Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érettségi után ki fognak...

Érettségi után ki fognak tenni itthonról. (?)

Figyelt kérdés

17 éves, 12.-es vagyok, idén fogok érettségizni. Már régóta aggaszt ez a kérdés, hisz elég világosan közölték velem itthon, hogy én már nem lakhatok itt az érettségi lezajlása után, így evidensen következik ebből, hogy anyagi támogatásra egyáltalán nem számíthatok tőlük. Továbbtanulni 1-2 évig még biztos nem fogok/tudok, különben is, nekem nem derogál a munka, eleve úgy volt eltervezve, hogy dolgozni kezdek majd a gimnázium után. Csak ahogy egyre jobban közeleg a május, úgy egyre több aggodalom gyülemlik fel bennem. Abszolút pályakezdőként, zéró munkatapasztalattal minimális fizetést fogok kapni, albérletről álmodni se merek. Az egyetlen ember, akire számíthatok, az a barátom. Az ő szülei most karácsony körül fognak egy másik lakásba költözni és így megkapja magának azt a lakást. Január elején fogom tölteni a 18-at, valószínűleg még akkor át is fogok költözni hozzá, csakhogy ő velem egyidős és ő az ország egyik legtávolabbi egyetemére fog menni, a számolgatásaink alapján keveset fog tudni hazajönni és nyilván nem fogják a szülei engedni, nekem sem lenne bőr a képemen egyedül élni az ő lakásukban.


Sajnos megjelent előttem az a kép is, hogy nem lesz majd hol laknom, vagy nagyon nyomorúságos körülmények között kell élnem és őszintén megijeszt a jövő. Így is már egy ideje csak altatókkal tudok aludni, múltkor rosszul lettem a nyugtató miatt és rám akarták hívni a mentőket. Igazán senkivel nem tudok a problémáimról beszélni, sajnos szinte egyetlen ember sincs, akiben annyira megbíznék, hogy tanácsot tudnék kérni tőle ezt a témát illetően.


Félek a felnőtt léttől, élettől, még nagyon gyereknek érzem magam ehhez a problémához. :(


2020. dec. 3. 23:27
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
33%
Valami oka kell ennek lennie, indokolatlanul nem dobnának ki. Mi a probléma "másik fele"?
2020. dec. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
89%

Lehet bérelni szobát is, az sokkal olcsóbb mint egy egész lakás.

Meg vannak olyan munkák amik lakhatást is biztosítanak.

2020. dec. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Apámat is kidobta az apja 18 évesen, rengetegszer elmondta nekem, hogy neki mindig azt mondták, hogy eleget etted a kenyerem, lódulj dolgozni és szerintem lelke mélyén azóta sem tudta ezt feldolgozni.
2020. dec. 3. 23:36
 4/27 anonim ***** válasza:
87%

Szia! :)

Nagyon sajnálom :( és érthető,hogy félsz:( nyugodtan esetleg priviben beszélhetünk,segítek neked szívesen,meghallgatlak kibeszélni mindig jó:)

Nyugodtan irj privit,ha szeretnél

És nagyon sajnálom ,hogy szüleid ilyenek 😔😔 nem értem az ilyet meg amúgy...anyukád? Nem vagy vele jóba, semmi? Mégis a lánya vagy..nem kellene hagynia ,hogy érettségi után téged h hid ala tegyenek...ilyen hulyeseget, nem értem az ilyen szülőket,sőt nem is nevezhető az ilyen annak..bocsánat a kérdezotol h ezt írtam, nyilván nagyon nem tudok sokat a témáról, de amennyit csak leirtál, ebből ezt tudom lekovetni:(

Bátran írj, úgyis barinot keresek en is akivel normálisan tudok besz😁

20/L :)

2020. dec. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
98%
Sajnos vannak ilyen szülők :S , de te ne apád példáját kövesd, ha majd a gyereked 18 éves lesz. Mindig vannak végletek, mikor már a gyerek 40 évsen sem tud kiszakadni a családi fészekből, de ez meg már a másik véglet. A gyereknevelés nem abból áll hogy összejött a gyerek, megkapja a legalapabb ellátást, aztán mikor a legnagyobb szüksége lenne a szülei támogatására, kivágják a híd alá, aztán a saját vállukat veregetik hogy ők milyen jó dolgot végeztek.
2020. dec. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
76%
Ha fizetsz majd a Rezsibe akkor sem maradhatnal? Azert ez durva... en 22 evesen költöztem kulfoldre elotte engem is egyfolytaban degradált apam h adjak a rezsibe kulonben nem furdok es hasonlok... viszont mikor kiraktam a penzt Akk meg nem tette el.. minden estere meg elobb kellett volna lelepnem mert sokkal jobb önállónak lenni.
2020. dec. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Ritka egy paraszt az ilyen..:) már bocsánat..
2020. dec. 4. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
93%
Tegyél félre minden egyes forintot! Ha Euród is van, azt ne váltsd föl! Fejben gondolj végig minden lehetséges forgatókönyvet, és ami a legfontosabb: Ne ess pánikba! Tudom ez nagyon úgy hangzik, mintha háborúba mennél, de szerintem ezek jelenleg a legfontosabbak.
2020. dec. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
98%

Basszus, miért gimnáziumba küldtek, ha érettségi után kivágnak szakma nélkül, egyetemet pedig nem finanszíroznak?

Nem szülő az ilyen...

2020. dec. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
97%
Ha közelben van kortárs-segítő vagy bármilyen alapítvány, megkeresheted őket is.
2020. dec. 4. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!