Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan akit elnyomva...

Van itt olyan akit elnyomva neveltek a szülei?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a szülők mindig önkényesen erőltették rá az akaratukat a gyerekükre és ehhez erőszakot is alkalmaztak illetve belenevelték a gyerekbe, hogy ez a normális és nem mondhat nemet. Előfordulhatott az is, hogy feltételekhez kötötték a szeretetüket és mindennek elmondták ha nem felelt meg az elvárásoknak. Esetleg még mikor elérte a felnőttkort kidobták az utcára akkor is ha nem volt hova mennie.


Ismertek valakit akit így neveltek? Mesélnétek részletesen hogy miket tettek a szülők és ez milyen hatással volt felnőtt énjükre?


2020. dec. 15. 21:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Már nem emlékszem, de többen mondták már hogy engem elnyomtak. De úgy, hogy nem is tűnt fel mert ezt éreztem természetesnek. Eléggé rossz hatással volt az életemre, mert mindig ilyen elnyomott szerepben éreztem magam és még most is küzdeni kell ellene
2020. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen és már nem akarok élni
2020. dec. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
mindenkit probálnak beszabályozni a szülei, vmi utat mutatni.
2020. dec. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
98%
Igen, de nálunk ez nem az a klasszikus elnyomás volt, hanem inkább agymosás. Anyám fizikai bántalmazása sem hagyott bennem akkora nyomot, mint az, hogy a saját világnézetét traktálta rám szinte állandó jelleggel, ami annyira sötétés nyomasztó, hogy szuiciddá váltam egy idő után. A mai napig nem tudtam kijönni belőle, hiába jártam szakemberekhez. Igaz én szúrtam el, mert nem tudtam leválni róla rendesen, annyira tönkrementem a későbbiekben. Egyszerűen féltem és szorongtam mindentől és mindenkitől, és ez sajnos most is így van, bár igyekszem nagyon tudatosan élni, és ez segít. Kívülállók meg se mondanák rólam, ha tudnák...
2020. dec. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
98%
Igen, probalkozom, de remenytelen teljes es sikeres eletet elni.
2020. dec. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
94%

Mi számít elnyomásnak?

Nekem sosem lehetettek önálló gondolataim. Mindig mások döntöttek helyettem. Nagyanyám pénzzel próbálta megvásárolni a tiszteletett és a szeretett.

Az apámtól való eltiltással való fenyegetőzés,mindig másokhoz hasonlítgatás...Olyan dolgokat vártak el tőlem amiket ők nem engedtek. "Már kéne tudnom főzni" de a konyha közelébe sem engedtek egyedül soha: Felgyújtod a konyhát. Nem értesz te ehhez...Néhany óra múlva: Neked már rég kéne tudnod főzni! Mi lesz így veled a leendő családodban? Mit szól majd az anyósod?

Anyám megkérdezte minek kellett megszületnem és többször megkaptam hogy mennyivel nyugodtabb élete lenne ha nem lennék. Nem igazán emlékszem hogy ettől a családtól bármi jót is kaptam volna azon a pénz mennyiségen kívül amivel sokszor a mai napig megvásárólnak:D

Arról már nem is beszélve ha itt volt az unokatestvérem állandó jelleggel játszottam pincért lesve mindenegyes szavát majd később tűrve azt hogy fizikálisan bántalmaz és azt hogy fogdoss. Előbbit azért mert megérdemlem utóbbit azért mert ez a normális...végülis egy tini fiúról van szó.

2020. dec. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Juj, ez a konyhás dolog de ismerős nekem is! Az unokatesós dolog pedig borzasztóan felháborító, nagyon sajnálom, hogy ilyen ért, és nem állt melletted az anyád, holott neki kellett volna elsőként!
2020. dec. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%

Dettó, én majd 19 éves fejjel jöttem rá, előtte az volt a természetes.

Elnyomásnak nem hívnám, inkább manipulációnak. Az önbizalmammal vannak gondok a mai napig, elnyomva érzem magam az élet minden területén. Nehéz így élni, nehéz volt így megküzdeni mindennel, ami egy egészséges embernek meg sem kottyan. De én mindig próbálkozom, mert sosem akarok olyan beletörődöm lenni, mint anyám.

2020. dec. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
97%
Én!én! Engem igen! De szurkoljatok még 4 hónap és 18 leszek. Annyira várom. 15 éves korm óta számolom az éveket. És már csak ennyi!
2020. dec. 16. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
39%

9!


Na és 4 hónap múlva elkoltozol?


Kb minden kamasz azt hiszi, elnyomják és tulszabalyozzak a szülei, de kb 1000-bol 1 olyan van, ahol valóban így is van és nem csak szimplán nevelés ami történik.

Az én gyerekem is azt mondaná, hogy el van nyomva. Most pl azért, mert a szilvesztert itthon kell töltenie. Nem Magyarorszagon élünk, nálunk most szigorú rendeleteket hoztak és ennek egyike az, hogy max 2 főt lehet egy nap otthon fogadni. Nos, a gyermek -majdnem 18 eves- egy buliba akarna menni, ahol ennél jóval többen lennének. Nem fér a fejébe, hogy ha a többiek mehetnek, ő miért nem. Így aztán ha most megkérdezned, biztos azt mondaná, én vagyok a legxarabb szülő a világon, neki soha semmit nem lehet és különben is, majd ha 18 lesz akkor majd....

2020. dec. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!