Anyám bántalmazott?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok. Csendes,introvertalt típus vagyok,de úgy érzem,hogy nem magamtól. Sokszor korlátozva érzem magam nem merem kimondani amit gondolok,van hogy iskolában is hiába tudom a jó megoldást nem tudom mondani. Sosem érzem magam elégnek,ezt anyám érezteti velem ma már csak verbalisan. De emlékszem hogy mindig vert vagy kézzel vagy volt egy pálcája,meg arra is emlékszem hogy egy mogyoró fáról törte és a szekrény tetején volt. Emlékszem hogy kuporogtam a küszöbön miközben ő gyepalt a bottal.Ez amióta az eszemet tudom kb 12 éves koromig rendszeres volt . De egy rossz tettemre nem emlékszem amiért megérdemeltem volna. Ilyenekért volt leginkább hogy 10 évesen nem mertem tenni a tűzre vagy nem mertem olyan biciklivel menni amiről nem ért le a lábam mégis kirángatott vele az utcára, össze vissza vertem magam vele és még kaptam is. Van egy húgom és egy nővérem is ők sem mondom hogy nem kaptak,de a nővéremet nagyon szereti,vele elvan. De velem máshogy viselkedik folyton kigúnyol megaláz a nővéremmel együtt. Volt hogy sírva hozzám vágta hogy olyan vagyok mint a húga.(őt utálja és őt is sokat bántotta úgy viselkedett vele mint most a nővérem velem) Én nem tudom elfelejteni neki ezeket de nem mutatom ki,sosem vagyok tiszteletlen vele csak próbálom kerülni és máshol keresni a kapcsolatokat,ha produkálnak sosem szólok vissza,ez a céljuk. Egyébként nem panaszkodhatok,van mit ennem,van mibe járjak az nem érdekel engem ha a testvéreim többet kapnak,vagy több helyre viszi őket. Viszont nagyon zavar hogy nincs semmi önbizalmam és ez a célom elérésében is nagyon korlatoz.

2020. dec. 10. 00:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez szomorú, de mi a kérdés?
2020. dec. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Lépj le, felnőtt vagy már, mi tart vissza?!


Engem is vertek a szüleim illetve mindenféle selejtnek és haszontalannak elmondtak, de szerencsére 16 évesen kitettek és azóta csak magamnak kell megfelelnem. Persze nehéz volt suli mellett dolgozni, nélkülöztem is egy ideig, de sokkal jobb volt még mindig mint az alkesz apámmal. Most meg itt vagyok 21 évesen, van egy felkapott vállalkozásom amivel 3x annyit keresek mint ők a monoton gyári melójukkal. Mikor évente egyszer ha hajlandó vagyok találkozni velük, örömmel látom hogy megeszi őket az irigység. Engem az a nézés mindenért kárpótol!


Adjon neked is ez erőt!

2020. dec. 10. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bántalmazott.
2020. dec. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bàntalmazott.
2020. dec. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ez keményen bántalmazás.
2020. dec. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Most tényleg azt kérdezed bántalmazott-e. Igen, nyilván.
2020. dec. 10. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez bántalmazás.


Nehéz kiszakadni otthonról önállóan, főleg ha egyébként sincs önbizalmad.

Én a helyedben keresnék egy munkát, albérletet, esetleg lakótársat és lelépnék otthonról. Én is megtettem 17 évesen.

2020. dec. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
21%

Nem foghatod a kudarcaidat anyádra semmilyen szinten.

Normális nyilván, hogy nem tudsz ezen túllépni 1 perc alatt de akkor el kell menni szakemberhez, segítséget kérni, de ami a legfontosabb meg kell emberelned magad, rengeteg sikeres ember volt bántalmazás áldozata, ahogy rengeteg sikertelen is, a különbség csak annyi köztük, hogy első csapat nem merült el az önsajnálatban, nem fogta a rossz tulajdonságait a szüleire.

Ha nem mert megszólalni, akkor azt mondtam magában ez anyám miatt lenne? Nem rontja el ezt is nekem akkor megszólalok és megszólalt!

A másik csapat meg konstalta magában hogy nem tudok megszólalni anyám miatt van ez a gond és el volt csendben tovább, mert felmentette magát hiszen ot bántalmaztak nem tehet róla, hogy ilyen.

2020. dec. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is először elgondolkodtam, hogy vajon az-e a kérdés, hogy bántalmazás áldozata-e az anyád, vagy az, hogy téged bántalmazott-e az anyád. De a kifejtésből inkább úgy tűnik, hogy a kérdésed inkább az, hogy hogyan tudnád növelni az önbizalmad a céljaid elérése érdekében.

Ehhez már jó lépés az, hogy felismered, hogy az alacsony önértékelésedet a családodnak köszönheted. Már vagy annyira érett, hogy ha elolvasol egy-két bántalmazásos irodalmat (pl. Mérgező szülők, Láthatatlan pokol), akkor rájössz arra is, hogy konkrétan milyen viselkedésformák hogyan ásták alá az önbizalmadat. Innentől könnyebb lehet kiállni magadért, tükröt tartani a családtagjaidnak, elengedni a füled mellett a verbális bántalmazást. De a legjobb, ha elmész pszichoterápiára és feldolgozod ezt. Fontos egy profi vezető az önismeretben, aki tárgyilagosan lát kívülről, de teljes erejével támogat és hisz benned. Persze nehéz megtalálni az ilyen terapeutát, de nagyon megéri!

2020. dec. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezt nagyobb sérülések nélkül túlélted, akkor nyugodtan megbízhatsz ám magadban :). Komolyan mondom: van mire építened a jövőt, mert erős nő vagy, és felismerted, hogy a támogató jellegű emberi kapcsolatokat a családon kívül kell keresned.

Térképezd fel a lehetőségeidet, függetlenítsd magad az otthonodtól, anyagi értelemben is (magyarul: költözz el, mihelyt tudsz).

A nane.hu oldalon is találsz szakirodalmat a bántalmazással kapcsolatban, amik segítenek jobban átlátni a bántalmazás mechanizmusait. Egy csomó ember magától is gyógyul, ha egyszer kikerült a bánalmazó közegből, de ha később úgy érzed, kell terapeuta, akkor ott tudnak olyant ajánlani, aki ért a bántalmazástúlélők segítéséhez.

Nyilván anyád sincsen rendben mentálisan és frusztrált, de ez nem ad neki jogot arra, hogy úgy bánjon veled/veletek, ahogyan tette/teszi. A te dolgod a te életed, légy "önző", és alakíts ki magadnak egy olyan életet, amelyben jólérezheted magad.

2020. dec. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!