Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt már olyan érzésed, hogy...

Volt már olyan érzésed, hogy a szüleid "átlagos gyereknek" neveltek, miközben te soha nem szerettél volna "átlagos" lenni?

Figyelt kérdés
2019. dec. 10. 13:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
Persze, de olyan 17 évesen kinőttem ezt a világmegváltó hülyeséget.
2019. dec. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
és mi ébresztett rá erre?
2019. dec. 10. 13:28
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Mármint, hogy visszafogtak? Pl. nem lehetett kék hajad, mert szerintük ronda?

Szerintem sokan érezték. Nézd meg a mai 30 éveseteket. Sokan most potolják be, amit akkor nem engedtek nekik.

Én azt vallom, hogy egyszer úgyis lecseng mindenkinél, akkor inkább tiniként legyen valaki ciki, mint 30+.

2019. dec. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem konkrétan ilyenre gondoltam.


Hanem hogy ők olyan jövőt képzeltek el nekem, amilyen az övéké, vagy az p szüleiké, tanulsz, felnősz, dolgozol a semmitmondó munkahelyeden hogy legyen az asztalon kenyér, aztán megöregszel és ennyi és ezen kívül nem létezik világ.

2019. dec. 10. 13:37
 5/17 anonim ***** válasza:
88%
Engem átlag alattinak neveltek, abban nőttem fel, hogy semmire se vagyok jó és még WC-s néni se leszek, mert még ahhoz is kevés vagyok. Hát, csak azért se így lett :) Azt se akarták, hogy bármiben kilógjak a sorból, ez se sikerült nekik, pedig nagyon próbálkoztak.
2019. dec. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
Miért, te milyen életet szeretnél? Ha csak nincs valami hihetetlen tehetséged, akkor mi az, amivel ki szeretnél tűnni?
2019. dec. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Az, amit a szülő képzel el, és amit a gyerek akar, az legtöbbször két külön dolog.

Ha nem akarsz olyan lenni, mint ahogy ők tervezték, akkor mi sem egyszerűbb, mint elkezdeni megvalósítani saját magad.

2019. dec. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem az zavar, hogy több lehetőségem lehetett volna. Mire észbekaptam meg nem volt türelmem a dolgokhoz. Tizenegykét évesen kezdtem észrevenni, hogy másoknak mennyivel több lehetősége volt. Egyik hangszeren játszott, másik táncolt kicsi korától ezek iránt én is érdeklődést mutattam, de míg őket beiratták tanfolyamra engem nem. (nem méregdrága, milliós dolgokra gondolok a zenesuli vmi 15ezer felénk egy félévre a fiatalkorúaknak. Nem voltunk gazdagok, de ez nem is egy vagyon főleg ha nem is méregdága hangszert választ az ember)

Ha lesz gyerekem szeretném, ha lenne valamilyen hobbija amit élvez. Mert ezeket a tudásokat én egy értéknek tartom.

2019. dec. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkit átlagosnak nevelnek.

És nem szívesen pukkasztom ki a buborékodat, de az a helyzet, hogy az emberek túlnyomó része átlagos is lesz.

De legalább mindenkiben megvan a boldog tudat, hogy ő a kivétel :)

2019. dec. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Az, hogy átlagos valaki vagy kilóg a sorból, nem nevelés kérdése, hanem a személyiségé. Ugyanúgy nem tudsz egy kiemelkedő gyerekből átlagosat nevelni, mint egy átlagosból kiemelkedőt, bármennyire is nyomja az excentrikus művész szülő vagy a világutazó bohém, sokuknak a gyereke egy kudarckerülő, visszahúzódó átlagember lesz, mert a természetét nem az adott szülőtől örökölte, hanem nagyszülőktől stb.


A szülők többségének meg az a célja, hogy a gyereke biztonságban legyen. Ehhez kell egy jó szakma vagy diploma, hogy legyen majd valamilyen munkája. Ezt akarja a legtöbb szülő elérni. Ha a felnövő gyerek nem a szakmájában fog dolgozni hanem fotós lesz vagy kőfaragó vagy balett táncos, az már az ő dolga.

2019. dec. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!