaját, fizetem a netet, a bérletét, megveszem a ruháit (nem nagyravágyó.)


De olykor csattanunk az általad felvetett problémán. Én most úgy gondolom, hogy akkor fogja megérteni, mikor neki is egyetemista lesz a gyereke.

2020. nov. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
49%

Nem azért, de ahogy kiülsz a konyhába, ugyanúgy vissza is tudsz menni a szobádba, akkoris, ha éppen órád van..


Egyébként meg, nem hiszem, hogy nevetséges, hogy ebből ekkora ügyet csinálsz...

2020. nov. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
28%

Bocs, kimaradt pár dolog:

“Egyebként meg nem hiszem, hogy be kellene számolnia, ha korábban ér haza, nevetséges, hogy ebből ekkora ügyet csinálsz.”

2020. nov. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 A kérdező kommentje:

Valaki írta, hogy halogatom a kötelességem. Nem tudom, lehet újat mondok, de vannak ISKOLAI KÖTELEZETTSÉGEIM IS, amiket online oktatásban rendszerint reggel hét és nyolc között kezdek el, és fél háromkor fejezem be leghamarabb, és ebbe benne vannak az aznapi határidős aznap feladott feladatok és az online órák is. Hagy ne keljek már fel mindennap hamarabb, mint jelenléti oktatáskor, csak mert nem tudom, hogy az a pár hetente-havonta lévő vizsgálat mikor van. Mert az iskolai kötelezettségeim után simán meg tudom oldani az itthon dolgaim azelőtt, hogy fél négy lesz. Most az órát tartó tanárnak/óra idejére feladatot kiadó tanáronak had ne jöjjek már azzal, hogy hát de nekem házimunka is van itthon, engedjenek már el óraról, ez hagyományosan sem így megy.

Meg szerintem félre értetek, én nem azt akarom tudni, hogy hány órakor ér haza anya, hanem azt, hogy melyik nap megy, mert akkor úgy készülök, hogy aznap felkelek hamarabb és akkor csinálom meg, amire meg vagyok kérve, és nem órák után. Nem kell hívogatni, meg írni, hogy tudjam mikor van az a hamarabb hazaérés. Meg akkor aznap, amikor tudom, hogy orvosnál van, nem ülök ki a konyhába.

Egyébként online óra közben nembtudok elpakolni, mert a legtöbb tanár nem érti meg, ha valamilyen indok miatt ki kell lépni az órájáról, konkrétan osztálytársam azért kapott egyszer egyest, mert recsegett a mikrofonja és a tanár ezt kifogásnak érzékelte. Az ilyennek meg hogy magyarázzam meg, hogy viselje már el öt percig amíg becuccolok a szobába, kvázi nem vagyok órán? Egyébként meg azért ülök a konyhába, mert ott jobban működik a wifi, és ott nem szakadozik a hang, mint a szobámba. Ha tudom, hogy leghamarabb fél négykor ér haza valaki, akkor miért ne ülhetnék ki a konyhába TANULNI, ha ott a legmegfelelőbbek a feltételek?(egyébként apu is velünk lakik, csak ő később ér haza egy órával, ezért ő egy kicsit irreleváns a kérdésben, csak gondoltam írom, mert már valaki azt is írta, hogy anyu egyedül nevel engem) Most nyilván nem fogok minden nap szakadozó online órákat csinálni magamnak, de ha tudom mikor várható anya hamarabbra, akkor azon az egy napon elmegy.


Nem értem miért ekkora nagy gond, hogy szeretném, ha szólna a vizsgálat napjáról, és nem csak akkor tudnám meg, amikor hamarabb hazaér és kialakulnak a kellemetlenségek mind a kettőnknek. Tényleg akkora kérés ez annak érdekében, hogy mind a kettőnknek jó legyen?

2020. nov. 28. 20:22
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!