Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nagy kérés, hogy...

Miért olyan nagy kérés, hogy szóljon, ha hamarabb ér haza?

Figyelt kérdés

Van hogy párhavonta anyunak el kell mennie egy szokásos orvosi vizsgálatra, olyankor mindig hamarabb ér haza.(annyira nem avatott be, mondván, hogy semmi komoly) És általában, ha munkából jön, akkor fél négyre ér haza, ha meg orvostól akkor meg ki tudja milyen hamar. És soha nem mondja, pedig előre tud az időpontról. Viszont néha ha megjegyzem, hogy amúgy szólhatott volna, akkor mindig megsértődik. Én meg nem értem mi van ebbe, most ha szól, akkor mondjuk nem ülök ki a konyhába az online órámmal, és akkor nyugodtan tudna enni, ha hazaért és nem kéne várni, hogy legyen már vége az órának. Vagy ha megkér valamire, hogy csináljak meg miért hazaér, pl nyári szünetben, akkor nem mindegy, hogy fél négy előtt valamikor csináljam meg, vagy délután kettő, vagy egy korábbi időpont előtt, mert ezekből meg vita van, hogy miért nincs kész mire hazaért. Én meg mondjuk lehet elkezdtem volna fél háromkor, kész lettem volna bőven vele fél négyre, de anyám meg hazaállít kettőkor, úgy hogy ezt nem tudtam előre, és megy a vita, hogy miért nincs kész, ő rögtön nekifog, nem hagyja, hogy megcsináljam és megy a vita, hogy azt is neki kellett már megint megcsinálni...


Tehát sok szempontból hasznos lenne, hogy szóljon, ha előreláthatólag hamarabb jön haza. Viszont ő úgy tesz, mintha ez ilyen nagy és felháborító kérés lenne tőlem.


Tényleg túlzás, hogy szeretném tudni mi van anyuval, legalább akkor, amikor éppen otthon vagyok és nem a koliba?18


2020. nov. 28. 14:24
1 2 3 4 5
 21/50 anonim válasza:
31%
12-es (11es vagyok): nem, valóban nem megterhelő hazaszòlni, hogy otthon leszek egy óra múlva, de nekem itt jön be nagyon keményen a bizalmi faktor amit említettem. Tévedhetek is,de abból kiindulva, hogy én a 9 éves fiam meg 5 éves lányom szobájába se lépek be kopogás nélkül, de a kérdező szülője ad hoc jelleggel állít haza egyes napokon én úgy gondolom kérdező nem a konyhai online privát szférájàt félti,szerintem ezt a "problémát " megelőzte egy komolyabb konfliktus ami a lakáshasználattal kapcsolatos. Szerintem az anyuka egy vesztett bizalmi helyzetben van és ezért hagyja az igényt figyelmen kívül. De egyébként ha mélyen belegondolok nekem sem lenne életszerű figyelmeztetés jelleggel hazaszòlni. Én pl.a férjemnek akkor szólok haza,ha megkérdezem vigyek e valamit stb. Könyörgöm a saját férjemnek ő pedig a saját feleségènek így nem szól ha pár órával előbb érünk haza, hiszen itt élünk rendeltetésszerűen használjuk a lakást. Mi okból kellene előre "figyelmeztetni " a 18 éves gyerekét, hacsak azt nem előzte meg egy kínosabb szituáció, ami ezek szerint nem az anya terhén nyugszik..
2020. nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
Nem a pontos érkezésről akarok "figyelmeztetést" vagy hazatelefonálást. Csak annyi érdekel, hogy melyik napon, de az, hogy azon belül mikor, az már nem lényeg, mivel úgysem titkolok semmit. Csak mindenkinek egyszerűbb, ha nem "akadályozzuk" egymást a szükségletekben és kötelességekben.
2020. nov. 28. 20:33
 23/50 A kérdező kommentje:
Azon kívül hogy 13 évesen (TÖBB, MINT ÖT ÉVE) kipróbáltam a cigit itthon (két láncdohányos szülő mellett nem volt nehéz hozzájutni) és lebuktam, semmi itthoni dolog (és semmi nem itthoni) nincs, ami indokolná, hogy ezzel akarjon valamit lebuktatni.
2020. nov. 28. 20:42
 24/50 anonim válasza:
23%

Ez szőrszálhasogatás. Nem akadályoz anyukád semmiben. Ne vedd be magad mindenhova a lakásba. Van szobád nem? Ne pampogj , majd ha eltartasz egy ilyen herét mint saját magad aki számonkér mikor merre jársz családfenntartòkènt..

Szégyent kéne érezned amiért egyáltalán feltetted ezt a kérdést!!!

Szánalmas ha ez a legnagyobb problémád..visíts kis malac..

2020. nov. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
De miért ne tanuljak a konyhába, ha alapvetően többnyire senkit nem zavar, de ott a legoptimálisabb az internet miatt? :) Ezt még mindig nem fejtette ki senki, csak beleköttök lényegtelen dolgokba. ;)
2020. nov. 28. 22:49
 26/50 Savlekotő ***** válasza:
80%
Csak konyhába van wifi? Vegyél wifi sticket a szobádba. Ha ilyen szar a kapcsolatotok nem a konyha wifi,ki ér előbb haza a fő gond,hanem hogy nem tudtok kommunikálni se ezek szerint egymással,mintha idegenek laknának együtt,ha ennyi se megy köztetek. És ma erre mondják hogy család..
2020. nov. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
39%

A faszabukot gondolom tudod tolni a szobából... Pl 22.49-kor vagy. Konyhába kakaó mellett nyomod?


Tanulj a szobában... Mellesleg , elmosogatni, meg kicsit összepakolni , felsepreni max 40 perc... Ennyit ha órák után nem vagy hajlandó segíteni akkor nincs miről beszélni


Nem kell semmit se fogni a kötelező beadandókra stb.



Mellesleg nem köteles beszámolni neked mikor hova megy mikor jön. Persze gondolom neked minden lépésedről.tud mikor kivel hova mész... Ja h ahhoz nincs köze ugye?



Ójbá megkérdezed h pl mi volt ma az orvosnál? Jól vagy-e? Kell e még menned, mikor kell menned?

Így még megis tudod

2020. nov. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
26%

Vagy ha megkér valamire, hogy csináljak meg miért hazaér, pl nyári szünetben, akkor nem mindegy, hogy fél négy előtt valamikor csináljam meg


Szal az a bajod h eddig szünetbe kellett mikor két nuni vakarás közt ráértél + kolis voltál tehát meg se kellett csinálnod.


Értelmes gyerek alapból megcsinalja ha már elvan tartva az anyja meg gürizik,

2020. nov. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
24%

28, ugyan már, ő megmondta, olyankor is hajnalok hajnalán kel az oktatás miatt.

Mese habbal.

2020. nov. 29. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen igazad van kérdező, szerintem egy háztartásban élőknek illene legalább annyit kommunikálni, hogy "ma előbb/később jövök", ez azért nem megterhelő. Sajnos viszont ha ezeket az érveket, amiket itt leírtál, elmondtad anyukádnak is, és ő nem hajlandó változtatni, akkor nincs mit tenni. Nyugodtan tanulj minden nap a konyhában, ha esetleg anyukád hazaér közben, akkor ő szépen kivárha azt a max. 45 percet, ha már ennyire nem akar tenni az ügy érdekében. Órák után meg csináld meg a házimunkát azonnal, ha közben veszekedne veled, akkor mondd el egyszer nyugodt hangon, hogy óráid voltak, kész. Próbáld meg elkerülni a vitát. Illetve esetleg apukádat nem tudod megkérni, hogy szóljon, ha anyukád valamelyik nap orvoshoz megy? Előle talán nem titkolja.


A válaszolóknak meg:

1. A Facebooknál nem tragédia, ha kicsit lassabban tölt be a szobában, az óra viszont semmit nem ér, ha fél percenként megakad, konkrétan, mintha ott se lenne az ember.


2. Az anyának kutya kötelessége eltartani a még középiskolás gyerekét, ez nem valami különös kegy.


3. A gyerek elvégzi a házimunkát, senkinek egy szava nem lehet rá, a funkcionális analfabétákon kívül. Az óráknak fél 3 körül van vége jobb helyeken, írta, hogy ekkor el is kezdi. Azt meg egyszerűen nonszensz elvárni tőle, hogy naponta keljen fel fél 6-kor azért, hogy anyukát ne zavarja fél háromkor a takarítás.

2020. nov. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!