Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van kulonbseg az elso-genereci...

Van kulonbseg az elso-generecios es a masodik generacios ertelmisegi neveltetese kozott?

Figyelt kérdés
2020. okt. 6. 15:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
persze
2020. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Micsoda? Gyakorlati valos peldak erdekelnek nem szociologiai altalanositasok
2020. okt. 6. 15:06
 3/17 A kérdező kommentje:
En annyit lattam hogy a melos szulok nem tamogatjak a diplomaszerzest kiveve a mernok-kozgazdasz-informatikus szakokat. Illetve a szellemi javakat, amikbol nem lehet penzt csinalni vagy megfogni, azt sem. Lanyoknal kevesbe van tamogatva a tovabbtanulas
2020. okt. 6. 15:10
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Én anyairól 3., apairól 2. generációs értelmiségi vagyok. Apukám munkás szülők gyereke, de neki mindig nagyon nyomták a továbbtanulást, szóval nem kellett kitörnie ebből, mert a szülei mindent megtettek, hogy egyetemre menjen. De ez szerintem inkább a kivétel. Anyukám - orvos szülőkkel - behisztizett, 18 évesen férjhez ment, elvált, és már miután meg voltunk a testvéremmel végzett egyetemet. Én meg az öcsém már úgy növünk/nőttünk fel, hogy teljesen természetes dolog a tovább tanulás.
2020. okt. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Első generációs mérnökök vagyunk a tesómmal. Nem volt kérdés a továbbtanulás, de mindkettőnknek van szakmája is. Nagyon erős volt az elvárás, hogy továbbtanuljunk, a második diplomára is volt nyomás. (azt már nem tudtam teljesíteni, de saját motivációra vannak szakmai vizsgáim).

Apunak (nagyon régen) volt egy vidéki kollégája, akit támogatott, hogy szakmunkás vizsgát tegyen. A szülei hazarendelték, hogy ők írni olvasni sem tudnak, mégis boldogulnak, hogy képzeli az ilyen úri huncutságot (akkor még nem kellet volna a vizsgáért fizetni)...

Amikor meg lett a diplomám apu nagyon sokáig nem tudott mit kezdeni azzal, hogy a fia "mérnök úr"

2020. okt. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
"En annyit lattam hogy a melos szulok nem tamogatjak a diplomaszerzest" Én meg pont az ellenkezőjét láttam, hogy a melós szülők majd beleszakadtak hogy a gyerek diplomát szerezhessen, és ne kelljen melózni míg tanul. Jobb életet akartak a gyereküknek mint maguknak - hogy annak is a diplomások által lenyomva, lenézve éhbérért kelljen melózni.....
2020. okt. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
En meg azt lattam hogy teljesen feleslegesnek es haszontalannak tartjak pl egy magyar-tori tanar munkajat, foleg hogy keveset is keres. Nem mondtam hogy diplomaellenesek csak azt hogy nem tamogatjak se a bolcseszeket de az osztatlan kepzeseket
2020. okt. 6. 16:03
 8/17 anonim ***** válasza:
89%
Ezeket egy csomó diplomás ember sem támogatja. Őszintén szólva nyugodt szívvel én sem biztatnám tanári pályára a gyerekem. Nem azért, mert nem szép szakma, hanem mert leginkább kiégni és éhen halni lehet benne.
2020. okt. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
88%
Vannak ilyenek is, ez kétségtelen, de nem az általános. Mondjuk a tanári pályának én sem örülnék, annak ellenére hogy tisztelem őket: Nincsenek se megfizetve, se megbecsülve, stresszes egy élet az. Könnyebb életet kívánnék a gyerekemnek mint a tanároké. Persze ha ő ezt hivatásának érzi, akkor úgyis erre fog tanulni.
2020. okt. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Apai nagymamám maszek fényképész, míg apai nagypapám bányász volt. Apum egyetemet végzett és építészmérnökként szerzett végzettséget.

Anyum szülei a MOL-nál dolgoztak irodán - nagymamám gépírókisasszony volt -, anyum pedig főiskolát végzett (bár eredetileg ápolónőnek szánták, de ő makacskodott) és óvónő lett.

Jómagam nem végeztem egyetemet, de van egy Felsőfokú ügyintéző-titkár OKJ-m, amivel el tudtam helyezkedni. Öcsém a BGE-n végzett könyvvizsgálóként, míg húgom a BME-n szerzett matematikusi diplomát. Ő jelenleg a mesterképzést csinálja csak úgy önszorgalomból, holott már teljes állásban dolgozik.

2020. okt. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!