Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő eltartása törvény hogy...

Szülő eltartása törvény hogy is van ez?

Figyelt kérdés

25N vagyok

Pár gondolatban (sorban) szeretném vázolni a múltat


- szüleim elváltak, a bíróság anyukámhoz ítélt, apát 2 hetente láttam.


- 1 évesen anyámnak lett egy új párja (mostoha apa,egyben alkoholista, külföldön dolgozik,van 2 gyereke az első házasságából)


Anya és mostohaapa nem házas csak együtt éltek


- anyám háztartásbeli 20 éve (40 éves)


- 6 éves voltam amikor megszületett a húgom, onnantól fogva én egy fattyú voltam a családban


- anyám kedvenc gyereke a húgom, neki szabadott mindent nekem semmit.

Anyám mindentől és mindenkitől tiltott, az ő szava szent és sérthetetlen volt mert amíg itt lakok és etettnek, az van amit ő mond,ha másképp csináltam valamit másképp gondolkodtam egyből én voltam a hülye gyerek az életképtelen akiből semmi nem lesz,nem lehettek barátaim,nincsenek barátaim,szóval anyám egy nárcisztikus mérgező ember.


- közben azt tudni kell,hogy apám 12-18 éves korom között "eltűnt" hiába hívtam kerestem,volt hogy felkopogtam hozzá,semmi látni se akart, ajtót se nyitott.


- 18 évesen apám beteg lett a kórházba vakidegen emberek nyitották fel a szemét,hogy azért mégis van egy lányod,keressd fel.

Apa felkeresett rendeződött a viszony, szóval suli után leléptem és megszakítottam minden kapcsolatott anyámmal,természetesen anyám belebeszélte,teletömte húgom fejét mindennel, így sajnos semmilyen formában nem kíváncsi rám a húgom.

Szakember segítsége kellett így pszichológushoz jártam egy darabig


5 éve nyugodt életet élek,erre tegnap este kaptam egy üzenetet a húgomtól anyámon keresztül,hogy a mostohaapa meghalt,és a végrendeletben 3 részre oszlik egy 50nm² lakás a 2 gyerek kifizeti a részét a húgom felé,de el kell menniük onnan, ezért anyám a bíróságon beadott egy kérelmet,hogy kb hajléktalan lett nincs munkája,nincs fedél a feje felett,munkát nem talál a koronavírusra hivatkozva ezért én köteles vagyok anyámat eltartani és követelik tőlem,hogy adjam meg a címem mert itt akarnak lakni nálam

És fizessek tartásdijat anyámnak


Valaki kérem segítsen ebben

Mikor vagyok köteles fizetni és miért


2020. dec. 6. 05:51
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 A kérdező kommentje:
Kimaradt,hogy apám fizettek a gyerektartást többet is mint kellene anyámnak ez meg bőven elég volt így nem érdekelte,hogy nem látom
2020. dec. 6. 05:53
 2/65 A kérdező kommentje:

Elvileg anyám elmegy közmunkásnak

18 éves húgommal mi lesz ?

2020. dec. 6. 05:56
 3/65 anonim ***** válasza:
83%
Anyád 15 évesen szült?
2020. dec. 6. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:

Bocsánat kérte írtam 45 éves de tényleg ezen kell fennakadni

Gyorsan írtam nem figyeltem

2020. dec. 6. 06:17
 5/65 anonim ***** válasza:
29%
Az 5 és a 0 nincsenek egymás közelében, úgyhogy az elírás kiesett. Haladjunk.
2020. dec. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
98%

Nincs félni valód. Anyád érdemtelen rá, szóval semmit nem kell fizetned neki, ne aggódj. A bíróságon elmondod a dolgokat, ha egyáltalán perre fog menni. De mivel neki kell állni az azzal járó költségeket is, hamar le fog tenni róla.

Az üzenetet hagyd figyelmen kívül, és még a lelkiismereted miatt se jusson eszedbe a címedet megadni!

2020. dec. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
99%
45 éves munkaképes szülőnek nem fognak tartásdíjat megítélni. Ne add meg a címed, a bíróság meg fog találni a lakcímnyilvántartóból
2020. dec. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
100%
18 éves húgod is felnőtt. Dolgozhat, bármit csinálhat.
2020. dec. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 A kérdező kommentje:
És amúgy én mikor vagyok köteles fizetni és miért
2020. dec. 6. 06:57
 10/65 anonim ***** válasza:
27%

Szia. Sajnos van ilyen. Én így jártam.

Amikor elköltöztem otthonról, Anyám szülőtartást kérelmezett a bíróságon. Havi 8 000 ft-ot kellett utalnom. De itt a helyzet más, mert én egyedüli gyermek voltam. Nálad meg ott a húgod. Így nem tudom. De nekem kellett fizetnem. 2013 ba állapították meg ezért 8 000 ft. És én albérletbe költöztem. Ezt figyelembe vette a bíróság. Kérdezz meg egy ügyvédet. Lehet a húgodnak kell majd eltartania őt.

2020. dec. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!