Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kellene reagálnom?

Hogyan kellene reagálnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A szüleim az éven elváltak, nagy meglepetés volt ez az egész család számára. Felnőtt ember létemre eleinte nagyon megviselt, de most már hozzászoktam a gondolathoz.

Apámnak új barátnője van, természetesen emiatt kellett elválni 40 év házasság után.

Anyukámat nagyon megviseli a helyzet, a szívem szakad meg érte. Próbálom apámat is megérteni ebben a helyzetben, de miután már az "új családjával" akar karácsonyozni is, egyszerűen összetörtem.

Jogos, hogy felnőtt létemre ennyire a szívemen viselem ezt? Vagy csak fogadjam el, és ugyanúgy beszéljek továbbra is az apámmal? Ezt mégis hogy normális kezelni?

Kíváncsi lennék külső véleményekre is. Egyébként mindkettővel jó volt a viszonyom, mielőtt elkezdődött ez a válási procedúra, de most egyre nehezebb, mert mindkettő azt akarja, hogy őt értsem meg.



2020. dec. 10. 12:00
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Igen jogos
2020. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
55%
Teljesen jogos. Én külső szemmel anyudnak adok igazat, bár nem tudom a válás okát de szerintem otthagyni egy családot borzasztó dolog.
2020. dec. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Gondolom az anyudnak nehéz feldolgoznia,ezért érint téged is annyira mélyen.Mégis hogyan gondolod,hogy hazamegy az anyudhoz és veletek töltené a karácsonyt?Nem hiszem,hogy anyudnak jót tenne.
2020. dec. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem egy válás az válás. Ha elváltak, az nem egyik pillanatról a másikra lett kimondva. Már eltelt idő, hogy megbékéljen vele, és nem várható el, hogy úgy karácsonyozzatok, mint a régi szép időkben, hisz új felállás lett. Attól még lehet mindenki jóban a másikkal, meg lehet ünnepelni, csak nyilván nem úgy a család már, mint régen. Én mennék ide is, oda is, nem osztanám meg a szeretem, nem kell senkire haragudni. Nyilván anyukád sokkal több szeretetet és törődést igényel most, leginkább neki fáj ez, és neki nehezebb feldolgozni. Felnőtt fejjel ezen nem dilemmáznék sokat. Túl vagyok egy váláson, az enyémet is túléltem. :D
2020. dec. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Persze, ezt nem is kívánnám, sőt... csak hogy ilyen élesen kijelenti, hogy már a barátnőjével karácsonyozik, az szíven ütött.

Illetve még apukám nem költözött el teljesen, ugye a ház, amiben laknak, közös tulajdon, most jön a vagyonmegosztás.

Inkább azt nem tudom, hogy mit mondjak? Mert én nem szívesen mennék a barátnőjéhez látogatóba, nagyon korainak érzem. Viszont "hivatalosan" még ott lakik, ahol anyukám.

2020. dec. 10. 12:29
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak érdekelt, mások hogyan élik meg. Köszönöm a válaszokat!
2020. dec. 10. 12:33
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
En biztos,hogy nem mennék a helyedben hozzá karácsonyozni még tul korai lenne.
2020. dec. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A szüleim is megvárták amíg elköltözünk otthonról utána váltak.Akkor már külön családom volt és tesómnak is.

Apáddal beszéld meg, hogy veletek hogyan tervezi a karácsonyt.A szülő nem a gyerektől unokától válik el.

Mi egyik nap apával másik nap anyával.Szenteste otthon.Ez egy kis szervezés kérdése.

2020. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
En mennek karacsonykor es mentem is anno, hasonlo helyzetben voltam. Ez az uj helyzet, ez van, durcizhattam volna evekig, de felfogtam esszel, hogy a szuleim egyutt boldogtalanok voltak, kulon-kulon pedig jol mukodtek. Nalunk is megcsalas miatt volt a valas apam reszerol, de nem volt ennyire fekete-feher a dolog, mert mint utolag kiderult, mindketten felrementek parszor az evek alatt, csak anyam ezt az o reszerol nem reklamozta annyira. Ezert eloszor en is neki adtam igazat, de utolag megbantam, mert nem tudtam mindent.
2020. dec. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Tudom, hogy fontos a karácsony, de nekem még korai lenne megismerni az új párod. Idén inkább szenteste anyuval leszek, te meg valamikor gyere át hozzám."
2020. dec. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!