Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért olyan nagy kérés, hogy...

Miért olyan nagy kérés, hogy szóljon, ha hamarabb ér haza?

Figyelt kérdés

Van hogy párhavonta anyunak el kell mennie egy szokásos orvosi vizsgálatra, olyankor mindig hamarabb ér haza.(annyira nem avatott be, mondván, hogy semmi komoly) És általában, ha munkából jön, akkor fél négyre ér haza, ha meg orvostól akkor meg ki tudja milyen hamar. És soha nem mondja, pedig előre tud az időpontról. Viszont néha ha megjegyzem, hogy amúgy szólhatott volna, akkor mindig megsértődik. Én meg nem értem mi van ebbe, most ha szól, akkor mondjuk nem ülök ki a konyhába az online órámmal, és akkor nyugodtan tudna enni, ha hazaért és nem kéne várni, hogy legyen már vége az órának. Vagy ha megkér valamire, hogy csináljak meg miért hazaér, pl nyári szünetben, akkor nem mindegy, hogy fél négy előtt valamikor csináljam meg, vagy délután kettő, vagy egy korábbi időpont előtt, mert ezekből meg vita van, hogy miért nincs kész mire hazaért. Én meg mondjuk lehet elkezdtem volna fél háromkor, kész lettem volna bőven vele fél négyre, de anyám meg hazaállít kettőkor, úgy hogy ezt nem tudtam előre, és megy a vita, hogy miért nincs kész, ő rögtön nekifog, nem hagyja, hogy megcsináljam és megy a vita, hogy azt is neki kellett már megint megcsinálni...


Tehát sok szempontból hasznos lenne, hogy szóljon, ha előreláthatólag hamarabb jön haza. Viszont ő úgy tesz, mintha ez ilyen nagy és felháborító kérés lenne tőlem.


Tényleg túlzás, hogy szeretném tudni mi van anyuval, legalább akkor, amikor éppen otthon vagyok és nem a koliba?18


2020. nov. 28. 14:24
1 2 3 4 5
 41/50 A kérdező kommentje:

#37

Pont azt írtam(vagy százszor, de a szövegértés az úgy hmmm....), hogy nem azt akarom tudni óráról pontosan, hanem hogy MELYIK NAP.

Szerintem nem eszement ok, hogy szeretném tudni, hogy mikorra készüljek el. Ő várja el, akkor neki kéne ismertetni a helyzetet, nem gondolod? :)

2021. márc. 10. 11:00
 42/50 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy meg kérdező, egyezzetek meg abban, hogy minden nap megcsinálod a munkát egy fix időpontra, legyen 4 óra-fél 5 pl, ha előbb jön akkor meg így járt, akkor meg vállalod mondjuk a vacsi készítész, vagy a mosogatást helyette. A szobásba meg kérj vagy vegyél egy jel erősítőt, lehet már erre megoldást találni, nem is kerül sokba. A délelőtti óráidon legyél a nappaliban, ebéd után meg költözz fel a szobádba.
2021. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:
Fél négy a megbeszélt, de ha pl hazajön fél egykor akkor is kivan rajta, hogy miért nincs kész. Nappali nincs. Napi szinten sem szoktunk vacsorát főzni, tehát ha ő azt megcsinálta, amit nekem kellett volna, akkor nincs más fontos, hosszabb idejű dolog.
2021. márc. 10. 11:08
 44/50 anonim ***** válasza:
0%
Azért mindig van valami munka a ház körül, ne mondd hogy nem. Én megvédtelek itt végig, meg neked adtam igazat, mert nehezen tűröm az igazságtalanságot, meg mikor egy felnőtt ember nem tud rendesen vitatkozni, kommunikálni csak duzzog mint egy gyerek és meg van győződve az igazáról, kompromisszumra meg nem hajlandó. De nekem úgy tűnik, hogy te sem a megoldást keresed, csak idejössz nyafogni és ha mondunk valami hasznosabbat, arra is egyből van válaszod, hogy miért nem jó. Akkor mi értelme itt rugózni? Senki nem tud olyat mondani, ami neked megfelel.
2021. márc. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

Nem nyafogni jövök, hanem próbálom keresni a megoldást és ez úgy az egyszerűbb ezen a platformon, ha itt kialakul egy párbeszéd.

A házkörüli munkákkal kapcsolatban csak annyi, hogy annyi házimunka nem keletkezik hétköznap három emberre, ha abból csak egy valaki van itthon a nap nagyrészében. :)

2021. márc. 10. 11:26
 46/50 anonim ***** válasza:
0%
Szóval ha alig van házimunka, miért is okoz gondot megcsinálni kèt óra közti szünetekben?
2021. márc. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:
Mert nem tíz perces a házimunka? Meg néhány tanár tovább tartja az óráit, van aki hamarabb tartja és mosdóba menni is alig van idő... Most nyilván nem kezdek el az öt-tíz perc szünetben mit tudom én mosogatni, mert kezd a kövi óra, otthagyom a fél mosatlant, mire újra ráérek addigra kihül a víz. Vagy mondjuk a sepregetést sem kezdem el öt percre, mert ha valamit elkezdtem, akkor szeretem végig is csinálni.
2021. márc. 10. 19:13
 48/50 anonim ***** válasza:
0%
Aha, lássuk csak... háromnegyed 11kor gyk-ztál... 11kor gyk-ztál... negyed 12-kor gyk-ztál... fél12-kor gyk-ztál... de mosdóba menni alig van időd, hát hogyne. :)
2021. márc. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:
Hát mivel kivételesen volt lyukas órám.... Többnyire nincs :)
2021. márc. 10. 20:02
 50/50 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Először is, ha a konyhában jobb az internetkapcsolat, mint a szobában, akkor a konyhában vagy és kész. Ha korábban jön haza bárki, akkor vegye tudomásul, hogy nem szórakozol, hanem a kötelességedet teljesíted.

Ha anyukád valami munkával megbíz másnapra, mindig ezt mondd rá határozottan és hangosan: "Holnap fél négyre meglesz!"

És ha másnap fél egykor hazaér és hisztériázik, akkor közöld vele, hogy te előző nap megmondtad mikorra lesz meg, és azt tartani is fogod.


A legfontosabb, hogy ne vedd magadra anyukád hisztijeit. Ha igazán zavarná, hogy nem tud enni fél egykor, akkor legközelebb szólna, hogy előbb ér haza. Ha igazán azt akarná, hogy megtegyél ezt vagy azt, akkor tudomásul venné, hogy fél négyre akarod megcsinálni.

Ha meg ürügyet keres a b...tatásodra, akkor meg ha megfeszülsz, akkor is fog találni! Ezt jól jegyezd meg!

Ha apukátok veletek él, esetleg kérd meg, hogy próbálja ő megmagyarázni ezeket anyukádnak. Talán őtőle jobban elfogadja.

2021. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!